Jump to content

fopen() függvény


pattila01

Recommended Posts

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a következő lenne: Hogyan oldható meg csv importnál a termékek képeinek feltöltése, ha a szerveren zárva van az fopen() függvény (allow_url_fopen=off)? Esetleg curl()-al? (A szolgáltató nem hajlandó nyitogatni biztonsági okokra hivatkozva; valamint ha hajlandó is, egyszeri nyitási és zárási költség kíséretében, ami se nem költséghatékony, se nem ésszerű).

Előre is köszönöm az ötleteket, válaszokat, Tisztelettel;
Attila

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az ötletet. Gyanítom, hogy a szolgáltató a www mappán kívül helyezte el a .htaccess fájlt.
A motor generálta .htaccess-ben nem lehet ezt beállítani gondolom... ha igen, azt melyik mappa gyökerébe helyezi el a presta?

Előre is köszönöm,
Attila

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ.
Nos, .htaccess fájl sehol sincsen. Gyanítom, hogy a szolgáltató direkt elrejti. Van más alternatív megoldásra ötletetek...? Szinte minden megoldás érdekelne, ha macerás is...

Előre is köszönöm a válaszokat,
Attila

Link to comment
Share on other sites

A .htacces fájl általában rejtett a szerveren. Az ftp programnál -amelyet a csatlakozáshoz használsz pl: filezilla, total commander - engedélyezd a rejtett fájlok megtekintését. De mielőtt ezt megteszed a kérdésem az egyáltalán létrehoztál-e már egy .htacces fájlt a gyökérben? A presta alapból nem hoz létre, azt neked kell felmásolnod először. Ez lehet egy teljesen üres is, később ezt írja felül az BO-ban amikor a .htacces Gerenatort használod a Tools menüben. Ezért ha létrehozod üresen, azt írd felül a generátorral majd illeszd bele a korábban leírt kódot és másold vissza a szerverre.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ.
A rejtett filek-okra én is gondoltam, nem ez a probléma. A következő történik:
megcsinálom az üres htaccess fájlt, felmásolom a gyökérbe. Látszik. Aztán annak rendje szerint átnevezéssel az elejére írok egy pontot. Amint entert ütök, lezajlik az átnevezés, és a fájl "eltűnik". Visszatérek a webáruházba, és a linkek nem működnek. Gondolom ott van a fájl, de felülírta az enyém ami üres, és most ezért nem működik, a rejtélyes eltűnésért meg valószínűsítem a szolgáltató felelős. Amint újrageneráltatom a fájlt a BO-ban, működik... csak nem látszik.

Valami ötleted erre esetleg...? :(

Köszönöm,
Attila

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sziasztok,

 

Hasonló a problémám mert a szolgáltató nekem is azt mondta, hogy nem kapcsolgatja a fopent-t.

Megcsináltam amit leírtatok a .htaccess fájl átírásával de még mindig ezt az üzenetet kapom:

 

Please turn on the "allow_url_fopen" option in your php.ini config file. [több információ]

 

Van rá valami megoldásotok?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Hát jó régen nyitottam ezt a topicot :D

Akkor még magáztam a Prestashop webáruházat.

 

A .htaccess nem segít. Most lehet bunkó leszek, de hidd el:

az olyan szolgáltatót, ahol admin felületen ezt nem lehet ki-be kapcsolgatni felejtsd el.

Van rengeteg szolgáltató akiknél tényleg minőségi szolgáltatást kapsz elég jó pénzért. Egy ma versenyképes szolgáltató többek között megengedi ennek az értéknek is a felhasználó általi módosítását.

 

Emlékeszem még 2010-re amikor a fenti sorokat írtam, egy olyan szolgáltatónál voltam ahol ki-be kapcsolgatták Nekem Nettó 5.000 forintért... Tehát egy ilyen művelet (ami nem tarthatott több napnál tovább) nettó 10.000 forintomba került, ott is hagytam és sosem bántam meg.

 

Vannak szolgáltatók akik lemaradnak a versenyben, nem tudnak kellőképpen fejleszteni és ezt előbb utóbb a maradék ügyfélkörükkel fizettetik meg.

 

Egy normális szolgáltató CPanel-es admin felületének egyik részletét mutatom:

FireShot_Screen_Capture__090_-___cPanel_X___-_212_52_166_243_2082_frontend_x3_12_php_index_php_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Az a szolgáltató akit otthagytam (de fent ki is derül) még a prestashop .htaccess fájlját sem engedte láttattni...

nevetséges.

 

Körbe lehet nézni angol fórumokon hogy ezt a problémát meg lehet-e egyáltalán kerülni valahogy, de a véleményem az hogy a problémák csak jönni fognak és nem megszűnni egy ilyen szolgáltatónál.

 

Mi a véleményed?

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

értem, értem....

Ezt már eldöntöttem, hogy csere lesz csak addig is próbálkozom mert most tanulom a prestát és ami hibát mutat nekem azt megpróbálom megszüntetni hátha megy. Igazából nem tudom melyik része az ami szolgáltató oldal és mi az amit át lehet írni, vagy be lehet állítani a prestában.

 

Amúgy is hobbi kedvelő "programozó" vagyok ez mondjuk nagyképű duma de nem tudtam jobban leírni. :-)

Szóval nézegetem a kódokat, próbálgatok és ha nem találok számomra felfogható magyarázatot akkor hozzátok fordulok. :-)

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ja értem.

Én mindenképp javaslom a váltást. :)

 

Hát nézd... az fopen() egy függvény, ami lehetővé teszi a távoli oldalak megnyitását (ami a termékek képének importálásához kell ugye) és ezt a szerveren lévő php.ini-ben lehet On-ra kapcsolni. Ebből következik hogy Te, mint ügyfél ehhez nem fogsz tudni hozzáférni csak "úgy" hogy szabadon szerkeszthesd.

Edited by pattila01 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...