Jump to content

Cca 200 nových košíků během hodiny


cendaprnda

Recommended Posts

Zdravím všechny.

už cca měsíc pozoruju, že se na můj shop připojuje někdo (pravděpoodbně pomocí nějakého automatu) a vytvoří cca 150 - 200 nových košíků (vždy jeden kus zboží) a velmi často ze stejné kategorie zboží, košíky se vytváří v pravidelncýh cca 20sekundových intervalech. Začínám přemýšlet, proč to dotyčný dělá (jediné co mě napadá, je aby mě poškodil na proklicích ze zbozi.cz). Napadá někoho co s tím ?

Nestává se Vám taky něco podobného ? Napadlo, mě zda se nejedná o testy některého ze srovnávacích softwarů, zda je zboží skutečně aktivní, ale pak nechápu to vkládání do košíku.

Díky za každou reakci :) - třeba jsem jen paranoidní :)

Link to comment
Share on other sites

Presta ma jednu nadhernu vlastnost.
Ked vies ako na to, aj platenu temu z nejakej stranky mozes ziskat vo vela pripadoch zadarmo :roll: Staci ked sa ponuka na eshope zalozenom na preste..........

A ked vies ako na to, a potrebujes z niekade zohnat fotky pre svoj eshop, tak to nie je problem........ Staci zajst ku konkurencii ktora ponuka rovnaky tovar a ma eshop zalozeny na preste..........

Ja som taketo praktiky nikdy nerobil a nerobim!!!!!! Ale da sa to. Ked som to testoval na svojom eshope nabehlo mi tam 1300 kosikov behom dvoch hodin...............

Asi ty niekdo kradne z eshopu fotky, alebo iny material. Preto aj mam na vacsine fotiek v eshope vodoznak.

Link to comment
Share on other sites

Falesne kosiky vytvareji prohledavaci roboti. Reseni zde:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/53013/#269085



V tom případě je mi to celkem ukradené :). Díval jsem se na ten odkaz co jsi posílal, a po neblahé zkušenosti kdy ě nefungoval asi 2 hodiny shop a já se potil jak vrata od chlívasem se zařekl, že to co mě nepáli netřeba hasit :). Jediné co tak asi bobtná databáze, ale než dosáhnu kritické hranice 90 MB tak to ještě snad jeden rok vydrží.

Co se týče vykrádání obrázků tak pokud by to někdo dělal tak je pako, protože ty samé obrázky nabízí přímo dodavatel :)

Děkuji tedy všem za uklidnění prostě si toho zatím nebudu nějak moc všímat :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Košíky - já jsem taky zkoušel a není to je jen u presty. Vypozoroval jsem jednu věc - pokud je v robots.txt povoleno vše, pak roboti lezou i do košíků a ty pak přibývají. Když se v robots.txt zakáže přístup do cart.php, tak je s tím konec.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...