Jump to content
gregor5

Braintree payment - davčna blagajna

Recommended Posts

Ali potrebuje podjetje, ki prejema plačila s karticami za spletno trgovino preko Braintree procesorja, davčno blagajno? ... mogoče je vprašanje čudno, vendar to ni moje področje in se mi ne sanja :)

Da, potrebno je urediti ali povezavo z davčno blagajno ali vezano knjigo.

Ima kdo povezano trgovino z davčno blagajno - priporočate kakšen program?

nazadnje sem slišal da ima MetaKocka povezavo z prestashop, E-računi naj bi tudi imeli. vse to pa je iz druge roke povedano. preveri osebno na podporah, na straneh majo sicer napisano kako pa v resnici deluje pa nimam pojma.

lp

martin

On ‎11‎/‎15‎/‎2018 at 2:29 PM, malcek said:

nazadnje sem slišal da ima MetaKocka povezavo z prestashop, E-računi naj bi tudi imeli. vse to pa je iz druge roke povedano. preveri osebno na podporah, na straneh majo sicer napisano kako pa v resnici deluje pa nimam pojma.

lp

martin

Torej sam uporabljam e-račun(nimam davčne blagajne je pa opcija) - samo se sinhronizira na nekaj ur - lahko tudi ročno sinhroniziraš - naročilo v PS spiše pod naročila kupca - od tam lahko pošlješ v ponudbe, avansne račune ali pa račune....

Sam tudi za izdelavo ponudb uporabljam PS - sam poklikam standardne izdelke (preko svojega kupca), nato pa v naročilu kupca spremenim stranko in dodam oziroma spremenim potrebno.

sama sinhronizacija deluje ok - samo če je potrebno kaj popraviti v naročilu v PS je možno prenesti v e-račune samo če je zadnje naročilo - ga izbrišeš - ter ponovno sinhroniziraš

sami smo šli prav zato iz birokrata na e-račune in ni mi žal - ni pa nič ceneje ;)

LP

Edited by kljukec (see edit history)