Jump to content

MojeID


opisek

Recommended Posts

Zdravím uživatele Prestashopu,

vyvinuli jsme pro vás mojeID přihlašovací modul (více info o mojeID: http://www.mojeid.cz/ , http://www.lupa.cz/clanky/jak-funguje-mojeid/ , http://jednoheslo.cz/)

Kromě registrace nového uživatele a následného jednoduchého přihlašování k účtu pomocí mojeID, umožňuje modul rovněž přiřazení mojeID ke stávajícím účtům.

MojeID modul je k dispozici zcela zdarma a je ihned po instalaci plně funkční - funguje tedy jak v případě, že máte plný přístup (tedy podepsanou smlouvu s CZ.NIC), tak i v přístupu omezeném (více info o omezeném přístupu: http://www.mojeid.cz/page/801/varianty-sluzby-mojeid/).

Příklady webů s omezeným přístupem: www.topvybava.cz, www.blazniviny.cz (prestashop)
Příklady webů s plným přístupem: www.rztechnik.cz (nejedná se o prestashop)

Pro získání plného přístupu je nutno uzavřít se sdružením CZ.NIC smlouvu. Více informací opět na www.mojeid.cz.
Máte-li zájem o informace týkající se smlouvy, případně pokud narazíte na problém při instalaci mojeID modulu, prosím o PM nebo zprávu na níže uvedený email.


Ondřej Písek, CZ.NIC

ondrej.pisek(zavinac)nic.cz




EDIT: aktuální verze modulu je dostupná ke stažení přímo na domovské stránce MojeID: http://www.mojeid.cz/page/822/moduly-pro-open-source-systemy/

Link to comment
Share on other sites

Modul by měl být kompatibilní s verzemi 1.2.5 a 1.3. S verzemi 1.1.x bohužel kompatibilní není - zde je tedy spíše prostor pro vás, uživatele fóra.. Přihlásí-li se větší počet zájemců o verzi pro Prestashop 1.1.x, pravděpodobně zvážíme vývoj i tohoto modulu, zatím to však není na pořadu dne. Jinak tento modul byl řešen dodavatelsky, tzn. prozatím jeho další rozvoj v plánu není, ovšem samozřejmě zde uvítám jakoukoli zpětnou vazbu i případnou spolupráci, která by mohla vést k jakémukoli vylepšení modulu. Díky

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...a ještě bych rád poprosil o laskavost:

zprovozníte-li na vašem Prestashopu mojeID modul, prosím o link na váš web - přímo zde do fóra.

Díky předem

Zdravím,
modul jsem nainstaloval a vypadá to že je i funkční :)
Děkuji, snad to zákazníci ocení...

www.enya-bijoux.cz/shop
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...a ještě bych rád poprosil o laskavost:

zprovozníte-li na vašem Prestashopu mojeID modul, prosím o link na váš web - přímo zde do fóra.

Díky předem

Zdravím,
modul jsem nainstaloval a vypadá to že je i funkční :)
Děkuji, snad to zákazníci ocení...

www.enya-bijoux.cz/shop


Stáhněte si prosím novou verzi modulu. Je v ní vyřešena automatická aktualizace údajů při každém novém přihlášení (tzn. byl odstraněn zbytečný checkbox "aktualizovat údaje") a zároveň vyřešeno chybové hlášení

"Poskytovatel služeb neposkytuje možnosti svého ověření v souladu se specifikací protokolu OpenID 2.0. Buďte zvláště obezřetní při rozhodování o poskytnutí informací této straně."

Díky
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pro ty z vás, kteří ještě nezaznamenali informaci o motivačním programu k mojeID (viz. http://goo.gl/0WgME):

 

S mojeID máte nyní možnost získat zajímavou odměnu za přivedené uživatele.

 

Zaveďte do svého eshopu mojeID, řekněte o tom svým zákazníkům a získejte 50 Kč za každého, kdo si založí mojeID účet.

 

MojeID modul je k dispozici zde:

http://www.mojeid.cz/page/822/moduly-pro-open-source-systemy/

 

Chcete-li více info, pošlete mi SZ nebo email na ondrej.pisek(at)nic.cz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Určitě zajímavé a láká mě to. Jen kdyby byl přiložen návod ke správné instalaci.

Když jsem to zkusil, zarazil jsem se hned na druhé uvedené úpravě.

Návod uvádí:

"do souboru authentication.php se prida radek, pred radek obsahuji "if (isset($create_account))":

include ('modules/mojeid/auth.php');"

 

Jenže tento řádek je v souboru controlers/AuthController.php a ne v uvedeném.

 

Tak jak mám tedy postupovat, nerad bych něco zvojtil. Používám prestu 1.4.4.0

Díky za radu

Link to comment
Share on other sites

Určitě zajímavé a láká mě to. Jen kdyby byl přiložen návod ke správné instalaci.

Když jsem to zkusil, zarazil jsem se hned na druhé uvedené úpravě.

Návod uvádí:

"do souboru authentication.php se prida radek, pred radek obsahuji "if (isset($create_account))":

include ('modules/mojeid/auth.php');"

 

Jenže tento řádek je v souboru controlers/AuthController.php a ne v uvedeném.

 

Tak jak mám tedy postupovat, nerad bych něco zvojtil. Používám prestu 1.4.4.0

Díky za radu

Zde je nutno uvest to ze 1.4.4.X jiz prave pouziva kontrolory co drive nebylo ... asy bych pockal az to nekdo bud otestuje nebo az vyrobce se stim popere

Link to comment
Share on other sites

Díky za reakci djmila. Je to tak. Stihl jsem mezi tím i mluvit s opiskem a potvrdil mi toho zakopaného psa, který je právě ve verzi.

Podle všeho se tak jejich vývojové oddělení pustí do práce. Myslím, že je to dobře, protože použití mojeID může přivést nové zákazníky.

Zároveň díky za vstřícný přístup opiska.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravím vás, ano, je tomu tak, po řadě dotazů jsme se pustili do vývoje modulu pro verzi 1.4.x - zde tedy je :-) Krom toho je v této verzi mojeID modulu celá řada vylepšení:

 

1) přihlašování jediným stisknutím tlačítka

- v návaznosti na nový release mojeID (7.10.2011

) je v modulu doplněna funkce přihlašovacího tlačítka. Uživatel již tedy nezadává své username na eshopu, ale až v mojeID aplikaci. Je-li v tu chvíli na svém počítači zalogován k mojeID, nemusí již nic zadávat, pouze potvrdí předání údajů a vrací se zpět na eshop.

 

2) Nový sloupec "mojeID" v BO

v seznamech zákazníků a objednávek přibyl sloupec "mojeID" (hodnoty: ano/ne), určující, zda-li se jedná o zákazníka s mojeID, či nikoli.

 

3) Nový sloupec "status mojeID" v BO

v seznamech zákazníků a objednávek přibyl další sloupec "status mojeID", který informuje, v jaké úrovni ověření se daný mojeID uživatel nachází.

Hodnoty:

- "1. stupeň" - uživatel s ověřeným e-mailem + telefonním číslem

- "2. stupeň" - uživatel s ověřeným e-mailem + telefonním číslem + poštovní adresou

- "3. stupeň" - uživatel s ověřeným e-mailem + telefonním číslem + poštovní adresou + validován (osobně dle OP)

- "nedostupný" - zobrazuje se v případě, že nemáte s CZ.NIC uzavřenu smlouvu o plném přístupu k mojeID (http://goo.gl/CK182)

 

Věřím, že se vám bude tato vylepšená verze modulu hodit. Budete-li mít jakékoli připomínky či dotazy, pište sem, příp. PM nebo na [email protected]

prestashop 1.4.x mojeid.zip

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,

vím, že proběhly v modulu mojeId změny, ale chci se jen ujistit, že jsem neudělal nic špatně.

Dočetl jsem se, že zákazník v nové verzi (mám prestu 1.4.4.0.) v modulu mojeID nic nevyplňuje a je tu jen tlačítko. Předpokládám, že by tedy vzhled byl ok (viz příloha).

Otázka ale zní - co se má stát po stisknutí tlačítka? Nikam mě to nesměruje a podobně, takže nevím, jestli jsem někde něco nepopletl.

Díky za pomoc a radu

 

post-26023-0-02853200-1319399020_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Prostě když klikneš na mojeid, tak tě to má přesměrovat na jejich stránku, tak si vybrat údaje který chceš vyplnit, vrátit zpět a mělo by to tě zalogovat, což v mém případě též nefunguje.

 

Takže nechci tu dělat nějakou antireklamu, ale doporučuju Facebook connect, který zákazníci využijí daleko více.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravím,

 

implementoval jsem modul do prestashopu 1.4.5.1 a po pokusu o prihlaseni mi vyskoci tato hlaska

 

 

There is 1 error :

  • V mojeID formuláři musíte zaškrtnout všechny požadované údaje (označené hvězdičkou). Prosíme o nové přihlášení.

 

samozrejme jsem mel zaskrtle pole vsechny povinne udaje a zkousel jsem i vsechny udaje.

 

prosim o pomoc.

 

dekuji

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Doporučuji vyhnout se tomuto modulu. V PrestaShopu 1.4 není plně funkční. Ani po několika urgencích není dodavatel schopen zjednat nápravu. Je zdarma, ale tady platí, že zadarmo je tento modul drahý. Strávil jsem s ním spoustu času a na nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
×
×
  • Create New...