Jump to content

Πώς μπορεί κάποιος να κάνει downloadable products (είναι pdf αρχεία που θα καταβάζουν μετά την


kirk86

Recommended Posts

Για σας παίδες, όπως καταλάβατε έχω και εγώ ένα θεματάκι όπως και όλοι θα μου πείτε, αλλά τι να κάνουμε χρειάζομαι την βοήθεια σας επειγόντος. Εχω ένα ηλεκτρνοκό κατάστημα και προσπαθώ να δώσω την δυνατόητα στους πελάτες μου να κατεβάζουν κάποια αρχεία pdf αφού έχουν ολοκληρώσει την διαδικασία της πληρωμής πρώτα. Έχεις κανείς καμία ιδέα πώς γίνεται αυτό πως μπορεί να υλοποιηθεί.

Αυτήν την λειτουργικότητα που έχω στο νού μου μπορείτε να την βρείτε στην ακόλουθη διεύθυνση http://prestashoptemplates.org/
όπου κατά την διακδικασία του κατεβάσματος ενός template κάνεις εγγραφή και περνάς από όλα τα στάδια της πληρωμής και στο τέλος σου δίνει την δυνατότητα να κατεβάσεις το template που μόλις αγόρασες. Ακριβώς την ίδια λειτουργικότητα θέλω να προσθέσω και εγώ στο site μου. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει. ????

Σας παραθέτω και μια εικόνα που δείχνει ακριβώς αυτό που προσπαθώ να κάνω και είναι από το site που αναφέρω παραπάνω.

34357_y0cqPJmR4qgkaQeiS2YF_t

Link to comment
Share on other sites

βάζεις ένα προϊόν και στης ρυθμίσεις επιλεγείς ''Is this a downloadable product?'' και είναι έτοιμο.
Μετά σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις το αρχείο που θα γίνετε download.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...