Jump to content

Tam ekran Tema çalışması

Recommended Posts

Test aşamasında olan tema, 800x600, 1024x768, 1280x1024 ve 1600x1200 pixel
modundaki monitörlerde web sayfası, ekranı tam olarak doldurmaktadır.
Sayfanın altında (sağa sola) kaydırma çubuğu oluşmadığı gibi, yüksek
çözünürlüklü ekranlarda da sayfanın sağında ve solunda boşluk oluşmamaktadır.

aşağıya eklediğim resimlerin
Birincisi 800x600 px çözünürlükteki ekrana aittir.
ikincisi 1024x768 px çözünürlükteki ekrana aittir.

3187_t0S1qqssQ7t0ywmR6Okc_t

3188_0uDsTE59oGgn7Qm1uDER_t

• 5 weeks later...
dostum orda ürünleri yan yana 3 tane dizmissin ya. onlar benim temamda ikitane yan yana ve kocaman. onu nasıl düzeltirim ve hangi program gerekli.teşekkürler.

yeterli php ve css bilgilerine sahipseniz, temanızı editleyebilirsiniz..
Aksi durumda temanız pozulabilir.
Tema görünüm hesaplamaları birbirine bağımlıdır.
Yeterli bilginiz yoksa, temada düzenleme yapmanızı tavsiye etmem.

Selamlar ...

iyi de güzel dostum bunun bir şekilde yapılması gerekir demi. css klasörümü yada başka tpl dosyalarımı editlenecek dosyalar hangisi bir ikincisi css yi fronpage deki gibi önüzlemeli görebileceğimiz programı yokmu. bunları siz söyleyerek bulacaz demi? css bilgisine sahip değiliz diye css kitaplarımı okuyalım sase üstad. sen söylicen yardımcı olcan sıkıntısı olan yapıcak. kaybetceğin hiç kazancağın çok olur.

selamlar.

• 4 weeks later...

Açık kaynak kodlu yazılımlarda herşeyi paraya dökmek çok abes ve ayıp.... Bilgi paylaşmak için vardır. Her insan Annesinin karnından doğarak öğrenmedi bu işleri ama birileride ona öğretti yada yol gösterdi. Burada yardım isteyen hevesli ve yeni başlayan arkadaşlarımıza böyle mi yardım edeceğiz Selam versek borçlumu çıkacağız yani.!!

CSS Klasörü içerisinde Global.css dosyasından

/* global layout */
#page {
width: 100%;
margin: 0 auto 2px auto;
text-align:left;
}
h1#logo {
float: left;
width: 99%;
margin-top:0.5em;
margin-left: 0.1em
}
#header {
margin-left:5px;
float: left;
height:50px;
width: 99%;
text-align: right;
}
#left_column, #center_column, #right_column {
float:left;
}
#left_column {
clear:left;
width:18.8%;
padding-right: 6px;
padding-left:5px;
}
#center_column {
width: 60%;
margin: 0 0 30px 0;
}
#right_column {
width: 18.8%;
padding-left: 5px;
}

bu kısımdaki bölümü bul bunları onların yerine ekle tabii theman standartsa tam ekrana dönüşecek

Açık kaynak kodlu yazılımlarda herşeyi paraya dökmek çok abes ve ayıp.... Bilgi paylaşmak için vardır. Her insan Annesinin karnından doğarak öğrenmedi bu işleri ama birileride ona öğretti yada yol gösterdi. Burada yardım isteyen hevesli ve yeni başlayan arkadaşlarımıza böyle mi yardım edeceğiz Selam versek borçlumu çıkacağız yani.!!

9+1 = 10 puan *****

selam blueplanet, hiç kimsenin "ben profesyonelim bu işi karşılığını alırsam yaparım" demesi ayıp değildir!
sana yeni başlayan arkadaşlara yol gösterme, destek olma konusunda 0 katılıyorum
ama özellikle oscommerce'de birçok insana yol gösterdikten sonra birde baktım ki benim yayınladıklarım üzerinden para kazanıyorlar,
biz yaptık diye övünüyorlar... asıl bu ayıptır! hatta ayıp değil hırsızlıktır! burada da aynı şey olacaktır, ne yazıkki milettimizin ruhu böyle,
fransızca forumda yüzlerce yazım var, birçok fransız bana teşekkür maili atıyor senin sitene link koyalım diyor, türk arkadaşlarımızdan da aynı saygıyı görsek belki tutumumuz değişir, bana 1 kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum felsefesi bizim topraklarımızdan çıkmış fakat halkımız bunu edavülden kaldırmıştır

Elbette haklı olduğunuz noktalar var bende katılıyorum ama birkaç ufak yardımdan da zarar gelmez sonuçta herkes de kötü niyetli değil. Tabiiki emeğinizin karşılığını bekleyeceksiniz. Bir kaç kod paylaşmak da pek zararlı olmaz herhalde. Emeği çalan insanlara da bende karşıyım. Oturup başında bilgisayarın kafa patlatmayan hazırcıları bende sevmem.

merhaba blueplanet,
anlayışın için teşekkür ederim, evet herkes kötü niyetli değil haklısın, ben birçok arkadaşa zaten yardım ettim ve etmeye devam ediyorum,
eğer 5-15 dakikalık bir işse hiçbir ücret talep etmeden sitelerini düzelttiğim kullanıcılar var,
fakat aşağıdaki postdaki gibi davrananlar olduğu için sadece PM veya MSN ile yardım ediyorum;
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/6950/yazlm_modl_ve_tema/wordpress

• 4 weeks later...
merhaba blueplanet,
anlayışın için teşekkür ederim, evet herkes kötü niyetli değil haklısın, ben birçok arkadaşa zaten yardım ettim ve etmeye devam ediyorum,
eğer 5-15 dakikalık bir işse hiçbir ücret talep etmeden sitelerini düzelttiğim kullanıcılar var,
fakat aşağıdaki postdaki gibi davrananlar olduğu için sadece PM veya MSN ile yardım ediyorum;
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/6950/yazlm_modl_ve_tema/wordpress

En Güzelini yapıyorsun arkadasım...php de yeniyim fakat asp ile ilgilenirken aynı sorunlarla karşılaşmıştım emek veriyorsunuz fakat boşa gidiyor, tabikide ufak tefek seyleri paylaşmaktanda sorun gelmez.

• 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

css konusunda bilgisi zayıf arkadaşlar için şöyle bir yol izlenebilir. Öncelikle css temanın içinde bulunan ve sitedeki belli noktalarda teker teker değişiklik yapmak yerine css üzerinden görünüme müdahele etmeyi sağlayan çok yararlı bir sistemdir.

Şimdi css bilmiyoruz ya da normaldir ki sistemin css ini çözemedik. Hemen gooogle chrome kuruyoruz. Değiştirmek istediğimiz noktayı tarayıp sağ klik yapıyoruz ve "öğeyi denetle" ye basıyoruz. Çıkan yeni popup ta o noktanın css dosyalarında nereye bağlı olduğunu görebiliriz. Gidip css te o noktada değişiklik yaparak teker teker sonuç alabilirsiniz.

Deneyin css e karşı aşinalığınız artacaktır.

• Create New...