Jump to content

Fiyat Hesaplama Hatası

tunc

Recommended Posts

Merhaba,

Kullandığım sayfada EUR ve TL olarak iki farklı para birimi kullanıyorum, normalde EUR ya da TL olarak çevrimlerde hata yok ama Beden ya da renk seçeneği olan ürünlerde EUR fiyatı TL ye çevirince yaklaşık 2 katı bir fiyat çıkıyor. sorun nerde olabilir

Teşekkürler
Tunç

• 2 weeks later...

Merhaba;
Kurlar ile ilgili genelde yapılan bir hata var. O da Türk Lirasının ISO kodunun yanlış yazılması. Ki çevirilerde bile yanlış yazılmış YTL diye birşey yok !. TRL diye birşey de yok !!
Kur ayarlarınızı şu şekilde yapın.

Kur :
Türk Lirası

Iso kodu : (TRL veya YTL yazmayın!)
TRY

Sembol :
TL

çeviri derecesi : (Eğer ana para birimi TL ise 1)
1

Merhaba,

Kullandığım sayfada EUR ve TL olarak iki farklı para birimi kullanıyorum, normalde EUR ya da TL olarak çevrimlerde hata yok ama Beden ya da renk seçeneği olan ürünlerde EUR fiyatı TL ye çevirince yaklaşık 2 katı bir fiyat çıkıyor. sorun nerde olabilir

Teşekkürler
Tunç

bu hata ürünlere kombinasyon-özellik eklerken bu sende elibe boyutları oluyor. onlarda her bir özellik için fiyat üzerindeki etki ve ağırlık zerinde etki var. onları isteğine göre ayarla. onlarda elibe bedenine göre fiyat farkı koyabilirsin veya kaldırabilirsin

kolay gelsin

Merhaba,

Bir arkadaş sorunu çözdü (nasıl olduğunu tam bilmiyorum) tema da producs.css dosyasında bir kod nitelik eklenmiş ürünleri 2 kere kurla çarpıyormuş.
Bu düzeltme ile daha detaylı bilgi alınca detaylı açıklamayı yazarım
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler
Tunç

• 1 month later...
Merhaba,

Bir arkadaş sorunu çözdü (nasıl olduğunu tam bilmiyorum) tema da producs.css dosyasında bir kod nitelik eklenmiş ürünleri 2 kere kurla çarpıyormuş.
Bu düzeltme ile daha detaylı bilgi alınca detaylı açıklamayı yazarım
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler
Tunç

Tunç Bey, sistemin icinde producs.css diye bir dosya yok ki.. Ta olarak ne oldugu konsunda detaylı bilgi veririsen buradaki arkadaslarimizda faydalanır..

Merhaba,

Verdiğiniz linkteki bilgileri uyguladım ama çok seçenekli ürünlerde fiyatı sabitledi, hepsi tek fiyat oldu.

benim product.js dosyamda 197. satır şöyle

else
$('#availability_value').text(doesntExist).addClass('warning-inline');
$('#availability_statut:hidden').show();

bu şekliyle EUR olarak sorun yok ama EUR ve TL iki farklı para birimi olunca çok seçenekli ürünlerde sorun devam ediyor :(