Jump to content

Garanti Bankası Sanal Pos Güncellemesi

Recommended Posts

merhabalar;
garanti bankası sanal pos altyapısında güncelleme olmuştur.
yaklaşık 1-1.5 aydır garanti bankası yeni pos alanlara yeni yapı ile pos veriyor. 3d secure garanti bankası için 4-5 aydır zorunlu tutuluyordu. şimdi yeni altyapıları ile 3d secure kullanmak zorundasınız. bu güncellemeden sadece yeni alanlar değil pos kullnanlarda pos altyapısını 1 ay içinde güncellemek zorunda kalınacağını söylüyorlar(Bankadan Sorabilirsiniz.). ilk defa pos alacaklar veya 1 ay önce pos alanlar zaten güncel sürümü kullandıkları için onları etkilemez.

yeni altyazpılarında yüksek derecede güvenlik var. hash hesaplaması 2 aşamada gerçekleşiyor. ve kurlarda daha esnek yapıda çalışıyor. ve bankaya gönderilen paremetre sayısı artıyor ve bu paremetre gönderim şekli tabikide.

şuan 4 mağazanın pos altyapısını sorunsuz güncelledim.

Bu yeni yapıya özgü bir modül yazdım. Benden sanal pos modülü alanların modülleri ücretsiz olarak güncellemekteyim. sadece benimle irtibada geçmeleri ve bilgi almaları yeterlidir. (Visa/Mastercard kayıtları tekrar olacağı için ve bu kayıt esnasında satışlarının aksamaması için benimle irtibada geçip nasıl güncelleme yapılacağına dair bilgi almaları yeterlidir. )

yeni yapı ile şuan ücretli ücretsiz modüllerin hiçbiri garanti altyapısını desteklemez. bu yüzden mağdur olmamarı için garanti bankası sanal posunu kullananlar tedbirini şimdiden almaları ve pos modülünü temin ettiği kişi ile irtibada geçmeleri yararlarınadır.

pos güncellemesi ile garanti bankası pos destekten bilgi alabilrisiniz.

Saygılarımla
Safa AL

1 hafta önce Garanti Teknik destek ekibiyle birebir görüşerek sistemde gerekli düzenlemeleri yapıp komple yeni sisteme uyumlu şekilde bir kaç sisteme kurdum. 1 - 2 hafta sonra sistem değiştiyse bilemem ama onlarda bu tarz geniş çapta bir güncellemenin yapıldığını ve o anda yaptığımız düzenlemerin bu amaçla yapıldığını söylediler..

• Create New...