Jump to content

Email beállítása


pattila01

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek,
kérdésem a következő lenne: hol kell beállítani, hogy a rendeléssel kapcsolatos automatikus üzeneteket (new order és termék kifogyott) ne arra az email címre küldje, amivel telepítve lett a prestashop? Pl.: telepítettem a [email protected] az áruházat, de a rendelések a [email protected] kellene hogy jöjjenek. Ha a Beállítások => Kapcsolat-nál átállítom, ugyanúgy Nekem küldi. Az Employees-ben pedig hiába állítok be egy másik email címet /pl.: moderátorral/, akkor is Nekem küldi.
Van erre átállítási lehetőség, vagy kódba kell nyúlni?

Előre is köszönöm, Tisztelettel;
Attila

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok! Az e-mail küldéssel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy ha valaki megkapja a rendelésről vagy a regisztrációról szóló leveleket, akkor azoknak a címeit(tárgyát) hol lehet beállítani. Példáúl:. Preparation in progress!

Link to comment
Share on other sites

Szia,
Az admin felületen a Rendeléseken belül van olyan menüpont, hogy rendelési állapotok. Itt tudod beállítani :)

Attila


Igen itt is be lehet állítani de nem mindent. A mails/hu mappában lévő lang.php fájlban is kell módosítani néhány adatot. Pl. lehet ez a tartalma:
<?php

global $_LANGMAIL;
$_LANGMAIL = array();
$_LANGMAIL['Order confirmation'] = 'Rendelés visszaigazolása';
$_LANGMAIL['Your new admin password'] = 'Új admin jelszó';
$_LANGMAIL['Your password'] = 'Az Ön jelszava';
$_LANGMAIL['Welcome!'] = 'Üdvözöljük!';
$_LANGMAIL['Message from contact form'] = 'Üzenet a kapcsolat oldalról';
$_LANGMAIL['My personal informations'] = 'Személyes információim';
$_LANGMAIL['Message from a customer'] = 'Üzenet a felhasználótól';
?>
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Az egyidejűséget szeretném megváltoztatni.
Van bérelt boltom, ott a rendelésről kap az ügyfél egy visszaigazolást, majd pl. másnap mikor foglalkozok a rendelésével, akkor küldöm a rendelés feldolgozás alatti emailt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok!

Nemrég frissítettem 1.4.0.17-ről 1.4.2.5-re. Azóta rendelés feladásakor az emlékeztető email csak a vevőnek jön meg, az admin postafiókjába nem küldi el. Valaki találkozott már ezzel a problémával? Hogy tudnám orvosolni?

Köszi: Haya

Link to comment
Share on other sites

Két nap agyalás és próbálkozás után sikerült megoldani. Talán másnak is segítek vele.

Összehasonlítottam az 1.4.0 és az 1.4.2 mailalerts modulját. Egyből látszott a fájlméretek alapján, hogy valamit "Prestashop úrék" módosítottak rajta. Próba szerencse alapon felülírtam a régivel az újat és láss csodát működik.
Összegezve, nekem az 1.4.0.17-ben található mailalerts modul a legfrissebb működőképes cucc.

Üdv: Haya

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...