Jump to content

ID zamówienia


MSLED

Recommended Posts

Dzień dobry, czy ktoś podpowie co trzeba dopisać do szablonu maila, żeby wyświetliło się ID zamówienia? Podkreślam, że nie chodzi o numer zamówienia złożony z liter tylko ID. numer z cyfr po #

Próbowałem dopisać {id_order} albo {order_id} ale to nie działa :/

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem coś takiego tylko nie wiem o jakim dokładnie pliku tpl oni mówią
https://stackoverflow.com/questions/44128065/order-id-in-order-confirmation-page-prestashop

Dodam, że ta informacja potrzebna jest mi i nie miały być dodawana do maili dla klientów a jedynie w mailach z modułu mailalerts. 
Jakoś ten numer po # trafia do treści tematu maila i myślałem, żeby skopiować polecenie które umieszcza ten numer w treści tematu maila z powiadomieniem jednak nie wiem gdzie szukać takiego polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Masz to id w tytule maila, natomiast do szablonu maili ta zmienna nie jest przekazywana.

Jeśli chcesz mieć w treści to musisz przerobić moduł mailalerts, np. w pliku mailalerts.php dopisać w tablicy $template_vars 

'{order_id}' => $order->id,

Wtedy w szablonie maila będziesz mógł wywołać sobie {order_id} .

Oczywiście w przyszłości aktualizacja modułu zepsuje tak wprowadzone zmiany ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20.04.2018 at 4:54 PM, Piotr K. said:

Masz to id w tytule maila, natomiast do szablonu maili ta zmienna nie jest przekazywana.

Jeśli chcesz mieć w treści to musisz przerobić moduł mailalerts, np. w pliku mailalerts.php dopisać w tablicy $template_vars 


'{order_id}' => $order->id,

Wtedy w szablonie maila będziesz mógł wywołać sobie {order_id} .

Oczywiście w przyszłości aktualizacja modułu zepsuje tak wprowadzone zmiany ;)


Dziękuję bardzo, ten sposób działa wyśmienicie i dokładnie tak jak tego oczekiwałem. 

Dodam tylko, że plik PHP znajduje się w głównym folderze modułu, natomiast sam plik HTML który jest odpowiedzialny za wygląd wiadomości znajduje się w katalogu z szablonem, a przynajmniej u mnie tak jest. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...