Jump to content

Contact Us Sayfasında Mesaj Gönderme Hatası

mecjos

Recommended Posts

Selam arkadaşlar, php mail fonksiyonu sitemde çalışyor. Mail ayarlarından test ettiğimde ordan mail gönderilebiliyor fakat contact us sayfasından mesaj gönderdiğim de "an error occurred while sending message" hatasını veriyor. Neden olabilir bu hata.

Hata contact-form.php sayfasındaki

if (Mail::Send(intval($cookie->id_lang), ‘contact’, ‘Message from contact form’, array(’{email}’ => $from, ‘{message}’ => stripslashes($message)), $contact->email, $contact->name, $from, (intval($cookie->id_customer) ? $customer->firstname.’ ‘.$customer->lastname : $from))) $smarty->assign(‘confirmation’, 1); else $errors[] = Tools::displayError(‘an error occurred while sending message’);

satırlarından geliyor.

Merhaba;
SMTP kullanıyorsanız SMTP ayarlarınızı kontrol ediniz. Eğer kullanmıyorsanız PHP nin doğal mail() fonsiyonu hostunuz tarafından kapatılmıştır. Mail gönderilemediği için (Mail sınıfının Send() fonksiyonu çalışmadığı için) hata alıyorsunuz.

Bol satışlar

Ama admin panalinde mail ayarları kısmından test maili gönderdiğimde gidiyor.

• 1 month later...
Bu sitenin sunucusunun servisleri tümleşik mi ?
Yada şöyle sorayım smtp adresiniz localhost mu yoksa ip adresi mi ?

SMTP kullanmıyorum PHP nin mail() fonksiyonunu kullanıyorum. SMTP sunucumda erope.smtp..... diye bir adres go daddy host u kullanıyorum.

• 10 months later...

Merhaba,

Denedim yine olmadı...

Admin olarak giriş yapıyorum, test mesajı gönderiyorum, sorunsuz bir şekilde info adresine gidiyor. Ancak contact form üzerinden gitmemeye devam ediyor. Şöyle bir düzenleme yaptım: Employees-Contact kısmından "Save in customer service" aktif hale getirdim. Bahsettiğim hata kodu gelmedi. Fakat bu sefer de email, sadece customer service kısmına geliyor, info adresine yine gelmiyor???

Merhabalar,

Bencede kontak sayfasında problem yasıyorum. Sayfadaki bilgileri doldurduktan sonra gönder komutuna basılınca " 500 internal server erorr " sayfası çıkıyor. Mesaj mail adresime düşüyor ama kullanıcının karşısına 500 hata mesajı neden çıkıyor acaba ?

Konu hakkında bilgi alabillirmiyim

Tesekkürler

• 2 weeks later...
  • 3 years later...