Jump to content
  • 0

Zmiana Domeny SSL psuje szablon


mrakow09

Question

Witam,
pliki mojego sklepu znajdują się na hostingu na nazwa.pl w folderze:

mojadomena.nazwa.pl/sklep/prestashop_1.6.0.14/prestashop/

Sklep ma działać w Belgii.

Domena mojadomena.be zakupiona jest na one.com i ma ustawione przekierowanie na witrynę http://mojadomena.nazwa.pl/sklep/prestashop_1.6.0.14/prestashop/

SSL dla mojadomena.be również jest aktywowany na one.com

Ustawienia URL są następujące:

Domena sklepu: mojadomena.nazwa.pl
Domena SSL: mojadomena.nazwa.pl
URI bazowy: /sklep/prestashop_1.6.0.14/prestashop/

SSL jest włączony.

Sklep działa w tej konfiguracji, gdy załaduje się go na adresie mojadomena.be, lecz SSL nie działa.
Gdy zmienię Domena SSL na mojadomena.be dochodzi do wysypania sklepu.

Proszę o podpowiedź jak poprawnie docelowo skonfigurować ustawienia URL sklepu, aby nie dochodziło do wysypania strony oraz rozjechania szablonu na zapleczu sklepu. Czy po stronie nazwa.pl i one.com również dokonać jakichś zmian?
Finalnie sklep ma ładować się z mojadomena.be i podczas logowania do konta w sklepie ma działać SSL.
 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie. Właśnie jeszcze nie cuduję. Czy nie ma możliwości, aby pliki sklepu były u dostawcy hostingu A, a domena i SSL u operatora B? Na prawdę trzeba brać wszysto u jednego? Wiem, że tak jest wygodnie bo mam tak w innym sklepie, ale tu jest odmienna sytuacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przestrzeń kupiona na nazwie.pl

Domena i SSL kupiona na one.com

Czy to na prawdę stanowi barierę nie do pokonania? Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym układem?

Czy może ktoś ma pomysł jak to połączyć w Prestashop 1.6.0.14?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak pisałem - należy domenę i certyfikat zainstalować i skonfigurować na serwerze.

Bardziej obrazowo: jak kupisz sobie kawę i zaniesiesz do domu to nie będziesz jej mógł wypić w pracy - nawet jeśli sobie na niej napiszesz że jest do pracy. Musisz ją jeszcze do tej pracy zanieść i zaparzyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...