Jump to content

Problem z wyświetlaniem cen specyficznych - PrestaShop 1.7


BartoshHedea

Recommended Posts

Witam,

Natrafiłem na bardzo dziwny przypadek i może ktoś się z nim już kiedyś zmagał i zna rozwiązanie problemu, bo ja powoli zaczynam rozkładać ręce :(

Dokładniej chodzi o to, że mimo ustawienia rabatu danemu produktowi w cenie specyficznej (zal1.jpg), na sklepie wyświetla on uparcie cenę bazową - niezależnie jak ustawimy cenę specyficzną w panelu. 
Wiem na pewno, że nie jest to wina templatki - przełączałem widoki na różnych templatkach - także na bazowej presty i nadal był problem. Najgorsze, że problem pojawił się nagle, wszystko działało na wielu produktach i nagle dla nich wszystkich przestało wyświetlać ceny po rabacie. Dodam, że nie były instalowane żadne dodatki w tym czasie, które ewentualnie mogłyby spowodować posypanie się czegokolwiek.

zal1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Okej, doszedłem do rozwiązania problemu sam - możliwe, że ktoś w przyszłości będzie miał z tym problem, więc daje rozwiązanie:

w folderze /classess/ odpalamy plik SpecificPrice.php

z niezrozumiałych względów jest tam zmiennej $threshold przypisana stała wartość 1000, która później jest wykorzystywana w warunku sprawdzającym ilość specyficznych cen, co ciekawe wykona on się tylko w momencie gdy ich ilość jest mniejsza niż ta zadana w zmiennej $threshold. 
Wystarczy nadać jej większą wartość. Nie jest to całkowite rozwiązanie problemu rzecz jasna, ale obejście dzięki któremu wszystko wróci do normy :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...