Jump to content

Problém s nastavením přátelských URL


Recommended Posts

Ahoj,

přešel jsem na PrestaShop z Quick Cartu a zatím jsem moc spokojený. Vše jsem si nastavil ke své spokojenosti až na jedinou věc:

Když jsem chtěl zapnout Přátelské url, nahrál jsem do kořenového adresáře presty prázdný .htaccess a nechal jej vygenerovat. Bohužel po zapnutí volby Přátelské url se místo obrázků začaly zobrazovat otazníky a také odkazy na produkty nefungují.
Jedná se o web http://www.retrotrika.cz - nyní v obyčejném URL nastavení.

Je možné tuto chybu nějak napravit? Děkuji předem za odpovědi.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za odpověď. Uvedený postup jsem zkoušel. Bohužel když nahraju obsah .htaccess z uvedeného threadu, tak se web vůbec nerozjede. Pouze se vypíše:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
Apache Server at www.retrotrika.cz Port 80
Link to comment
Share on other sites

info o htaccess:
http://www.prestashop.com/wiki/Troubleshooting_2/

funkční htaccess:

RewriteEngine On
# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([0-9]+)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

ErrorDocument 404 /404.php



htaccess je v adres. www (pokud není shop v jiném adresáři - např. www/prestashop/)

Info k www adresáři (na hostingu station.cz):
FTP prostor je rozdělen na webovou a newebovou část. Webový prostor se nachází v podadresářích adresáře subdomeny/
Příklad:
adresář subdomeny/www odpovídá doméně www.domena.cz nebo domena.cz
adresář subdomeny/neco odpovídá doméně neco.domena.cz

Veškerý obsah který je mimo adresář subdomeny/ má newebový charakter a může sloužit například jako pro uložení Vašich osobních dat, které nechcete sdílet v síti Internet.

Link to comment
Share on other sites

Mockrát děkuji za odpověď. Zdá se, že problém je vyřešen.
Jen mi nejde do hlavy, proč mi předtím stejný postup nefungoval. Nejspíš jsem špatně zvolil pořadí (nejdříve vygeneroval .htaccess a pak zapnul Přátelské URL).

Správný postup je tedy:

1. Nahrát prázdný soubor .htaccess do kořenového adresáře a povolit práva CHMOD 666.
2. V Preferences aktivovat Přátelské URL a uložit volbu.
3. V Tools vygenerovat obsah .htaccess

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...