Jump to content

Velký eshop +10.000 produktů


Kenik

Recommended Posts

Zdravím,

pokud máte Velký eshop kde je +10.000 produktů
Jaký máte hosting?
Jak rychle se vám načítají kategorie?
Jak rychle se načítají stránky po použití filtrů ( dle valstností atd)



Já mám 12.000 produktů.
OVH sdílený hosting, nyní přikupuji privátní SQL protože občas je generování velice zdlouhavé.

Kategorie se generuji vetsinou do 1 s. nekdy do 3s.
Nekdy ale i 10-20s

Link to comment
Share on other sites

Před zakoupením solo SQL serveru nebo jiného hostingu bych v první řadě udělal analýzu, kde je to pomalejší. Třeba bude úplně stačit přidat pár indexů do databáze. Práce s indexy a bez nich je při větším počtu záznamů jako nebe a dudy.

Link to comment
Share on other sites

Před zakoupením solo SQL serveru nebo jiného hostingu bych v první řadě udělal analýzu, kde je to pomalejší. Třeba bude úplně stačit přidat pár indexů do databáze. Práce s indexy a bez nich je při větším počtu záznamů jako nebe a dudy.


No podle me je to chyba toho filtru a poctu polozek. Indexy by mozna pomohly - SQL je zaplaceny..
Pokud by jsi mis tim pomohl byl bych rad. Odmena samozrejmosti.

Zde muj test odezvy:
http://keberdle.cz/casy.txt

Prvni udaj je cas od spusteni scriptu do spocitani PI dle http://www.linuxsoft.cz/script_detail.php?id_script=787
druhy cas doba nez DB odpoví kolik je hodin :) $query = "SELECT NOW() as datetime;";
Proste jen test odpovedi SQL serveru.

casy v sekudach



to V.I.P:
zatimtestovaci provoz - domenu uverejnim po spusteni > jaky mas hosting a traffik?
Link to comment
Share on other sites

Podle mně není vyhrazený server ani sepraátní SQL server pro cca 10 000 produktů potřeba. Vše je o SQL dotazech a takový počet záznamů není nic zvláštního. Pokud to nefunguje dobře, pak nejsou dotazy úplně v pořádku. Možná chybí ty správné indexy. A s tím ani separátní server nedokáže udělat zázraky.

Pracoval jsem se serverem, který obsluhoval desítky lidí a obsahoval data s řádově 10 mil. záznamy a správný dotaz vrátil stránku za vteřinu. Složitější za pár vteřin a dotaz, který nepoužíval indexy trval třeba i 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je to stejný, jako když se mně někdo zeptá, jestli by pomohl nový počítač, když mu jde pomalu účetnictví. Samozřejmě, pomohl. Ale bylo by to rychlejší o 10, 20, 30%? Nevím. Stojí to za to, když potřebuju zrychlit 5-10 krát?

Problém je někde jinde a jestli s tím chceš pohnout, tak to musíš udělat odborně. Výstřely do vzduchu, že by mohlo pomoct tohle a tamto, jsou na nic. Můj názor.

Link to comment
Share on other sites


Problém je někde jinde a jestli s tím chceš pohnout, tak to musíš udělat odborně. Výstřely do vzduchu, že by mohlo pomoct tohle a tamto, jsou na nic. Můj názor.


Mohl by jsi se to nějak upřesnit?

Nejsem přímo odborník ale programuji už několik let. ( Zencart)

Nicméně sio myslím že je problém v dotazu na DB ze kterého se následne generuje stránka.
Proto se ptám která funkce se generuje obsah stránky > dotazuje se MySQL pro výpis kategorie..


Je to stejný, jako když se mně někdo zeptá, jestli by pomohl nový počítač, když mu jde pomalu účetnictví. Samozřejmě, pomohl. Ale bylo by to rychlejší o 10, 20, 30%? Nevím. Stojí to za to, když potřebuju zrychlit 5-10 krát?
.


A co když někdo teda potřebuje 5-10 rychleiší účto?
Link to comment
Share on other sites

Já si taky myslím, že chyba bude v SQL dotazu a odpovídajících indexech. Ale v kterém? Četl jsem něco o kategoriích, možná filtr. Těch možností je spousta. Může za to taky moct nějaký privátní modul. Kdyby to běželo na mém serveru, tak bych zkusil nechat logovat dlouhé dotazy do databáze. U hostingu to asi nepůjde.

Všechny dotazy pro získání kategorií jsou v /classes/Category. Ale dopředu ti můžu říct, že v nich to nebude. Poskládání stromu kategorií pro blok s kategoriemi je rychlý jako blesk i pro stovky kategorií.

S tím účetnitvím to byl jen příměr. Je to z praxe. Po analýze vychází jako řešení přejít z Pohody na Pohodu SQL. Neboli technicky vyspělejší řešení, které netahá 100 MB soubory po síti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ahoj, čtu toto diskuzi a rád bych se zeptal, jestli máte nějaké další konkrétní zkušenosti ať už s optimalizací presty nebo s hostingem.

Osobně teď chci vybrat hosting, ale po testech na lokalním serveru, mě přijde problém nedostatečně optimalizovaná DB na hostigách pro větší PS.

Link to comment
Share on other sites

to multi: pokud potřebujete něco speciálního tak je možné, že budete potřebovat už jen výkonný hosting v podobě virtuálního serveru nebo i dedikovaného serveru v závislosti na požadavcích pro rozvoj vašeho eshopu, ale prestashop obvykle funguje i na sdíleném hostingu a samozřejmě v závislosti na konfiguraci presty a aktivních modulech.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...