Jump to content

Nezmysly v databáze po uložení zmeny v tovare


jbeles

Recommended Posts

Zdravím Vás!
Na toto som už naozaj krátky. Začalo to tým, že som si chcel spraviť xml feed, no vždy v ňom boli niektoré popisy zmenené. Skúsil som spraviť úpravu čistého textu priamo v databáze, aj to išlo, ale keď som v tovare spravil hocijakú zmenu, alebo dokonca aj bez zmeny dal uložiť, zas sa mi v databáze ukázal zmenený text, napríklad namiesto písmena "š" tam vloží "š", namiesto "ý" vloží "ý", slovo "pomôckami" zmení na "pomôckami". Tento zmenený text nie je v preste nijako vidieť, všetko sa zdá v poriadku. Presta je 1.3.2.3. Je v nej už príliš veľa roboty na to, aby som ju vymazal a urobil nanovo.
Doplnené... po uložení príspevku sa mi tu ukázal nezmysel... v texte by malo byť ... namiesto písmena "š" tam vloží "scaron a paragraf".. a podobne aj v ostatných príkladoch. Problém bude skoro určite v kódovaní, len neviem, čo s tým.

Link to comment
Share on other sites

Ďakujem za pomoc. Ja som si optimisticky myslel, že som si tu prečítal všetko. Mýlil som sa. Hneď to idem vyskúšať...

Doplnenie: Myslím, že to pomohlo, len teraz musím prepísať manuálne databázu, neviem, či je nejaký rozumný spôsob, ako to hromadne zmeniť. Je v nej zhruba 2500 tovarov a zrejme sú zmenené len tie, ktoré som už po importe sám upravoval... Ale to je už iný problém... Ešte raz ďakujem za pomoc...

Link to comment
Share on other sites

NO, asi nie... jedine tak, ako píšeš... v databázi zistiť poškodenú položku, tú potom vyhľadať v katalógu, otvoriť a uložiť. O jednej po polnoci som bol niekde pri polovičke. Ale aj tak dobre... ešte že to vôbec ide opraviť..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...