Jump to content

Alapvető törvények


NPeti

Recommended Posts

Senkit nem akarok kioktatni, nem akarok itt okoskodni...
De megnéztem itt ezen a fórumon a bemutatott webáruházakat, és egy-kettőnél nagyon sok hiányosság látszik alapból.
Tisztán segítő szándékkal felsorolnék pár alapvető követelményt:
akciós ár: időpont megjelölés kötelező
ÁSZF vs Általános rendelési feltételek
Engedély száma, kiállító iroda megjelöléssel, üzemeltető nevének, elektronikus címének megadása
Szerződés nyelvezete: magyar
Rendelés visszaigazoló email: tartalmaznia kell a küldő linket, valamint linkelt formátumban az ÁSZF-et
ASZF letölthető, nyomtatható verzió elérése
stb, stb, stb
Itt lehet még hasznos infókat megnézni:
http://torvenyeswebaruhaz.com/

Link to comment
Share on other sites

Szia!

17/1999 korm. rend.
A 2 § felsorolja mit kell előzetesen a vásárló tudomására hozni.

A 3 § (1) "A vállalkozás köteles a 2. § (1) bekezdés a)-e) pontjában foglaltakról való tájékoztatást írásban - papíron vagy más, a fogyasztó számára hozzáférhető tartós adathordozón - a fogyasztó rendelkezésére bocsátani. Ha e kötelezettségének a szerződéskötést megelőzően nem tett eleget, ezt az írásbeli megerősítést a szerződés teljesítése során kellő időben, de - kivéve, ha a teljesítés harmadik személy részére történik - legkésőbb a teljesítés időpontjában köteles a fogyasztó részére rendelkezésre bocsátani."

Az értelmezésen el lehet gondolkozni, mivel egy pdf-et ha letölt a gépére, az már tartós adathordozón van-ráadásul el is éri, mivel nála van a gép. Szerintem a fentiekből kiindulva az a biztos ha megkapja kinyomtatva.
(Bár én ilyennel még életemben nem találkoztam akárhonnan rendeltem is)

Link to comment
Share on other sites

Na igen, mivel távollévők közötti szerződésről van szó és közzéteszed letölthető formátumban a szerződési feltételeidet azt letöltheti és kinyomtathatja a vevő. Miért kellene még egyszer a rendelés teljesítésével elküldeni neki?! Véleményem szerint a közzététellel, letölthetővé tétellel a jogszabályoknak megfeleltél és amennyiben rendeltek tőled elfogadták a szerződésedet.

Link to comment
Share on other sites

Én biztos ami biztos alapon beleteszem a csomagba az A5-ös méretű elállásról szóló közlendőmet.
Édemes megkeresni, megnézni, hogy mennyi értelmetlenséget vár el a hatóság a linken elérhető csatolt jegyzőkönyvekben. Ilyen agyament követelményeket csak ezek a hivatali irodakukacok tudnak adatlapként összehozni. Bűntetnek, hogy lássák, hogy őrájuk mekkora szükség van.
Ha valaki felhívja őket, vagy ír nekik, semmilyen infót nem adnak ki. Pedig korrektebb lenne egy elvárt listát az interneten közzétenni a hatóság részéről, és aki ezt nem tartja be az megérdemli a büntetést. De ilyen nincs.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nemrégen szerkesztem az áruházam és két dolog most szúrt szemet nekem.

1: hogyan lehet a felhasználónak törölnie a saját fiókját? Mert én nem találok ilyen menüpontot. Csak címeket törölhet, vagy átírhatja az adatait. De ez így kevés.
2: a felhasználói fiókban a "személyes adataid"-nál alul [A személyes adatok védelmét szolgáló törvényhely beillesztése] szöveg szerepel. Ezt csak megjegyzem, hátha másnak is csak most tűnik fel, mint korábban pl. nekem.

Az 1. pontra van válasza valakinek?

köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...