Jump to content

Rodo - zmiany na stronie


Bambosz

Recommended Posts

Witam,

 

Od pewnego czasu bezskutecznie poszukuję możliwości zmiany kilku rzeczy na stronie (w związku z RODO).
Może ktoś z was pomoże, bo ja nie mogę zlokalizować odpowiednich plików.

1. muszę dołączyć regulamin do maila potwierdzającego dokonanie zamówienia

2. muszę na stronie zakupów (na 1 str.) usunąć informację o newsletterze i pozmieniać troszkę treśćś.
Samą informację odnośnie akceptowania regulaminu zmieniłem sobie w tłumaczeniach, ale reszta to czarna magia. 
order-opc, order-new-account-opc itp. przeglądałem ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiednich fragmentów kodu (niby tak mi konsola w operze podpowiadała, że to te pliki).

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie newslettera to uciążliwe jest dodawanie go na sztywno w treści maila, i sam email źle sie prezentuje. Możliwości dodania go na podstawie strony cms ma taki moduł jak advancedeucompliance, oraz kolega @design4VIP ma taki moduł który pozwala dołączyć pdf do wiadomości email.

Newsletter bardzo łatwo znaleźć jest w plikach authentication.tpl, identity.tpl, order-opc-new-account.tpl, order-opc-new-account-advanced.tpl i oczywiście w plikach samego modułu blocknewsletter.

Link to comment
Share on other sites

regulamin nie jest polityką prywatności, a do tego odnosi się gdpr / rodo. A przy okazji masz na stronie zamówienia tuż przed potwierdzeniem checkbox ?

 

Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę stronę. Privacy Policy *

Link to comment
Share on other sites

Czy rodo określa gdzieś ilość haczyków do zaznaczenia bądź ich położenie? Bo nie przypominam sobie takich zapisów, a mam wrażenie, że większość tych pomysłów to wymysły pseudo prawników i speców od sprzedaży durnych szkoleń o niczym.

Co do dołączania plików to było na forum kiedyś opisywane jak dołączyć do maila np. plik pdf,

Jest od dawna w instalce moduł ochrony danych osobowych dodający zgodę przy zakładaniu konta i zamówieniu + akceptacja regulaminu przy zamawianiu.

Wbudowany moduł newslettera i tak jest mocno "kulawy" więc nie wiem czy jest sens go używać.

Link to comment
Share on other sites

I tak i nie - czy adres isgfaigiag@;egeaikgbiaergae.fm to też dane osobowe? ;)

Zresztą na upartego można zgodę dołożyć do formularza albo zablokować wysyłanie maili - co kto woli ;)

Żeby była jasność - ja tylko sugeruję aby nie panikować i podchodzić do wszystkiego racjonalnie.

Przepisy o ochronie danych osobowych mamy w Polsce od 1997 roku, cały czas były wymagane zgody - nic tu się nie zmieniło specjalnie.

Najważniejszy obowiązek jaki doszedł to prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych.

Link to comment
Share on other sites

Pany, ja nie wiem czyje to pomysły, gość prosił o pomoc bo takie wytyczne dostał od mądrego prawnika więc pomagam na ile mogę xD
Dzięki za info gdzie szukać tego "check boxa" od newslettera. A sam regulamin wkleiłem w treść maila potwierdzającego zamówienie (to każdy dostaje, więc na 100% może się z nim zapoznać - bez tłumaczenia że nie pobrał załącznika, albo nie widział linka).

Link to comment
Share on other sites

Adres email to nie zawsze dane osobowe - o ile [email protected] to dane osobowe to już adres [email protected] nie prezentuje danych osobowych bo zazwyczaj identyfikuje firmę a nie konkretną osobę, ale to temat rzeka dla prawników...

To na co moim zdaniem należy zwrócić uwagę przy takich modułach to przepisy zobowiązujące właściciela sklepu do przechowywania danych osobowych klienta przez zazwyczaj 6-7 lat i czy te moduły ten obowiązek uwzględniają bo moim zdaniem wtedy tych danych nie wolno skasować na życzenie klienta.

e. @Bambosz rozumiem, ale ponieważ temat na topie to może przy okazji ludziska się czegoś dowiedzą i bardziej zainteresują ;)

Edited by Piotr K. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A to jak najbardziej, taka wiedza zawsze się przyda, zwłaszcza że może dupę uratować czasem ;)

A prawda jest taka że dla mnie na logikę dane firmowe które "przetwarzam" w celu wystawienia faktury tez nie podegają pod RODO bo jak by nie patrzeć są oglnodostępne na stronie CEIDG więc po co je "chronić" w tej czy innej firmie jak każdy ma do nich dostęp niezależnie od naszej ochrony ? ;D

 

Link to comment
Share on other sites

dane firmowe wykorzystywane do faktur, także podlegają rodo, Musisz tylko powiadomić w polityce prywatności co się z nimi dzieje i gdzie i jak je przetwarzasz oraz kto nimi zarządza (aby było wiadomo kogo uwalić w razie czego :)] ... tyle wg mnie

Link to comment
Share on other sites

Nie prawda.
 Dane firmy NIE SĄ DANYMI OSOBOWYMI i w tej materii nic się nie zmieniło.

Problem dotyczy osób prywatnych ( klientów prywatnych ).

Jednym do ominięcia odnośnie danych osobowych jest wpisanie do regulaminu sklepu informacji- że obsługujemy tylko firmy i nie pobieramy danych osobowych.

Wydaje mi się, że ochrona danych osobowych dotyczy tylko takich danych- których MY WYMAGAMY do procesu sprzedaży, więc formularz kontaktowy nie podlega ochronie/ to klient sam decyduje- nie chcesz- to się nie kontaktuj.

Za chwile dojdziecie do tego, że jak gość -klient zadzwoni do ciebie na numer firmowy i zapyta, czy masz w sprzedaży śrubkę -to będziesz musiał mu regułkę strzelić że nie zapamiętasz jego imienia i nazwiska ( bo jest szansa że się przedstawi :) )


Podobna pierdoła jak obsługa ciasteczek i informacja o tym :) , Zna ktoś z WAS system informowania o ciasteczkach napisany bez użycia ciasteczek?
GŁUPOTA.

NIE PANIKUJMY, zanim u nas to wejdzie na dobre-mnie kilka lat :) i pewnie powstanie kilka darmowych i kilkadziesiąt płatnych modułów.
 Ja czekam co będzie :)

Teraz to moduły powstają jak grzyby- są drogie ale czy konieczne... tego nie Wiemy :)
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, miccom said:

Dane firmy NIE SĄ DANYMI OSOBOWYMI i w tej materii nic się nie zmieniło.

Masz rację, nic się nie zmieniło.

Jednak jesteś w błędzie - to są dane osobowe i podlegają ochronie (owszem ustawa prawo działalności gospodarczej wyłączała te dane z ochrony ale do 2012 roku bo później ten zapis został uchylony).

W paru innych sprawach też nie masz racji, również w kwestii ciastek ;)

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie pytanie, bo ze wszystkim już sobie poradziłem ;)

Jak usunąć zapisy:

"Zapisz się do naszego newslettera.
Chcę otrzymywać oferty promocyjne od naszych partnerów."

 

Ze strony "Zaloguj się -> Stwórz konto" ?
Nigdzie tego znaleźć nie mogę, zakomentowałem te pola w plikach autentycation tpl, new acount... + new account advenced tpl ale nadal widzę te teksty :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...