Jump to content

natro ve prestashop...

cegomax

Recommended Posts

selam arkadaşlar natrodan host almayı düşünüyorum..
natroya presta kuran ya da çalıştığına emin olan varsa bi cevap yazarsa sevinirim.....
paket ozellikleri

Kurumsal Plan Web Hosting
Kurulum Ücreti YOK!
1 Yıllık Ücret 44,00 $
İlk Yıl Alan adı Kaydı 1.99 $
15 Gün Kesintisiz Para İade Garantisi
Web Alanı 750 MB 3.000 MB
Trafik 7.000 MB 10.000 MB (10 GB)
E-Posta Hesabı 100 150 ADET
Yayınlanabilir web sitesi sayısı 1 ADET
Yönlendirilebilir alan ad sayısı (Aynı web sitesine farklı alan adlarıyla giriş) SINIRSIZ
STATSX Detaylı Ziyaretçi Raporları
Sınırsız Sayfa Hemen Web Sitesi (Web Sitenizi Hemen Hazırlayın!)
44.95$ değerinde 1 Yıllık E-Ticaret Desteği (SSL Sertifikası +IP Adresi) --
7/24 E-Posta ve Telefon Desteği
IBM Blade ve Storage Mimarisi üzerinde geliştirilmiş yüksek kapasiteli altyapı
PLATFORM
Windows Server 2003 / IIS 6.0
Tamamı Türkçe Online Kontrol Paneli
IBM Storage Teknolojisi
IBM Blade Server Mimarisi
Haftalık Ziyaretçi Raporlarının E-Posta ile Gönderimi
Güvenlik Duvarı Koruması
DDOS Koruması
Size Özel IP Adresi Opsiyonel
Size Özel SSL Yüklenebilir Opsiyonel
Uptime Garantisi

natroda joomla vb kurulum denemelerinde bulundum. Prestada aynı şekilde kurulum gerçekleştirdim. Ancak Natroda kurulum gerçekleştirmek ölüm (Bence) Ancak cPanel hostları varsa cPanel host alıcaksanız birşey diyemem. Neyse Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

• 3 months later...

Ben sitemi natro'da host ediyorum, gerek destek gerekse performans açısından bir sıkıntı yaşamadım. 24 Nisan'a kadar sadece windows hosting veriyorlardı, artık panelden kendi hostinginizin windows mu yoksa linux mu olacağına kendiniz karar verebiliyorsunuz ve kurulumu istediğiniz hostinge yapabiliyorsunuz. Ben şu an linux hostingini kullanıyorum ve çok memnunum.

• 2 years later...
  • 2 weeks later...

Merhabalar. benin sitemde natroda ve çok sıkıntılıyım açıkcası. yaklaşık 2500 civarında ürün mevcut sitemde buda sıkıntı yapıyor olabilir. 

sayfa açılması sabah saat 8 de 3 sn de açılan site aman aman bir yoğunluk olmadığı halde gün içinde 25-30 sn yi buluyor. açıkcası en kısa sürede başka bir hosting e geçmeyi düşünüyorum.

• Like 1

Prestashop diğer eticaret sitelerine göre biraz daha gelişmiş bir sistem...bu sebeple...kullandığınız sunucuda veya hosting paketinde LiteSpeed eklentisi olmasını öneririm...bu eklentiyi 7-8 sunucuda kullandım...8-12 saniye arasında açılan siteler 1-3 saniye aralığına düştü..tavsiye ederim...

• 1 year later...

Natro kullanıyorum uzun yıllardır ilk defa prestashop gibi bi uygulama kullanmak istedim malesef sunucular berbat hiç bir şekilde yanıt alamıyorum programdan saatte 1 tane ürün ekleyebiliyorum ram'in tamamını kullanıyor yüksek cpu kullanımı sağlıyor ürün kaydet yeri sürekli dönüyor sonra timeout hatası alıyorum

(timeout)
Bazı sekmeler yüklenemedi: sekmeler yüklenirken bir sunucu hatası oluştu.
Sayfayı yenileyerek tekrar deneyin.
Eğer hala bu sorunla karşılaşıyorsanız, sunucu günlüklerini kontrol edin veya yardım için barındırma sağlayıcınıza başvurun.

günlerdir uğraşıyorum bizde sorun yok diyorlar prestashop kullanacaksan natro almayacaksın 

prestashop 1.6.1.4 kullanıyorum buda benim fikrim sorun natroda değil sende diyen varsa yardımcı olsun :)