Jump to content
  • 0

Sklep w dwóch językach


Kecpres22

Question

Dzień dobry, mam niewielki problem, być może jest prosty w rozwiązaniu, aczkolwiek dla mnie sprawia on trudność. Mianowicie, chciałbym mieć sklep w dwóch językach (klient wchodzi na strone, ma możliwość wyboru (PL) oraz (EN) oraz walute, np (PL) oraz (EUR). Udało mi się w tym celu wykorzystać jakiś moduł o nazwie (Blok wyboru języka), obecnie korzystam z (domyślnego) szablonu prestashop na którym zbudowałem sklep, wersja skryptu to (1.6.1.1).

Po instalacji i aktywacji modułu, pojawiła się opcja zmiany z PL na EN, aczkolwiek szablon tłumaczony jest tylko w połowe, menu, produkty, opisy w stopce itd nie są tłumaczone. Co zrobić, aby klient po zmianie języka otrzymał 100% wersję językową? albo PL albo EN, w zależności, co oczywiście wybierze.

Mam również problem z dodaniem (Waluty) w górny pasek szablonu. Po aktywacji modułu, lista ze zmianą waluty nie wyświetla się.

Zależy mi na tym, aby tłumaczenie w wyborze języka odbywało się 100%. 

 

Będę wdzięczny za pomoc, ponieważ nieco się w tym gubię.

Pozdrawiam

Edited by Kecpres22 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zakładając sklep bierze się zawsze najnowszą wersję. W przypadku 1.6 powinno to być na chwilę obecną 1.6.1.19.

Musisz mieć zainstalowane 2 dodatki "Blok waluty", "blok wyboru języka" oraz włączone odpowiednie waluty i języki w panelu.

 

Tłumaczenia robisz sobie samodzielnie jeśli nie zaimportowałeś paczek z konkretną wersją językową. Z tego co wiem w 1.6.xx tłumaczenia szablonu są kompletne do PL i EN. Jednak jak pisał wyżej endriu107 tłumaczenia kategorii, produktów - ogólnie wszystkiego co sam wprowadzasz do sklepu - trzeba robić samodzielnie. Masz od tego zakładkę Lokalizacja > Tłumaczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pytanie teraz, co zrobić, aby przypisać produkt do dwóch wersji językowych. W zakładce Produkty mam coś takiego, gdy ustawiam z PL na EN, to się nic nie zmienia. Jak przypisać produkt do drugiej paczki językowej? tak samo menu

zdjecie.PNG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...