Jump to content

Τιμές στα Ελληνικά σε 1.7.2.4 + άνω


Recommended Posts

Καλησπέρα, 

Οι τιμές στα Ελληνικά εμφανίζονται με την μορφή 

62.,72,00

το σωστό είναι 62,72

Δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση. Καμιά ιδέα?

 

Edited by Pavlos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Πρώτα απ όλα, αναφέρεσαι σε localhost ή σε προσβάσιμη στο κοινό ιστοσελίδα; Αν υπάρχει διαθέσιμο url, μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας;
Έπειτα, δοκίμασες πολλές εκδόσεις και "γενικεύεις" τον προβληματισμό σου;

Η ακριβέστερη περιγραφή του προβλήματος θα οδηγήσει με τη σειρά της σε όσο το δυνατόν κατάλληλη επίλυση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση και τον χρόνο σου και επίσης να σε καλωσορίσω στην κοινότητα μας,
Κωνσταντίνος 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, tapanda.gr said:

Καλησπέρα φίλε μου. Πρώτα απ όλα, αναφέρεσαι σε localhost ή σε προσβάσιμη στο κοινό ιστοσελίδα; Αν υπάρχει διαθέσιμο url, μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας;
Έπειτα, δοκίμασες πολλές εκδόσεις και "γενικεύεις" τον προβληματισμό σου;

Η ακριβέστερη περιγραφή του προβλήματος θα οδηγήσει με τη σειρά της σε όσο το δυνατόν κατάλληλη επίλυση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση και τον χρόνο σου και επίσης να σε καλωσορίσω στην κοινότητα μας,
Κωνσταντίνος 

 

Καλημέρα, ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Μπορείς να δεις εδώ: https://www.minasiampi.com/el/3-women

Η version είναι 1.7.2.4 και έχω δοκιμάσει και την 1.7.3.2 (επόμενη)

Για το format των αριθμών χρησιμοποιούν πλέον το cldr http://st.unicode.org/cldr-apps/v#/el/Number_Formatting_Patterns/  Υπαρχει σχετικό αρχείο στο directory web/translations/cldr/ το οποίο έχω δει και είναι σωστό αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά φαίνεται οκ. Άρα παίζει να είναι θέμα της γλώσσας. Στην θέση σου θα έφτιαχνα νέα γλώσσα ως Ελληνικά. Απλά πάρε πρώτα backup μην ψάχνεσαι μετά.

Επίσης. Το έχεις δοκιμάσει σε localhost;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...