Jump to content

:Kombinasyon sorununun çözümü

MahmutGulerce

Recommended Posts

Merhaba;
Arkadaşlar bir süredir kombinasyonlar ile ilgili bir javascript sorunu üzerinde kafa yoruyorum. Yabancı bir arkadaş ile birlikte bir çözüm bulduk. Türkçe bölümünde de yayınlamak istedim.

Sorun: Müşteri arayüzü -> Ürün sayfasında nitelikler değişince ücret değişmiyor / stok değişmiyor veya stokta yok uyarısı çıkıyor.
Teknik olarak: Product.js dosyasına bağlı çalışan displayPrice() fonksiyonu undefined hatası çeviriyor. Eksik değişkenden dolayı çalışmayı durduruyor.

Çözüm: bir önceki versiyona tema uyumlu modda çalışan 1.2 ve üzeri prestashop sürümlerinde, tema uyumluluk modunu kaldırınca çözülmüş olacaktır. (örneğin prestashop 1.3 fakat temanız 1.2 ise bu modda çalışıyorsunuz demektir.)

Teknik çözüm ise:
Özellikle geriye dönük tema uyumunu kullananlar için

* /themes/TEMANIZ/js/product.js dosyasını açın 197 ve 198 satırlar arasında

else 
$(’#availability_value’).text(doesntExist).addClass(’warning-inline’);

Kodunu şu şekilde değiştirin

else 
{ 
$(’#availability_value’).text(doesntExist).addClass(’warning-inline’); 
$(’#oosHook’).hide(); 
}

Bu çözüm 1.4 e kadarki versiyonlarda çözülmüz, sorun Bug olarak bildirilmiş ve 1.4 beta verisyonlardan itibaren dağıtımda fixlenmiştir.
Firefox 3.6 --- Firefox 3.5 --- IE6 --- IE7 --- IE8 --- Safari 4 --- Opera 10 --- Opera 9 --- Chrome 3 için denenmiştir.

herkese bol satışlar.

Ancak ,

gerekli değişikliği yaptıktan sonra, ürün üzerine tıklandığıda açılan, büyük görüntü ekranı açılmaz oldu :(

**** Şimdi herşey kontrol altında.1.4 beta sürümü sadece içinden ilgili .js dosyasını değiştirdim.

• 3 weeks later...
Ancak ,

gerekli değişikliği yaptıktan sonra, ürün üzerine tıklandığıda açılan, büyük görüntü ekranı açılmaz oldu :(

**** Şimdi herşey kontrol altında.1.4 beta sürümü sadece içinden ilgili .js dosyasını değiştirdim.

Selam Feloy
1.4 ün Jq kütüphanesi farklı, native js fonbksiyonları da farklı onun için bir ara ayrıca bir çözüm bulmak gerekiyor. Bu aralar oldukça yoğunum 1.4 stable çıkarsın onu da çözüp burada yayınlarım. Gerçi english de bizim bebeler çözmüştür belki bakmadım.

• 2 weeks later...
  • 3 years later...

dostlar selamlar sevgiler,

sebebini bilmiyorum ama 1.6.0.6 versiyonunda ücretli bir tema kullanıyor olmama rağmen (temadan olduğunu düşünmüyorum) bu sorun bende de hortladı.

bir sürü yerli yabancı forumda aradım ama problemle ilgili konu bulamadım. çözüm önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler.