Jump to content

Strefy wysyłek, zróżnicowanie cen


Inkton

Recommended Posts

Witam. Przeczytałem już chyba wszystkie wątki na forum z problemem podobnym do mojego, ale nic nie działa i nie wiem czy ja coś źle robię czy jest jakiś błąd sklepu.
Chciałbym, aby wysyłka do Polski wyglądała tak
od 0 zł do 1000 zł wysyłka była za 20 zł
od 1000 zł wysyłka za darmo. Taki efekt bez problemu uzyskałem, ale...
Mam problem z cenami do pozostałych krajów Unii. Chciałbym, aby w Unii wyglądało to tak.
od 0 zł do 1000 zł przesyłka 80 zł
od 1000 zł wysyłka 400 zł

Teraz co zrobiłem w tym kierunku żeby to działało.
Pierwsze co zrobiłem to utworzyłem strefę Polska i przypisałem do niej kraj Polska.
Mam utworzonego kuriera na strefę Polska i tam wszystko działa.
Próbowałem na strefę EU dodać wyższe koszty przesyłek takie jak napisałem, ale wyświetlają mi się normalne "polskie" ceny.
Jak presta wie skąd są klienci? Dodam, że używałem do testów VPN niemieckiego i nic to nie działa chyba że VPN jest do d... bo jakiś darmowy online.
Dla pewności utworzyłem nową strefę Unia, do niej dodałem Niemcy i nadal nic się nie zmiena.
Czy to możliwe że wszystko mi działa, ale nie widzę tego bo nie mam IP niemieckiego?

Link to comment
Share on other sites

mam wyłączoną geolokalizację, ale z tego co mówisz to wolę żeby klient od razu widział ile ma zapłacić za przesyłkę, a nie jak wpisze kod pocztowy. Dlatego włączyłem ją i przeprowadziłem kolejne testy. Polskę mam wrzuconą w osobną strefę Polska, a Niemcy znów wrzuciłem do defaultowej strefy Unii. Dla pewności usunąłem przesyłki kurierskie i ponownie je skonfigurowałem dla obu stref osobno. W testach jest jak wcześniej, dla Polski zlicza wszystko ok, ale przez VPN (sprawdziłem IP i niby z niemiec) nadal mam cały czas wysyłkę za free. Miałem ustawioną jako defaultowe że pierwsza wyświetla się darmowa dostawa ale to już nawet odbiór osobisty wyłaczyłem żeby to wykluczyć i nic się nie zmienia. Ile bym nie dodał do koszyka cały czas wysyłka za free, więc może to wina tego VPN, może on łapie zmiany z opóźnieniem? Raz mi wyświetliło wysyłkę przez VPN z niższego zakresu, ale jak dodałem jeszcze kilka sztuk tego samego przedmiotu żeby przekroczyć 1000 zł to nie zwiększyła się kwota wysyłki, chociaż mam wrażenie że ten VPN jakby nie odswieża na żywo, a po kliknięciu ręcznym odswież nic się nie zmieniało.

Link to comment
Share on other sites

Dobra problem rozwiązany. Wszystko robiłem dobrze tylko zapomniałem, że na samym początku w preferencjach ustawiłem darmową wysyłkę od 1000 zł i to było brane w pierwszej kolejności niż zakresy cenowe w przesyłkach

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj znów się coś zepsuło. Cały czas mam darmowa dostawa bez względu na to co jest w koszyku. Dziwne jest to że dzieje się to tylko wtedy jak jestem niezalogowany. Gdy się loguje cena wyskakuje prawidłowa. Wszystko wydaje mi się że mam dobrze poustawiane. Co może być nie tak?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thehurricane said:

może masz ustawioną darmową dostawę dla gości (niezalogowanych), a zdefiniowałeś opłaty tylko dla zalogowanych klientów?

No na to wygląda, ale gdzie to zmienić? Szukałem i nie bardzo widzę gdzie. Mam prestę 1.7.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...