Jump to content

Chybný přepočet ceny mezi měnami v detailu produktu


Nortonek

Recommended Posts

Zdravim,
zavadim v eshopu eura a narazil jsem na problem. Pri zobrazeni detailu produktu se spatne pocita cena v eurech.

Priklad: cena zbozi v korunach 750Kč...v eurech 30€...vsude v obchode se to zobrazuje spravne, jen v detailu produktu je cena v eurech 1,20€.

Kurz mam nastaveny na 0,04€ vuci korune. Evidentne je to zpusobeno pouzitym tematem (u defaultniho je to v poradku) tim, ze je tam nekde zamenena funkce nasobeni za deleni (pripadne dvojim nasobenim koeficientem 0,04 misto jednoho). Nevite, prosim, nekdo kde by to mohlo byt zameneno?

Predem diky za odpoved. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dekuji za zajem.

Product.tpl

PS:
Zkusil jsem pouzit product.tpl z defaultniho tematu ale nicemu to nepomohlo.

PSS:
Ted jsem si vsiml, ze pri nacitani stranky je tam ta cena správná (30eur), az po nacteni tam skoci tech 1,2eur. A taky jsem zjistil, ze se spatna cena v eurech zobrazuje pouze u produktu, ktere maji uvedeny nejake kombinace (velikost,barva atd). U tech bez kombinaci jsou ceny v poradku.

Link to comment
Share on other sites

V product.tpl to asi nebude. Nápadně připomíná soubor z výchozího tématu. Nejsou tam žádné extra dodělávané věci.

Přepočet ceny aktuálním kurzem má v tom souboru na starosti Tools::convertPrice a dále se pracuje s nastavenou měnou - buď z cookie nebo v nouzi s výchozí měnou. Do cookie se měna dostane po přepnutí na zvolenou měnu. Tady někde bych doporučil dál pátrat.

Link to comment
Share on other sites

roxy-quick.cz:
První je šířka stránky. Je tam použit na pozadí obrázek široký 1600 px a pokud mám rozlišení 1024 x 768, tak mám dole posuvník, protože je stránka moc široká. A přitom za 1000. pixelem není vpravo žádný obsah (jen pozadí).

Druhá věc je rámeček okolo produktu při najetí myši. To mně dost znepříjemňuje prohlížení, protože se neustále trochu mění layout. Subjektivní pocit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takze...metodou pokus/omyl, jsem zjistil, zajimavou vec...pokud ze slozky tema smazu slozku "js", tak se ceny v eurech zacnou zobrazovat korektne (pokud slozku pouze prepisu slozkou z defaultniho tema, tak je cena, pro zmenu, dvojnasobna). Ted uz bych jen potreboval poradit, kde a jaky dopad muze mit v obchode smazani slozky "js"? Zatim jsem nic nezpozoroval, tak jestli by se problem nedal vyresit jejim smazanim.

Pripadne budu patrat dal.

Diky za odpoved.

Link to comment
Share on other sites

Ve složce "js" jsou uloženy Javascript soubory pro používané téma. PrestaShoppři zobrazení ceny na stránce s detailem produktu využívá právě Javascript. Cena se totiž mění tak, jak se mění např. uživatelem vybrané atributy produktu a já nevíc co ještě všechno. Je to tedy základní funkčnost.

Link to comment
Share on other sites

Je mi jasne, ze jsou tam js scripty. Slo mi o to, jestli je Presta nema jeste ulozene nekde jinde a v pripade chybejici slozky si je nebere odjinud. Zatim jsem nemel moc moznost vyzkouset co by (ne)fungovalo. Ono na ostre nasazenem obchode se to zkousi tezko (max tak v noci, kdyz neni zadna navstevnost) a na jinych testovacich mi to bezi normalne. Trochu se v tech scriptech pohrabu a treba na neco prijdu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Takže po dvou měsících, co jsem na to neměl čas, dnes nalezeno a vyřešeno během 15 minutek.
Skutečně se jednalo o dvojí násobení koeficientem měny. V mém případě to bylo v souboru "product.js" ve složce "js" u mého tématu.

konkrétně se jednalo o řádky:

240

var productPriceWithoutReduction2 = (attribut_price_tmp + productPriceWithoutReduction) * currencyRate;



245

var priceReduct = productPriceWithoutReduction2 / 100 * parseFloat(reduction_percent) + (reduction_price * currencyRate);



stačilo odmazat nasobení currencyRate.

Teď už vše funguje jak má. Tak kdo má podobný problém, tak ať si zkontroluje, jestli mu to nedělá ta samá věc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...