Jump to content

Import katalogu zboží


ondra-banov

Recommended Posts

Zdravím
chtel bych se zeptat, zda někdo tady neví, jestli de importovat katalog autodílů na web shop založený na prestashopu. Díval jsem se na TECDOC ale ten vzhledem k ceně a měsíčním poplatků nepřipadá v úvahu. Chtel bych něco jako jednorázový import jen určeného zboží (ne uplně všechno) Zatím to tam tukám ručně ale už mě to přestává bavit. Každý produkt se totiž musí rozdělit né jen na sekce ale taky podle toho do kterého auta je konkrétně určen.

Všiml jsem si třeba katalogu e-cat, carsshop tak by mě zajimalo jestli to delali rucne nebo kdo jim to poskytuje..

Díky

Link to comment
Share on other sites

Jde všechno. Jak vypadají zdrojová data? Je to nějaká databáze, tabulka nebo něco jiného? Podle zdroje se to dá přetáhnout přes Excel nebo nějaký skript, aby byl import co nejméně pracný.


No jde mi právě o to sehnat někde ty data na import, nějaký katalog. Dodavatel mi pak dodá ceník v xls a ten bych už aktualizoval pak od něj, mám na to v e-shopu položku (na import cen a skladu), ale nejduležitejší je prave to zboží a rozdelení podle aut....potřebuji nekde sehnat tu databázi
Link to comment
Share on other sites

No pokud ti to nedá dodavatel, tak máš asi peška.
Já například denně po večer místo plnění manž.povinností tvořím csvčka a importuju položky, už se jich ručně pár tisícovek přidalo.....
V dubnu to budou dva roky co tak tvávím večery :-(



No on mi dá ceny a kód zboží :( já to do ted importuju taky ručně a to ješte ve 3 jazycích. Mám to tak, že přidám položku do určité kategorie (např rozvody). Pak ale tato položka jeste potřebuje určení na jaký vůz pasuje (a je jich hodně), takže přidám si do autofiltru např. 50-60 vozů na které to pasuje. Pak ale jeste může být rozdíl přimo u konkrétního vozu, tak následuje ruční psaní od kterého VIN od kterého roku pro konkrétní vůz a tomu říkám masakr. Už to dělám rok a půl. Kdyby to bylo obyč zboží co se jen dá do kategorie např. salám tak to je uplně vpohodě, ale mám tu tolik kombinací, že si představuju, že tu strávím celý život u toho....ale vím, že pár shopu to má po sobě uplně stejne rozdelené, tak by me zajímalo kde se to dá sehnat
Link to comment
Share on other sites

No potěš. Už to děláš rok a půl a shop ještě neběží? Čekáš, že ti to zabere celý život? Tomu říkám hobby. Ale s prodejem a obchodem to asi nemá moc společnýho, co? Pak nic neřeš. Jako hobby dobrý a racionalizace by ti to potěšení jen zbytečně zkrátila. :bug:

Link to comment
Share on other sites

No potěš. Už to děláš rok a půl a shop ještě neběží? Čekáš, že ti to zabere celý život? Tomu říkám hobby. Ale s prodejem a obchodem to asi nemá moc společnýho, co? Pak nic neřeš. Jako hobby dobrý a racionalizace by ti to potěšení jen zbytečně zkrátila. :bug:


díky ale potřebuju řešení :-D

shop jede, dělám to za provozu...
Link to comment
Share on other sites

No ale o tom to je buď to dělaj na koleně a jsou levný, nebo investujou do systému a jsou dražší....



mno jasne ja vím, ale mají to i menší firmy a nemají to udělané na tecdocu ale na nčem podobném, tak pátrám co to je...pokud to někdo ví tak napište.

Já vím o čem to je, to mi říkat nemusíte.
Link to comment
Share on other sites

Podle me potrebujes sehnat doodavatele s poradnym xmlkem a nekoho kdo ti nakoduje importni script, pak si reknes ze ja k....t si to nesehnal driv.


tak dodavatel je dobrý, ale jedou na staaaaaašne starém systému (klasika modre okno bez myši....) takže to mě moc nepomože, ale zase mám dost dobré ceny. Chce to jen katalog zboží který by se naimportoval a pak bych už ve xls importoval jen sklad a ceny .... katalog mosí byt nekde dostupný, tecdoc to má krásně udělané, ale co sem slyšel tak za takové prachy že bych to neutahl.

Doufám že me chapeš :-D už to je trocha zmatené. Proste sehnat katalog rozvodů rotřízený a pak už jen si nahrát svoje ceny.
Link to comment
Share on other sites

Ale ty ceny se musejí něčím řídit-a to kodem výrobku, takže nejde dát katalog někoho jiného a kody zase jiné....
Musí to dělat někdo kdo ví co dělá.
Já z kraje aktivně dával ke všemujen název, dodavatel, výrobce, kod nic pak bych si nejradsi usek rce, kdyz sem to predelaval :-(

Link to comment
Share on other sites

Ale ty ceny se musejí něčím řídit-a to kodem výrobku, takže nejde dát katalog někoho jiného a kody zase jiné....
Musí to dělat někdo kdo ví co dělá.
Já z kraje aktivně dával ke všemujen název, dodavatel, výrobce, kod nic pak bych si nejradsi usek rce, kdyz sem to predelaval :-(



u těchto dílu to pude....kód zde není problém...je to proste stejne, už v tom dělám dlouho. Našel jsem již borca co mi to co chci udělá. Vloží mi katalog (asi 200 000 položek). Pak si naimportuju ceník s kódama a co bude v tom ceníku to se roztřídí na základě toho katalogu :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...