Jump to content
  • 0

Tłumaczenie szablonu presta 1.7.1.2


małgorzata

Question

Mam problem kupiłam szablon i mam już go dosyć nie potrafię znaleźć gdzie mogę przetłumaczyć podstawowe rzeczy na stronie czyli w pasku wyszukiwania wszystko jest po angielsku. to samo z oznaczeniem telefonu po prawej stronie itp. Jak już coś uda mi się znaleźć i przetłumaczyć to po ponownym zalogowaniu wychodzi tak jak bym nic nie zrobiła i polka od nowa. Pisałam do presty ale oni odpisali mi tylko że mają nadzieje że mi się uda to zrobić. Szablon miał być po polsku a ja przeszukuje wszystkie dziury od ponad miesiąca szukając gdzie to mogę znaleźć i zaczynam psuć to co nie powinnam ruszać mam dosyć, mam ochotę zrezygnować z szablonu i postawić im bardzo nie ładny komentarz w google. Strona sklepu www.okazjepl1.pl

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Team presty nie zajmuje sie darmowym wsparciem, tym bardziej jeśli chodzi o edycje nie ich szablonów. Generalnie po pierwsze masz zbugowaną wersję więc jeśli szablon jest dostosowany do najnowszej wersji to sugeruje aktualizacje, po drugie kontaktowałaś sie z autorem szablonu w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha właśnie się z nimi kontaktuje . Nawiasem mówiąc dzięki za podpowiedz bo presta pisze mi cały czas że im przykro że mam kłopoty i że muszę się zalogować żebym mogła śledzić sprawę problemu z moim zamówieniem żadnej innej treści nie ma. Zaczynam się zastanawiać kto tam pracuje skoro musiałam się na forum dowiedzieć podstawowej rzeczy o której mnie powinni poinformować od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tutaj błąd nie jest po ich stronie Team PrestaShop udostępnia Ci za darmo oprogramowanie (płótno), ty kupiłaś szablon w zewnętrznym sklepie lub w marketplace presty ale od zewnętrznego sprzedawcy (farby), więc to chyba logiczna że osoba która dała Ci płótno nie przyjmuje reklamacji na farbki :)

Wiem że wiele osób z początku tego nie wie bądź nie rozróżnia a sam team Presty nie stara się tłumaczyć i tu właśnie pojawia się forum gdzie jest zlepek ludzi z całego świata którzy mogą pomóc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No właśnie wystarczyło mi na samym początku napisać my tylko udostępniamy proszę się zgłosić do twórcy a nie przykro nam że masz problem zaloguj się do konta i wtedy ja zgłupiałam. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli kupiłaś szablon w oficjalnym marketplace czyli addons.prestashop.com lub dałaś im tak do zrozumienia to dobrze Cię poinstruowali ponieważ tam po zalogowaniu możesz skontaktować się z autorem szablonu i zgłosić wykryte błędy. Wydaje mi sie że tutaj po prostu nie zrozumieliście się na wzajem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kupiłam sobie szablon za prawie 500 zł i teraz muszę komuś zapłacić następne 200-300 zł za przetłumaczenie kilku słów po mimo że dałam im dostęp do strony i serwera oni stwierdzili że to moja sprawa i mam sobie wykupić wsparcie w prestashop. Tak potraktowana to ja dawno nie byłam dodatkowo wysyłają mi maile z treścią typu du.......a "a to ci wygasło wsparcie ?"  Wystawiam im bardzo nie ładny komentarz na google bo nie mam czasu odpisywać ....... na dziwne maile.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko z tego co piszesz to ja zrozumiałem że deweloper szablonu chce mieć pewność że jesteś jego klientem i odsyła Cię do strony na której dokonałaś zakupu ponieważ w inny sposób nie jest wstanie zweryfikować czy na pewno kupiłaś ten szablon a nie został np. ukradziony i czy np. bezpłatne wsparcie nadal Ci przysługuje ponieważ zazwyczaj jest tylko na określony czas po zakupie. Na stronie gdzie dokonałaś zakupu masz po zalogowaniu opcje kontaktu z deweloperem szablonu i jeśli jest tam aktywna opcja wsparcia to masz prawo z niej skorzystać. 

Więc jeśli nie poszłaś opisaną powyżej drogą aby otrzymać wsparcie to nie jest wina dewelopera szablonu że go nie otrzymałaś, natomiast jeśli poszłaś ta opcją i miałaś prawo do wsparcia a go nie otrzymałaś to jak najbardziej możesz wyrazić swoją opinię.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jestem bardzo zmęczona w polskiej firmie to odbywa się tak że ludzie myślą , w firmie X pani Kasia kontaktuje się z firmą w której był zakupiony szablon i pomaga klientowi ponieważ klient podaje jej dane to się nazywa współpraca dzięki temu klient wraca jest zadowolony itp. Za granica martw się sam!!!  Nigdy więcej nie kupie od nich nic i od presta też nic nie kupię nie mam czasu na pisanie maili do ludzi którzy mają mnie w poszanowaniu i nie potrafią sklecić jednego logicznego zdania !! Hasło i mail z którego robiłam zakupy nie pamiętam za nim znajdę zaloguje się minie kilka dni potem jeszcze próba dogadania się z ludźmi którzy ....... nie ma dla mnie sensu!!!! bo zamiast robić sklep marnuje czas!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie te same problemy przerabiam. Kupiłam szablon, który miał być spolszczony, niestety nic z tego, nie wiadomo gdzie znaleźć te tłumaczenie. Nie wspomnę o obsłudze bo to jakaś totalna patologia. Ludzie z presty nie rozumieją co się do nich pisze. To jakieś informatyczne oszołomy które naciągają tylko na kasę. Sorry ale nie ma tu ludzkie podejścia i nikt nie potrafi pomóc. Straszne jest to jak traktuje się normalnych ludzi, którzy nie muszą mieć pojęcia o informatyce a tym bardziej o oprogramowaniu. Kupuję i ma działać!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tłumaczenia można wykonać samemu z poziomu panelu w najnowszej wersji jest to zakładka Międzynarodowe > Tłumaczenia.

Tak jak pisałem wyżej "ludzie z presty" nie zajmują się wsparciem dla nie ich produktów, jeśli kupiony szablon był na addons.prestashop.com to za pomocą ich strony można się skontaktować z autorem szablonu. Jeśli kupisz coś wadliwego na targu to nie idziesz z reklamacją do właściciela placu targowego tylko do określonego sprzedawcy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...