Jump to content

Áfa mentes árat ad meg Áfásnak


Jenő

Recommended Posts

Sziasztok!

1.3.2.3-s rendszerem van, fizetős tárhelyen és az a problémám, hogy az áfa mentes árat írja ki a bolt.

Ráadásul az áfa mentes ármellé beírja, hogy áfá-val.
A problémát csak úgy tudom orvosolni, hogy az áfa nélküli árra beírom az áfa-s árat, de ez így ugye nem lehet végleges megoldás.

Esetleg találkozott már valaki hasonló problémával? ötlet?
Rendesen meg van adva az áfa (25%) kiis írja az áfá-s árat az admin termék adatlapon, aztán oda megyek,hogy mentés és az oldalra már az áfa mentes árat írja ki...és mellé írja, hogy "áfával" :(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sziasztok!
1.4.0-nál én ugyanezzel bajlódom. Először nem volt beállítva az Áfa szabály rendesen csak az Áfa mértéke. Ekkor az áruházban megjelentek az áfá-s árak mindaddig, amíg a vevő be nem jelentkezett. Onnantól kezdve nettóban számolt a rendszer. Miután hozzárendeltem az áfa szabályoknál az összes területhez az áfát, elkezdett fordítva működni. Most bejelentkezés nélkül nettó árat ad, ha valaki bejelentkezik, akkor bruttót lát. A kosár is ennek megfelelően működik. Ráadásul az admin felületen is eltűntek az áfás árak, nettónak bruttónak ugyanazt írja ki, külön-külön nem is lehet beállítani. A legjobb vicc az, hogy a termék jellemzőkön kívül most már semmit sem tudok átállítani. Átállítom, elmentem és marad a régi beállítás. Még az áruházat sem tudom kikapcsolni. Teljesen elhülyült minden.
Ha bármelyikben van valakinek ötlete, nagyon örülnék. Legfontosabb lenne, hogy egyáltalán elfogadjon bárminemű új beállítást a rendszer.
Köszönettel: Haya

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

1.4.7.0.-nál hasonlót tapasztalok.

Ráadásul úgy, hogy az én gépemről bármilyen böngészővel rendesen írja az áfás árat. Mobilról is megnéztem, ugyanez a helyzet, minden ok.

Ez egy új shop, és ma hívott valaki, aki az áfa mentes árat látja melléírva hogy áfával. Nem regisztrált, mert nyoma nincs, tehát, simán ráment az oldalra és ezt látja.

De én nem azt látom. Kikapcsoltam a boltot, amíg meg nem találom az okát.

Van ötlete valakinek?

 

Közben azt hiszem rájöttem.

Emberünk nem magyar IP-ről nézhette az ioldalt. Az ÁFA szabályoknál csak magyarországra volt beállítva a az ÁFA.

Mák, hogy úgy állítottam be, hogy külföldről csak lássák a shopot de ne rendelhessenek. Ezért hívhatott fel és nem rendelte meg online.

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...