Jump to content

Sháním CSV šablonu a rady


Landsman

Recommended Posts

Dobrý den,
poptávám nějakou CSV šablonu, kde bude korektní počet sloupců a pár řádků zboží na zkoušku. (máme poslední verzi ps) Také bych se rád optal v čem soubor CSV vytváříte a ukládáte. V Excelu jsem měl problém s kódováním. Také se chci zeptat, zda má CSV mít nastaveno kódování UTF-8 či jiné. Budu vděčný za každou radu a hlavně za onen vzorový soubor.

Máme tu přes dvě stovky položek na první naplňení eshopu a né a né to tam dostat :-(
Předem děkuji za odpovědi.

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,
poptávám nějakou CSV šablonu, kde bude korektní počet sloupců a pár řádků zboží na zkoušku. (máme poslední verzi ps) Také bych se rád optal v čem soubor CSV vytváříte a ukládáte. V Excelu jsem měl problém s kódováním. Také se chci zeptat, zda má CSV mít nastaveno kódování UTF-8 či jiné. Budu vděčný za každou radu a hlavně za onen vzorový soubor.

Máme tu přes dvě stovky položek na první naplňení eshopu a né a né to tam dostat :-(
Předem děkuji za odpovědi.


HELP ? ICQ 613165810
Link to comment
Share on other sites

To je uplně jednoduchý.
V excelu si udělej co chceš u zboží mít.
Já dělám:
Název, kod zboži dodavatele, muj kod, nakup, prodej bez dph, dph, vaha, meta nazev, metapopis, meta klic.slova, kratkej, dlouhej popis, text kdyz je skladem, text, kdyz neni, kategorii, pocet kusu, aktivni delat nemusis samo se nastavi na ano, url obrazku
ulozim v excelu, otevru v open office, dam ulozit jako csv s kodovanim utf-8 a oddeleny strednikem a je to.
Pozor v popisu nesmeji byt odstavce.

Link to comment
Share on other sites

Tumicek: Na ICQ jsem psal již před časem, neodepisoval jsi. Psal jsem ti také emaily. Takže prosím o radu v topicu. Mohl by jste uploadnout pro příklad CSV s jednou, dvěma položkami? Abych měl jistý "vzor". Ukládání prubnu.

Link to comment
Share on other sites

Takže jsem se konečně dopracoval ke správnému CSV. Teď mám problém jen s obrázky. V CSV jsou uvedeny, zkoušel jsem např. 5 položek s fotkami a bez problému. Poté 250 a sekne se to. Hosting je bohužel na Banánu. Vím, co jsou zač, ale nedá se nic dělat. Nějaké rady?

33237_vdPqD5CUjERwKapwLxIs_t

Link to comment
Share on other sites

Ikdyž mám s ebola.cz dobré zkušenosti co se týká supportu tak tě varuji, je to tu stejné. Musím si rozdělovat import po 150 řádkách pokud importuju s obrázkem, bez obrázku to zvládá 500. Jinak máte někdo odkaz s dobrýma referencema na hosting? Jedná se mi o import 3000 kusů zboží včetně obrázků. Dík

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,
nemohl by jste prosím zaslat ukázku toho jak jste to vyřešil? Vůbec nevím jak na úpravu CSV, které mi chodí od dodavatele.


Nejlepsi bude kdyz sem das tvuj cvs, alespon 3 radky pro ukazku. Ja to delam tak, ze pokud mam xml od dodavatele tak ho otevru v excelu, sloupce ktere potrebuju si oznacim a otevru v openoficu a tam to ulozim do csv, pokud mas problem s importem produktu (ze se ti to zastavuje) porid si lepsi hosting, uz jsem musel stejne udelat ja a nyni ok.
Link to comment
Share on other sites

K CSV:
Používal jsem pro vytvoření Open Office - stačí v něm ale pouze ukládat pod UTF-8.
Přikládám vzorový soubor a screenshot uložení. Samozřejmě záleží, jak si dokument uložíte - oddělovací znaky,..

Při importování musíte v druhém kroku přeskočit první řádek, kde je popis sloupců. Zkontrolujte taky, zda obsah sloupců sedí s obsahem roletky. Pokud ne opravte. Importujte třeba po 150 kusech, záleží na hostingu.

@Mamejeradi.cz Pošlu ti maila, mohl by jsi mi vypsat specifikaci hostingu? Určitě by se mi podobný kousek v budoucnu hodil :)

33913_wMlys9QHsizI40gxoMM0_t

import-vzorovy-soubor.csv

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...