Jump to content

Multi store 1.7 - jak to działa ?


vendan

Recommended Posts

Witam. Nie rozumiem zasady działania multi store. Dodałem drugi sklep z głównego sklepu, stworzył się, ok. Dałem mu domenę pod jaką ma istnieć. Po okresie propagacji domeny wskazuje ona na katalog jaki stworzyłem na ftp (glowna_domena/mojsklep). Ma to sens skoro sklep powstaje jako twór z starego sklepu ? Jak skonfigurować poprawnie jego domenę bo na coś ona przecież musi wskazywać ?.  Do tego katalogu który stworzyłem nic się nie skopiowało , jest pusty. Po przejściu na domenę  jest błąd bo sama w sobie wskazuje na pusty katalog teraz :| Zgłupiałem z tym ustawieniem multi store a szukając czegokolwiek na ten temat nie zauważyłem żeby ktoś miał takie problemy jak ja. Więc pewnie jest to bardzo proste a ja próbuje to bardzo trudno rozwiązywać. Proszę o jakąś łopatologiczną pomoc, opis stworzenia multi store z 2 sklepami. Dziękuje i podrawiam :)))) i błagam o jakąs pomoc bo kwitne z tym problemem bez mała z przerwami od miesiąca :((((

Link to comment
Share on other sites

Błyskawicznie zrobiłem tak jak sugerowałeś. Coś tam się ruszyło w dobrym kierunku, ale jak zmienię sklep na drugi (sklep2 przyjmijmy) to wchodząc na menu Kategorie, Zamówienia czy gdzie  indziej, oprócz produktów otrzymuję The requested URL /admin577umaot9/index.php?controller=AdminOrders&token=795eb7bd0cd516dc5952c55d846edd95 was not found on this server.  :o

Link to comment
Share on other sites

ustawiłem to sobie tak :pic1.thumb.jpg.a401b1a0f6770301cad9f3680bb157b1.jpg

czy teraz po wejściu na adres paski.trend-zone.pl powinien się otworzyć drugi sklep ? U mnie jest po prostu błąd 'Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony'

Już próbuje bez tej innej domeny tylko jako poddomene. W helpie pisze że " Nie twórz poddomen albo podkatalogów samodzielnie, ani na komputerze, ani na serwerze. PrestaShop zajmie się utworzeniem ścieżek za Ciebie na Twoim serwerze. Gdy klient zarząda ścieżki, PrestaShop rozpozna sklep i wskaże automatycznie pliki oraz dane do prawidłowego sklepu. "

Co ja robię źle lub notorycznie pomijam ? lub co mogę mieć nie włączone w sklepie/na serwerze że to nie chce mi działać ?

Link to comment
Share on other sites

sama domena trend-zone.pl działa normalnie. Na co mogę tam zwrócić uwagę w ustawieniach ? jest wykupiona w home.pl, wydelegowana na hosting linuxpl.com gdzie działa sklep trend-zone.pl . I teraz tylko do chciałem tam właśnie multi sklep wytestować :|

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Domyślna funkcja Prestashop. (Preferencje/Multisklep - trzeba włączyć - Potem zakładka pojawia się w menu Zaawansowane). Udało mi się to opanować w końcu, opiszę co i jak zrobiłem, żeby nie zapomnieć a może komuś też pomogę :))

Link to comment
Share on other sites

No w skrócie - wszystko opisane jest w helpie wewnątrz sklepu który otwiera się przy stronie multistore. Temat nie pokazywania zmian to była kwestia czasu potrzebnego na propagację domeny i ew. stworzenie subdomen. To nie działa po naciśnięciu guzika, trzeba swoje odczekać :))

 

Ok, ale mam inny problem - z mailami statusów zamówień. Mam szablony w katalogu mails na ftp (i w głównym i w szablonie którego używa sklep) ale przy próbie podglądnięcia takiego szablonu pisze mi że sorry nie znaleziono pliku. Dlaczego ? Tak samo - dziwnie się nazywał status wysłane. Zmieniałem jego nazwe na taką jaką chciałem, zapisałem normalnie w backofficie i koniec. Po wyborze tego akurat statusu biała strona i koniec. Inne statusy działają. Wybiore inny szablon do tego statusu - działa, wybiore shipped - nie działa. Probowałem różne pliki shipped z 3 sklepów i to samo. Paranoja poprostu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ok. Problem z mailami rozwiązany - email alerts 2.0 rozwiązał sprawę.

Ale mam pytanie co do multistore - wiem że trzeba dodać adres z www i bez :

On 12.06.2018 at 5:05 PM, endriu107 said:

Wszystkie domeny powinny wskazywać ten sam katalog, czyli domena pierwszego sklepu i drugiego wskazują to samo.  Dodam jeszcze że dla kolejnych sklepów powinieneś dodać domenę 2 razy z www i bez www.

 

moje pytanie brzmi - w którym miejscu wpisać domenę  z www ? (bo bez www działa wpisana jest w 'Adres url sklepu')

 

dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Ale jestem chyba ślepy. Jestem tu :

image.thumb.png.b19559e64308f08c4938cc8942811800.png

i nie widzę nigdzie opcji dodatnia kolejnej domeny :| A nigdzie wcześniej też jej nie zauważyłem. Mógłbyś dobitnie mi to wytłumaczyć gdzie mam to wpisać ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odświeżam temat bo kolejne pytanie pasuje :)

jeśli dodam produkt w sklepie multistore do obu sklepów (mam dwa) to produkt jest widoczny w obu, ok, ale w głównym sklepie jest to produkt z podanymi ilościami i mogę go zamówić, natomiast w drugi sklepie nie ma możliwości podania ilości, więc ten produkt jest tam ciągle niedostępny :/ Czy coś robię źle ? O to chyba chodzi w multistore żeby produkty był dostępny z jednymi stanami i tu i tu :| Help !

Link to comment
Share on other sites

A zakładając że wybrałem żeby nie korzystało (?) to da się to jakoś jeszcze zmienić ? (i jak można ten nowy produkt nanosić ? ten przykładowy akurat dodałem normalnie przez sklep który 'udostępnia' multi z zaznaczeniem ALL SHOPS tam u góry)) z drugiej strony - przełączając się na ten konkretny sklep ('drugi') widzę stan danego produktu 0 i próbuje go ręcznie zmienić - zmiany nie zapisują się i jest on ciągle niedostępny (z powodu braku ilości :( )

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...