Jump to content

Zaokrouhlování cen zboží


Lukáš Veselý

Recommended Posts

Jde tohle nejak vyresit? u zbozi s DPH mam castku i s haleri a ani po objednani se cena nezaokrouhli. Potreboval bych vyresit to aby se mi zaokrouhlovala uz cena zbozi. Takze aby zbozi stalo misto 123,13 jen 123.


ja to delat tak ze cenu kdyz pridavam produt pisu uz s dani.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Já jsem se to pokoušel vyřešit (když máte slevy, tak to taky počítá na halíře), ale bohužel to vůbec není jednoduché. Presta má tohle nešikovně řešený, cena produktu se nepočítá v jedné univerzální funkci kde by to stačilo opravit, ale je to roztroušené na mnoha místech. Takže jsem nakonec opravil jen jednu funkci a to tu, která počítá finální cenu objednávky. Jde o funkci convertPrice v souboru classes/Tool.php.

Původní poslední řádek této funkce:

return $price;



Nový řádek této funkce:

return round($price, 0);

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Já jsem se to pokoušel vyřešit (když máte slevy, tak to taky počítá na halíře), ale bohužel to vůbec není jednoduché. Presta má tohle nešikovně řešený, cena produktu se nepočítá v jedné univerzální funkci kde by to stačilo opravit, ale je to roztroušené na mnoha místech. Takže jsem nakonec opravil jen jednu funkci a to tu, která počítá finální cenu objednávky. Jde o funkci convertPrice v souboru classes/Tool.php.

Původní poslední řádek této funkce:
return $price;



Nový řádek této funkce:

return round($price, 0);



takto se zaokrouhli na padesatniky
return round($price * 2)/2; 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dobrý den,
zeptám se jestli někdo nevíte o jiném způsobu zaokrouhlování cen, protože tento uvedený způsob sice funguje, ale rozhodí to například věrnostní systém, kde pokud mám nastaveno např: za každých 10 kč=1 bod a v konvertu má 1 bod hodnotu 0.2 kč, tak potom věrnostní systém nenačítá nic, protože tu nastavenou částku 0.2 kč automaticky zaokrouhlí na 0. Dá se to vyřešit zvýšením minimální částky na získání 1 bodu, přičemž pak se hodnota 1 bodu nastaví budťo na 0.5 kč(bude stejně zaokrouhleno na 1 kč) nebo rovnou nastavit 1 kč. Ovšem tato varianta mě osobně moc nesedí.
Radši bych, aby věrnostní program byl univerzální pro všechny bez ohledu na to, kolik u mě utratí než, abych zákazníkům říkal, že musí nakoupit za více, aby vůbec měli nárok na nějaké body do VP.
Děkuji za info.
Míra

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...