Jump to content
  • 0

Płatności PayU, Dotpay problem - nie wyświetlają się one przy finalizacji zamówień (presta 1.7.2)


ThomasHarmony

Question

Witajcie,

zadaje to pytanie po przeszukaniu obszernym tego forum i nie znalazłem tu mojego przypadku z problemem z płatnościami.

Był jeden przypadek z przed 2 lat, gdzie udało się problem rozwiązać na starej wersji presty, niestety u mnie on nie zadziałał.

Polegało to na wejściu w opcje zaawansowane > Ustawienia dotyczące Smarty  i tam wymuszeniu kompilacji.

 

Mam prestę w wersji 1.7.2.4

Używam szablonu: specialdev515

Wersja PHP: 5.6.29

 

Mój problem z którym borykam się już 3 miesiąc wygląda tak:

Chcę, aby w sklepie była możliwość płatności ekspresowych, więc postanowiłem zainstalować takie moduły.

Najpierw zacząłem od PayPal (wersja v4.3.1 - z PrestaShop ) i DotPay  (wersja v1.4.9 - z [email protected] )

wszystko ok, uzupełniłem klucze i dane tak, aby były one aktywne.

I tu niestety pojawił się problem, bo jak robię zamówienie i dochodzę do momentu Wyboru Płatności to mogę jedynie wybrać płatność przelewem - która jest domyślna.

Dodam, że w opcjach płatności > Preferencje wszystkie ptaszki są zaznaczone, także w opcji kraju.

 

nie mogąc poradzić sobie z tym problemem, postanowiłem dokupić wtyczkę PayU Installments (wersja v1.0.0 - z Mateusz Bartocha bestcoding.net)

i z nią mam to samo. Klucze są uzupełnione prawidłowo, a cały czas w opcjach płatności przy finalizacji zakupu widnieje tylko możliwość płatności przelewem.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Proszę o pomoc. Jestem już zdesperowany tym i nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na wtyczki.

Jak nie uda mi się wprowadzić płatności do sklepu będę musiał z niej zrezygnować i zacząć wszystko od początku :/

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tutaj niestety okazało się, że presta w wersji 1.7 z automatu wyłącza działanie wszystkich wtyczek, które są za stare i nie mają wsparcia dla wersji 1.7. Przynajmniej w przypadku płatności - sprawdziłem wiele wtyczek efekt ten sam.

Pojawiła się darmowa wtyczka dla Polski o nazwie: wire card payment gateway v1.2.3 - ale nie wiadomo jak ją skonfigurować. Okna są inne niż te w systemach płatności, a jakiejkolwiek dokumentacji brak. Wtyczka ta ma wspierać przelewy24, czy komuś się to udało na wersji presty 1.7?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...