Jump to content

Presun medzi e-shopmi


WEBDVL

Recommended Posts

Záloha databázy a adresára "img" v prvom e-shope a import databázy v druhom e-shope plus kopia adresára "img"z prvého e-.shopu do druhého. Ak ti to nič nehovorí, radšej to sám nerob. Môžeš znefunkčniť fungujúci e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Aj to sa dá. Ide cez xml. Export a import, ale v tom nie som doma. Tu na fóre sú ľudia čo to bežne robia. Ja by som to robil cez databázu. Cez SQL mne osobne to ide ľahšie. Dá sa totiž exportovať z databázy samotná kategória a potom ju naimportovať, plus nakopírovať odpovedajúce obrázky.

Link to comment
Share on other sites

Tento export a import databázy predpokladá znalosť jazyka SQL a prácu z databázou. Nie je to len klik - klik. Určite ti teraz len tak z hlavy nenapíšem SQL dotazy. Je to práca ako som už spomínal pre tých čo ovládajú SQL. Odporúčal by som ti radšej pohľadať na fóre export a import cez xml. Na tomto fóre sa to už niekoľkokrát riešilo. Úpravu databázy si robím len v svojom e-shope.

Link to comment
Share on other sites

Našiel som v administrácii ako sa to dá importovať cez .csv ale.... vyplním to dám Ďalej...posunie ma to na krok kde mám zadať riadky ktoré preskočiť a keď kliknem na Import CSV data úkáže sa mi: Column Name * must be set

Link to comment
Share on other sites

Ako som už písal, nie som v tom doma a nechápem ako sa to má robiť. Preto si to radšej úpravy robím priamo cez databázu. Jeden dodávateľ mi posiela priamo podklady z Prestashopu na import v csv, ale neviem ako to mám robiť. Preto si nový tovar pridávam priamo cez BO. K Prestashopu nie je nikde užívateľský manuál a tak si to nikde nemôžem naštudovať. Aj keď je to dobrá funkcia, nie je mi na nič keďže ju neviem používať. Určite by sa zišiel nejaký podrobný manuál.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...