Jump to content

XML Položka "DELIVERY_DATE" Heureka


Alliner

Recommended Posts

  • 1 month later...

Narazil jsem tady na toto vlákno se zajímavým dotazem, protože řeším stejný problém. Mohl by mi někdo poradit, kde se dá v prestashopu nastavit termín dodání? V obchodě máme standardně 2 druhy zboží, a to skladem a na objednávku, přičemž v předvolbách je defaultně povoleno objednání o obou dvou typů.

Díky za každou pomoc.

Link to comment
Share on other sites

...Mohl by mi někdo poradit, kde se dá v prestashopu nastavit termín dodání? V obchodě máme standardně 2 druhy zboží, a to skladem a na objednávku, přičemž v předvolbách je defaultně povoleno objednání o obou dvou typů...


Kde sa da nastavit v Preste termin dodania neviem, ale na generovanie xml feedu by som skusil pouzit pocet produktov na sklade:

ak je pocet >0 potom je tovar skladom a generuje sa pre heureku okamzite dodanie
v opacnom pripade (tovar nie je na sklade) sa generuje dodanie za 7 dni

1 v xml feede uvedenom na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/79643/ nahradit:
'.($row['quantity'] > 0 ? 'ihned' : '7').'

Link to comment
Share on other sites

...Mohl by mi někdo poradit, kde se dá v prestashopu nastavit termín dodání? V obchodě máme standardně 2 druhy zboží, a to skladem a na objednávku, přičemž v předvolbách je defaultně povoleno objednání o obou dvou typů...


Kde sa da nastavit v Preste termin dodania neviem, ale na generovanie xml feedu by som skusil pouzit pocet produktov na sklade:

ak je pocet >0 potom je tovar skladom a generuje sa pre heureku okamzite dodanie
v opacnom pripade (tovar nie je na sklade) sa generuje dodanie za 7 dni

1 v xml feede uvedenom na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/79643/ nahradit:
'.($row['quantity'] > 0 ? 'ihned' : '7').'



Super, funguje to přesně tak, jak má. Opravdu díky moc. Moc jsi mi pomohl. Logicky jsem uvažoval nějákou takovou funkci, ale vzhledem k tomu, že jsem v tomhle opravdu lama, tak jsem se do ničeho nepouštěl.
Link to comment
Share on other sites

termin dodani se zadava v BO>Katalog>Produkt>zalozka Info>"Zobrazovaný text pokud je skladem" nebo "Zobrazovaný text, když není skladem ale je povoleno objednat"
Zadany text se pak zobrazi na strance produktu ("Availability")


Díky za další pohled na věc. Možná se omlouvám, že jsem to tam nenapsal, ale toto u jednotlivých produktů nastaveno. V předvolbách mám nastaveno dafaultně povolit objednávky, ale pokud se kouknu na výpis z toho feedu, tak tam mám všude stejnou hodnotu, bez ohledu na to, zda-li je skladem, či nikoliv, a to následující:

1 



To asi není v pořádku, co?

Link to comment
Share on other sites

termin dodani se zadava v BO>Katalog>Produkt>zalozka Info>"Zobrazovaný text pokud je skladem" nebo "Zobrazovaný text, když není skladem ale je povoleno objednat"
Zadany text se pak zobrazi na strance produktu ("Availability")


O tych textovych polozkaxh viem, len to asi nebudu tie spravne polozky termin dodania ktore potrebujeme ...je to len text ak tovar je/neni skladom a je to "volna tvorba". V tabulke prefix_product_lang su polozky "available_now" a "available_later" nepovinne - default NULL. Ked su vyplnene napr. "skladom" resp. "na dotaz | skladom o tyzden | dostupne za x dni" tak len z nich nezistis ci tovar je alebo nie je skladom - su vyplnene aj ked je na sklade 0 alebo 1000 kusov. Musis poznat polozku quantity z tabuliek prefix_product resp. prefix_product_attribute.

DaemonCZ: Jak budes mat vo feede napevno echo 1 tak pre heureku je to tovar do 24hodin aj keby si mal v availability_later zapisane "dostupne na svateho Dindy" :D

Este by si mal v tom nestastnom skripte na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/79643/ zamenit pri kategoriach ten bohovsky zapis intval(10) :-o za id default jazyka - 4

A v echu este malu uprava implode ked podla specifikacie heureky je oddelovac kategorii "mezera>mezera" - teda kod:

$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), 4);
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), 4);
}

...

'.implode(' > ',array_reverse($kategorie)).'



sucasny skript ti zrejme negeneruje

Link to comment
Share on other sites


DaemonCZ: Jak budes mat vo feede napevno echo 1 tak pre heureku je to tovar do 24hodin aj keby si mal v availability_later zapisane "dostupne na svateho Dindy" :D

Este by si mal v tom nestastnom skripte na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/79643/ zamenit pri kategoriach ten bohovsky zapis intval(10) :-o za id default jazyka - 4

A v echu este malu uprava implode ked podla specifikacie heureky je oddelovac kategorii "mezera>mezera" - teda kod:

$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), 4);
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), 4);
}

...

'.implode(' > ',array_reverse($kategorie)).'



sucasny skript ti zrejme negeneruje



Díky moc za doplňující info. Vidíš, ani jsem si nevšimnul, že mi to negeneruje , takže o to víc Ti jsem vděčný za tohle info. Problém s tím jazykem jsem už řešil a naštěstí vyřešil, protože češtinu mám pod ID 7 a na té 3 mi to generovalo jen něco, co jsem do shopu přidával na začátku a přiřadilo se to pod ty jazyky, co tam byly.

Ten tvůj kód, co jsi sem dával minule se zatím zdá, že funguje perfektně. Každopádně zítra nebo pozítří se zkusím mrknout i na to, co píšeš tady. Vyzkouším to a kdyžtak Ti dám vědět, jak to šlape.

Co dodat? Všechno šlape. Snad jen ještě jednou obrovský díky :-)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Sorry, ale nedá mě to.
V hlavičce vidím: Kvalitní a výkonné tonery za rozumnou cenu a přitom na shopu není ani jeden a přitom dole svítí hláška:
E - shop už je v provozu!!

Sorry ale tohle je u mě prasečina. Proč tam máš třeba tuhle hlášku:
No new products at this time

to je problém to dopřeložit??
co je tohle:
http://cerna-tecka.cz/29-format-a4 ???
Nulová cena a místo obrázku otazník???
Proč maj bloky vlevo jinej styl než ty v pravo??
Za tohle bych se styděl a neřešil nějakej heureky program pro spokojenost zákazníků....
Tonner budu potřebovat brzo, ale u tebe ho nekoupím, už třeba pro to, že o značce OKI asi ani nevíš :-(

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale nedá mě to.
V hlavičce vidím: Kvalitní a výkonné tonery za rozumnou cenu a přitom na shopu není ani jeden a přitom dole svítí hláška:
E - shop už je v provozu!!

Sorry ale tohle je u mě prasečina. Proč tam máš třeba tuhle hlášku:
No new products at this time

to je problém to dopřeložit??
co je tohle:
http://cerna-tecka.cz/29-format-a4 ???
Nulová cena a místo obrázku otazník???
Proč maj bloky vlevo jinej styl než ty v pravo??
Za tohle bych se styděl a neřešil nějakej heureky program pro spokojenost zákazníků....
Tonner budu potřebovat brzo, ale u tebe ho nekoupím, už třeba pro to, že o značce OKI asi ani nevíš :-(


JO to asi je, prestashop je celkově prasečina! Překald jsem si stáhl, ale i potom bylo přeloženo asi jenom 40% textu, ve stavu jakém to teď je jsem to sám dopřekládal! Otazníky jsem tady řešil a nikdo mi nebyl schopen poradit, pořád mě jen odkazoval na jiné a jiné vlákna! A u tonerů je napsané jen na objednávku!!... kritizovat umí každý, pomoct nikdo!! SUPER FÓRUM!
Link to comment
Share on other sites

Svět je krutej,zvykej si.
Konkrétně otazníky jsou tam proto, že zboží nemá vlastní obrázek a tento je přednastavenej prestou, aby tam něco bylo.
A presta neni prasečina, to ty seš prase, když to pustíš do světa. Presta je ZADARMO systém, kterej ti může vydělat peníze....
Ten nápis přeložíš v překladu modulů a těm 40% u překladu nevěřím, nezapomeň, že mám prestu sám, tak vím co aká čeština dokáže přeložit

Link to comment
Share on other sites

Svět je krutej,zvykej si.
Konkrétně otazníky jsou tam proto, že zboží nemá vlastní obrázek a tento je přednastavenej prestou, aby tam něco bylo.
A presta neni prasečina, to ty seš prase, když to pustíš do světa. Presta je ZADARMO systém, kterej ti může vydělat peníze....
Ten nápis přeložíš v překladu modulů a těm 40% u překladu nevěřím, nezapomeň, že mám prestu sám, tak vím co aká čeština dokáže přeložit


Opravdu mě nenapadlo přidat ke zboží obrázek. Nechci se chlubit, ale mám IQ více než 90. K překladu... opravdu toho bylo minimálně přeloženo a já překládám a překládám, hold nezvládu to všechnu v rámci jedné sekundy.
U presty je super, že je ZADARMO, ale pokud máš svůj web, tak musíš vědět ja je to v základu nedokonalé! A já neholduji PHPčku a místo, aby na fóru lidi pomáhali ostatním, tak je budou nazývat PRASATY.
Link to comment
Share on other sites

Já phpčku taky neholduju a ty místo abys byl rád, že to někdo z komunity popravdě zkritizuje web, tak se urážíš....
Já dokonce dá se říct neumím skoro vůbec nic a shop si myslím mám vyladěný hodně(například 4 importní scripty, úprava objednávky, script na export objednávek, jednostránková objednávka atd....). Holt když něco chci a neumim to musim si to nechat udělat někym kdo to umí, ale ten taky potřebuje jíst.
Pokud ti toho čeština přeložila málo, tak to chce zkusit lepší....

Ale nezlob se na mě pustit na světlo shop kde jsou levý bloky hranatý a na bílym podkladu a ty pravý do kulata a šedý je u mě prasečina a za tím si stojím. To že je presta nedokonalá si nemyslím. Nechceš, aby ještě uměla balit balíky a vozit je na poštu?

Proč si nepronajmeš placenej shop, když ti tohle nevyhovuje a neumíš si to poštelovat?

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale nedá mě to.
V hlavičce vidím: Kvalitní a výkonné tonery za rozumnou cenu a přitom na shopu není ani jeden a přitom dole svítí hláška:
E - shop už je v provozu!!

Sorry ale tohle je u mě prasečina. Proč tam máš třeba tuhle hlášku:
No new products at this time

to je problém to dopřeložit??
co je tohle:
http://cerna-tecka.cz/29-format-a4 ???
Nulová cena a místo obrázku otazník???
Proč maj bloky vlevo jinej styl než ty v pravo??
Za tohle bych se styděl a neřešil nějakej heureky program pro spokojenost zákazníků....
Tonner budu potřebovat brzo, ale u tebe ho nekoupím, už třeba pro to, že o značce OKI asi ani nevíš :-(


JO to asi je, prestashop je celkově prasečina! Překald jsem si stáhl, ale i potom bylo přeloženo asi jenom 40% textu, ve stavu jakém to teď je jsem to sám dopřekládal! Otazníky jsem tady řešil a nikdo mi nebyl schopen poradit, pořád mě jen odkazoval na jiné a jiné vlákna! A u tonerů je napsané jen na objednávku!!... kritizovat umí každý, pomoct nikdo!! SUPER FÓRUM!


Mas naprostou pravdu, cs+angl. forum je SUPER, pomohlo mi ve vsem, co jsem potreboval vedet. Ale ne tak, ze bych se ptal na kazdou hovadinu, ale ze jsem na foru hledal a hledal - a zjistil jsem, ze na vsechno uz se prede mnou nekdo ptal a nekdo jiny odpovedel.
A jeste poznamka: pomahat nekomu tady na foru neni povinne.
Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale nedá mě to.
V hlavičce vidím: Kvalitní a výkonné tonery za rozumnou cenu a přitom na shopu není ani jeden a přitom dole svítí hláška:
E - shop už je v provozu!!

Sorry ale tohle je u mě prasečina. Proč tam máš třeba tuhle hlášku:
No new products at this time

to je problém to dopřeložit??
co je tohle:
http://cerna-tecka.cz/29-format-a4 ???
Nulová cena a místo obrázku otazník???
Proč maj bloky vlevo jinej styl než ty v pravo??
Za tohle bych se styděl a neřešil nějakej heureky program pro spokojenost zákazníků....
Tonner budu potřebovat brzo, ale u tebe ho nekoupím, už třeba pro to, že o značce OKI asi ani nevíš :-(


JO to asi je, prestashop je celkově prasečina! Překald jsem si stáhl, ale i potom bylo přeloženo asi jenom 40% textu, ve stavu jakém to teď je jsem to sám dopřekládal! Otazníky jsem tady řešil a nikdo mi nebyl schopen poradit, pořád mě jen odkazoval na jiné a jiné vlákna! A u tonerů je napsané jen na objednávku!!... kritizovat umí každý, pomoct nikdo!! SUPER FÓRUM!


Mas naprostou pravdu, cs+angl. forum je SUPER, pomohlo mi ve vsem, co jsem potreboval vedet. Ale ne tak, ze bych se ptal na kazdou hovadinu, ale ze jsem na foru hledal a hledal - a zjistil jsem, ze na vsechno uz se prede mnou nekdo ptal a nekdo jiny odpovedel.
A jeste poznamka: pomahat nekomu tady na foru neni povinne.


Ja to chápu, že to není povinné, když nechcete pomoct tak nepomáhejte. Jen mě fascinuje člověk, který se tady přijde pochlubit svým webem a mě uráží. Máš pravdu, hodně věcí se kterými jsem měl problém jsem tady našel, ale taky hodně věcí tady ještě není. Viz ty obrázky... ty jsou mi záhadou.
Link to comment
Share on other sites

Založil jsem tohle vlákno, protože potřebuji pomoc. Pokud někdo ví kde je problém ať prosím napíše. Zkoušel jsem snad všechny kódy, ale žádný mi nejel - asi tam bude jen nějaká pitomá chyba, kterou já jenom prostě nevidím.
Pokud však mě však chcete jen urážet, prosím nechte si to pro sebe. Tím myslím i kritiku mého webu. Vím, že není dokonalý, snažím se to dát nějak dohromady, ale hold ani Řím nebyl postaven za den

Link to comment
Share on other sites

Já se pochlubit nepřišel, ani nemám potřebu tě urážet, snažil jsem se tě nakopnout že jsou na tvym shopu důležitější věci než heuréka ověřeno zákazníky.... Ale očividně to nechceš chápat.
Hodně úspěchů přeji.

Pak se divíte, že tu nikdo nechce poradit, když jste hned všichni uražený jak mimina....

Link to comment
Share on other sites

Já se pochlubit nepřišel, ani nemám potřebu tě urážet, snažil jsem se tě nakopnout že jsou na tvym shopu důležitější věci než heuréka ověřeno zákazníky.... Ale očividně to nechceš chápat.
Hodně úspěchů přeji.

Pak se divíte, že tu nikdo nechce poradit, když jste hned všichni uražený jak mimina....


Pro mě je třeba důležitější feed heureka, než to, že skin není úplně dokonalý. Třeba Vám se to zdá divné, ale já si to myslím. Vím, že na svém webu nabízím kvalitní výrobky a zákazníci chtějí tyto kvalitní výrobky raději než dokonalý skin.
A s tím nakopnutím ... no co na to říct ... už jsem to říkal několikrát, že opravdu nejsem schopen udělat dokonalý web a to ještě celý najednou. Kdybych to uměl, nepsal bych sem a nechtěl bych od Vás radu
Link to comment
Share on other sites

A tim si myslíš, že uděláš díru do světa v záplavě eshopu s barvama do tiskáren??
Tím že na shopu nebudeš mít žádný zboží,ale napíšeš tam: když budete chtít, tak vám to teda objednám??
Vrať se na zem, lidi to chtejí zítra a pokud možno, tak za korunu..

Konečně dobrý argument! Teď máte konečně pravdu! Jsme rád za Vaše připomínky, ale nechtěl bych spamovat toto SUPER fórum. Takže bych Vás chtěl poprosit, jestli bychom mohli ukončit toto vlákno a nechat je už jen pro případné nápady s XML.

P.S. Zkuste vzít jeden cartridge z mého webu a zkuste najít levnější na internetu:-) (Black-Point), ale nepište to sem, nechci tímto tady dělat reklamu!!
Link to comment
Share on other sites

A tim si myslíš, že uděláš díru do světa v záplavě eshopu s barvama do tiskáren??
Tím že na shopu nebudeš mít žádný zboží,ale napíšeš tam: když budete chtít, tak vám to teda objednám??
Vrať se na zem, lidi to chtejí zítra a pokud možno, tak za korunu..

Konečně dobrý argument! Teď máte konečně pravdu! Jsme rád za Vaše připomínky, ale nechtěl bych spamovat toto SUPER fórum. Takže bych Vás chtěl poprosit, jestli bychom mohli ukončit toto vlákno a nechat je už jen pro případné nápady s XML.

P.S. Zkuste vzít jeden cartridge z mého webu a zkuste najít levnější na internetu:-) (Black-Point), ale nepište to sem, nechci tímto tady dělat reklamu!!


Vsechny napady pokud jde o xml jsou vycerpany, respektive detailne a nekolikrat popsany na tomto (ceskem) foru. Feed, na ktery jsem tu daval odkaz ( http://www.prestashop.com/forums/viewreply/346524/ ), je funkcni (nekolikrat overeno ruznymi shopy).
Pokud je "s ním problém něco to po mě chce a já nevím co", bude problem asi nekde jinde.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Snažím se přidat na hyperzboží CATEGORYTEXT
ale nic se zezobrazuje, může se nějaký odborník podívat kde je chyba?

<?php
$shopUrl = 'http://www.adresa.cz';      // adresa shopu včetně http://
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // cesta ke config souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php');
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts(3, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // ceština je v databázi zapsaná pod číslem 3
$products=Product::getProductsProperties(3, $p); // ceština je v databázi zapsaná pod číslem 3

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
';
foreach ($products as $row) {
$img=Product::getCover($row['id_product']);
echo '

'.implode(' > ',array_reverse($kategorie)).'
'.str_replace("&", "&", $row['name']).'
'.str_replace("&", "&",strip_tags($row['description_short'])).'
'.$row['link'].'
'.$shopUrl.'/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'.jpg
'.($row['price']*1).'
0
';
}
echo '';
?>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Univerzalni xml feed ke stazeni
EDIT: upraveno pro zobrazeni pouze aktivniho zbozi



Zdravím,
už jsem fakt v koncích. Vyzkoušel jsem x sriptů pro xml feed a nejsem schopen je rozchodit. Můžete mi prosím někdo poradit kde mám chybu? Nastavoval jsem to přesně podle návodů.

Zde je script :
<?php
$shopUrl = 'http://www.zetabeta.cz';  // název domény
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts(4, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // čeština v DB pod číslem 3
$products=Product::getProductsProperties(4, $p); // čeština v DB pod číslem 3

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
';

foreach ($products as $row) {
if ($row['active']){
$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), intval(3));
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), intval(3));
}

$img=Product::getCover($row['id_product']);
echo '

'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['name'])).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description'])).'
'.implode('>',array_reverse($kategorie)).'
'.$row['link'].'
http://www.zetabeta.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg
'.($row['price']*1).'
';
[spam-filter]
echo '';



Cesta ke config souborum je správná. Jazyk změněn na "4" místo "3".

A zde odkaz na xml feed od uživatele "Sem Tam" :

www.zetabeta.cz/xml/feed.php



Vím že jsem asi něco opomenul ale zaboha nemůžu přijít na co.
Verze Presty 1.3.5.

Link to comment
Share on other sites

Co přesně ti nejde. Mně to dá pěkný XML. Tedy u sebe. www.zetabeta.cz/xml/feed.php nedá ani písmeno. Co .htaccess? Nezakazuje spuštění toho skriptu?


Abych pravdu řekl, tak se v tom souboru moc nevyznám :-)

Mrkni na to prosím. ;)

# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([0-9]+)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php



Je to .htaccess soubor z kořenového adrasáře je-li to ten správný.

Jo a spuštení toho scriptu u mě taky nehodí ani ň.

Link to comment
Share on other sites

A co je v adresáři /xml?


Tam je jen soubor feed.php, ten adresář jsem vytvořil pro xml feedy.

Edit: Hodil jsem ten soubor i do kořenového adresáře ale háže chybu 500 server error. Může to být tím že nestíhá hosting?
Ale zas je tam tak max 4500 položek to by si měl dát ne?

Edit2: Takže jsem zjístil že na předchozí verzy shopu (nejedná se o prestashop) xml feed fungoval na stejný počet položek jak u nínější betaverze. A u C4 a Forpsi je memory_limit 64 takže už nevím kde by mohla být chyba :-/.
Link to comment
Share on other sites

A co je v adresáři /xml?


Tam je jen soubor feed.php, ten adresář jsem vytvořil pro xml feedy.

Edit: Hodil jsem ten soubor i do kořenového adresáře ale háže chybu 500 server error. Může to být tím že nestíhá hosting?
Ale zas je tam tak max 4500 položek to by si měl dát ne?

Edit2: Takže jsem zjístil že na předchozí verzy shopu (nejedná se o prestashop) xml feed fungoval na stejný počet položek jak u nínější betaverze. A u C4 a Forpsi je memory_limit 64 takže už nevím kde by mohla být chyba :-/.


Když jsi zkoušel feed v kořen. adresáři, změnil jsi taky cesty k souborům?
Pro vyzkoušení, jestli nestíhá hosting, by mělo stačit v BO vypnout několik nejobsáhlejších kategorií (aby se najednou vypnulo maximum produktů).
Link to comment
Share on other sites

A co se vám zobrazuje u množství zboží na skladě pokud u něj máte kombinace? Řekl bych že 0 i když tam nějaké je. Sice jsem to vyřešil tak, že pokud tam je alespon od 1 kombinace nějaké zboží, tak se mi ukáže jejich součet. Do xml výstupu ho beru jako skladem. Nicméně do dokonalosti to má daleko. Spíš by to chtělo vypsat množsví zboží na skladě pro každou kombinaci atributů. Nic jednoduchého mě ale nenapadá. Zkoušel to někdo řešit?

Link to comment
Share on other sites

A co je v adresáři /xml?


Tam je jen soubor feed.php, ten adresář jsem vytvořil pro xml feedy.

Edit: Hodil jsem ten soubor i do kořenového adresáře ale háže chybu 500 server error. Může to být tím že nestíhá hosting?
Ale zas je tam tak max 4500 položek to by si měl dát ne?

Edit2: Takže jsem zjístil že na předchozí verzy shopu (nejedná se o prestashop) xml feed fungoval na stejný počet položek jak u nínější betaverze. A u C4 a Forpsi je memory_limit 64 takže už nevím kde by mohla být chyba :-/.


Když jsi zkoušel feed v kořen. adresáři, změnil jsi taky cesty k souborům?
Pro vyzkoušení, jestli nestíhá hosting, by mělo stačit v BO vypnout několik nejobsáhlejších kategorií (aby se najednou vypnulo maximum produktů).


No. Nevím asi přesně jak to přenastavit. Hosting je u forpsi a shop je ve složce www/ a pak je vlastně /config/config.inc.php takže jak by prosím měla vypadat cesta? Zkoušel jsem pár tvarů ale nevím jestli byli správné. Jinak hostingem to nebude, zkoušel jsem vypnout nějáké kategorie a chová se to stejně.
Link to comment
Share on other sites

Pokud je soubor feedu v kořenovém adresáři (www), t.j. ve stejném, jako je adresář config, cesta je:
/config/config.inc.php
/init.php

Taky můžeš zadat absolutní cestu.


Absolutní cesta k souborům problém neřeší.

Pořád to háže :

500 Internal Server Error
The server encountered an internal error and was unable to complete your request.
Error message: Premature end of script headers: feed.php

Kde ještě může být chyba? Neleze mi to do hlavy ...
Link to comment
Share on other sites

feed.php 640, adres.config 750, soubory v adres.640
feed jsem dal do kořenového adresáře
viz http://www.iprostor.com/feed.php


Mg. Taky nic teď to ani "jakokdyž" nenačítá ten script a hned to hodí ten výše zmíněný error. Všechny soubory jsem měl na jiných přístupových právech a přehodil jsem je. Nemůže to být nějákým nastavením hostingu?
Link to comment
Share on other sites

Ale tipoval bych nějaké špatné nastavení u tebe. Cesty k souborům nebo čeština (pokud je čeština 4, musí být opravena všude ve feedu na 4).


$p=Product::getProducts(4, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // čeština v DB pod číslem 3
$products=Product::getProductsProperties(4, $p); // čeština v DB pod číslem 3



V databázi jsem kontroloval a je pod "4".
A cestu k souborum jsem nastavil podle toho jak jsi mi poradil.

include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru



Aji ten script je v kořenovém adresáři. Neumím si to fakt vysvětlit. Prolezl jsem snad všechny topiky ohledně feedů a nic jsem nenašel. Forpsi teď píšu ale ani právama k přístupu ke scriptu to není a ani tím že nedostačuje memory_limit hostingu. To jsem zkoušel taky podle tvé rady, vypnout kategorie. Vypnul jsem skoro všechny a nechal tam jen pár s pár produktama a nic.

Link to comment
Share on other sites

Takže jsem to ozkoušel i na mém shopu i na čisté instalaci na Forpsi a nic.
Nakopíroval jsem čistou instalaci na český hosting c4 a vše jede jak má.
Takže teď kopíruju svůj shop na hosting u C4 a jsem zvědav jak to bude fičet třeba při více produktech.

Link to comment
Share on other sites

Odskoušej ten feed co jsem poslal a dej vědět jestli funguje. Dolcela mě to zajima. Koukal jsem na tvuj web. Mozna by bylo bývalem užitečnější napsat tu chybu "Premature end of script headers: feed.php " než server error


Zdarec, nefunguje. Hodí to bílou obrazovku. Myslím že to bude nějákým nastavením v PS. Hodil jsem novou instalaci a natáhl jsem tam databázi a moduly apod. a stejně to nefunguje. Na čisté instalaci s origo produktama to jede jak má aji tvuj upravený feed aji feed od uživatele sem tam jede. Už jsem v koncích a zkouším co se dá ale pořád nic :-/. Nemůže to blokovat nějáké nastavení v BO? Nebo nějáké nastavení u produktů? Pač většina produktů byla provedena importem z csv, takže nějáké nastavení přímo u produktu může chybět nebo já nevim....
Link to comment
Share on other sites

pořád to vypadá na tu češtinu nebo něco takového. Ještě se podívej, jestli máš u zboží nastavené standardní kategorie.


Přikládám odkaz screenu jak to mám nastaveno.

http://img132.imageshack.us/i/langl.jpg/



Nevím jak to sem hodit aby se to zobrazovalo ten screen. :)

Link to comment
Share on other sites

Já mám ISO CODE češtiny "cz"


U návodu na C4 psali iso kód "cs".

Možná bude tady zakopaná fena. Mrkni na screen.
http://img192.imageshack.us/i/cestina.jpg/



Ale ani officialni češtinu jsem nenašel teď na verzi 1.3.5.0.

Link to comment
Share on other sites

Postupným importem do databáze jsem zjístil, že script zvládá okolo 500 produktů ( Edit: 1500) bez problémů a když jsem naimportoval 2000 produktů tak už hodil chybu. Testuju to na localu.

U firefoxu "Chyba parsování XML: Nenalezen žádný prvek
Adresa: http://localhost/prestashop/feed.php
Řádek 620, sloupec 12:
-----------^"


U opery "Zpracování XML nebylo úspěšné

Zpracování XML nebylo úspěšné: syntaktická chyba (řádek č. 2096, znak č. 11)

Zpracovat dokument jako HTML
Chyba:
unexpected end-of-file

Specifikace:
http://www.w3.org/TR/REC-xml/

2093: 
2094: 
2095:     Bodové svítidlo Ares 86216
2096: "



Jak je to možné když ostatním uživatelům běží feed i na 4 tisících produktech, jestli jsem se dobře dočetl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dobrý den,

dneska jsem konečně doplnil feed pro Heureku. Taky jsem měl s ním problémy, až mi kamarád poradil jednoduchou věc. Pište názvy v angličtině je PRODUCT atd.


Názvy (tagy) samozřejmě v angličtině, ale hlavně PODLE SPECIFIKACÍ HEUREKY, ZBOŽÍ, JYXA atd.
Link to comment
Share on other sites

Tak už jsem do dohledal. V tabulce, kde zaškrtáváte, v jaké kategorii je zboží, musíte v rolovacím menu zadat kategorii - nesmí tam být HOME.


Takže zboží z Home se nepřidá do feedu? nebo jak je to?


Každé zboží musí mít nastavenu základní kategorii - jinou než Home.
Link to comment
Share on other sites

V BO u každého zboží máte tabulku, ve které ho řadíte do kategorií. Nad tou tabulkou je rolovací menu, ve kterém musíte zadat jakoukoliv kategorii a ne HOME. Jinak se Vám ve feedu nezobrazí CATEGORYTEXT.

Link to comment
Share on other sites

XML mi nevytváří kategorie.
Mrkněte prosím na můj kód:


'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['name'])).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description'])).'
'.$row['link'].'
http://www.forseti-fashion.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg
'.($row['price']*1).'
'.$row['tax_rate'].'
'.str_replace("&", "&", $row['manufacturer_name']).'
new
'.implode('>',array_reverse($kategorie)).'
'. round($row['ean13']) .'
'.($row[‘quantity’] > 0 ? '1' : '14').'
';



CATEGORYTEXT se nevyplňuje
a ve VAT mám "809" - tohle bych opravil natvrdo v PHP nastavím 0,2, ale zajímá mne proč to tak je...

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den, dávám k dispozici plně funkční feed pro Heureku. U EAN si odstraňte .round, jinak Vám to bude vyhazovat 11 místné číslo a Heureka chce 13místné.


'.str_replace("&", "&", $row['name']).'
'.str_replace("&", "&", $row['manufacturer_name']).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description'])).'
'.implode('|',array_reverse($kategorie)).'
'.$row['link'].'
http://www.h-hracky.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg
'.($row['price']*1).'
3
'.($row['ean13']) .'
';



Kdyby bylo potřeba, ozvite se na PM a pošlu Vám celý soubor. Jinak pokud někdo potřebuje modul Ověřeno zákazníky, tak jsem ho dnes zakoupil a funguje. Můžu poskytnout nápovědu :o))


Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
tak pořád nefunguje, zkusil jsem jenom toto

<?php
$shopUrl = 'http://www.forseti-fashion.cz';  // název domény
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts(4, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // èeština v DB pod èíslem 3
$products=Product::getProductsProperties(4, $p); // èeština v DB pod èíslem 3

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
';

foreach ($products as $row) {
if ($row['active']){
$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), intval(3));
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), intval(3));
}

$img=Product::getCover($row['id_product']);
echo '

'.implode('|',array_reverse($kategorie)).'
';
?>



a výsledkem je prázdný soubor...
kde se naplní $kategorie??? Vidím, definici $kategorie=array();, ale ne to kde se naplní... pokud Vám to funguje, tak bych si tipl, že problém může být tady...

Link to comment
Share on other sites

...může to být pomlčkou v url kategorie? ...


v Product::getProducts a Product::getProductsProperties pouzivas id_lang 4 a pri kategoriach intval(3)
Skus:
<?php
$id_lang = 4; // integer - id predvoleneho jazyka
$shopUrl = 'http://www.forseti-fashion.cz';  // název domény
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts($id_lang, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // čeština v DB pod číslem 4
$products=Product::getProductsProperties($id_lang, $p); // čeština v DB pod číslem 4

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
';

foreach ($products as $row) {
if ($row['active']){
$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), $id_lang);
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), $id_lang);
}
...

Link to comment
Share on other sites

Díky toto je správné řešení!!!!
chyba v jazyku!!!

Máš u mne pivo :)

...může to být pomlčkou v url kategorie? ...


v Product::getProducts a Product::getProductsProperties pouzivas id_lang 4 a pri kategoriach intval(3)
Skus:
<?php
$id_lang = 4; // integer - id predvoleneho jazyka
$shopUrl = 'http://www.forseti-fashion.cz';  // název domény
include(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php'); // správná cesta k souboru
include(dirname(__FILE__).'/init.php'); // správná cesta k souboru
error_reporting(0);
$p=Product::getProducts($id_lang, 0, 0, 'id_product', 'desc', false); // čeština v DB pod číslem 4
$products=Product::getProductsProperties($id_lang, $p); // čeština v DB pod číslem 4

header("Content-Type: text/xml");
echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
';

foreach ($products as $row) {
if ($row['active']){
$kategorie=array();
$category = new Category(intval($row['id_category_default']), $id_lang);
while ($category->id <> 1) {
   $kategorie[]=$category->hideCategoryPosition($category->name);
   $category = new Category(intval($category->id_parent), $id_lang);
}
...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Univerzalni xml feed ke stazeni
EDIT: upraveno pro zobrazeni pouze aktivniho zbozi


Ahoj, můj první post na tomto foru. Už delší dobu čtu, hodně jste mi zatím pomohli. Tontokrát píšu sám první dotaz, protože jsem na něj za boha nikde nenašel odpověď.

Stavím svůj první shop na Presta 1.4.3, doposud šlo vše hladce. Ale momentálně se snažím rozchodit xml feed pro zbozi/heureku.
Vycházel jsem ze soboru xml-uni.php od kolegy Sem Tam. Zadrhl jsem se na 2 problémech:

1) odkazy na obrázky. Presta 1.4.3 má zřejmě nový systém rozdělování obrázků do katalogů, konkrétně obrázek s ID 50 se nachází v .../img/p/5/0/50-home.jpg , nebo obrázek s ID 31 se nachází v .../img/p/3/1/31-home.jpg
Nevím jak upravit kód v PHP tak by se mi do feedu generovaly správné odkazy k obrázkům. Momentálně tam je
http://www.xxxxxxxxxx.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg

což mi generuje chybné odkaz.

2) DELIVERY_DATE - u všech produktů se mi zobrazuje údaj 7, který napovídá že nemám nic skladem v kódu mám

'.($row[‘quantity’] > 0 ? '1' : '7').'


Nevíte jak to upravit aby to fungovalo správně?

Budu vděčný za pomoc. V PHP se nevyznám proto jsem odkázaný na Vás profíky ;)
Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

Ahoj, můj první post na tomto foru. Už delší dobu čtu, hodně jste mi zatím pomohli. Tontokrát píšu sám první dotaz, protože jsem na něj za boha nikde nenašel odpověď.

Stavím svůj první shop na Presta 1.4.3, doposud šlo vše hladce. Ale momentálně se snažím rozchodit xml feed pro zbozi/heureku.

Vycházel jsem ze soboru xml-uni.php od kolegy Sem Tam. Zadrhl jsem se na 2 problémech:

1) odkazy na obrázky. Presta 1.4.3 má zřejmě nový systém rozdělování obrázků do katalogů, konkrétně obrázek s ID 50 se nachází v .../img/p/5/0/50-home.jpg , nebo obrázek s ID 31 se nachází v .../img/p/3/1/31-home.jpg

Nevím jak upravit kód v PHP tak by se mi do feedu generovaly správné odkazy k obrázkům. Momentálně tam je

http://www.xxxxxxxxxx.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg

což mi generuje chybné odkaz.

2) DELIVERY_DATE - u všech produktů se mi zobrazuje údaj 7, který napovídá že nemám nic skladem v kódu mám

'.($row[‘quantity’] > 0 ? '1' : '7').'

Nevíte jak to upravit aby to fungovalo správně?

Budu vděčný za pomoc. V PHP se nevyznám proto jsem odkázaný na Vás profíky ;)

Díky.

 

pokud používáš hezká url, mělo by pro odkazy na obrázky fungovat toto:

 

http://www.xxxxx.cz/'.$img['id_image'].'-thickbox/'.$row['id_product'].'-'.$row['link_rewrite'].'.jpg

 

(thickbox/large/medium, vyber si jak velkej chceš obrázek), bez přátelských url to fungovat nebude, volám přepsanou adresu obrázku, zavolat to na přímou img/p/x/x/x/xyz.jpg neumím

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobrý den, dávám k dispozici plně funkční feed pro Heureku. U EAN si odstraňte .round, jinak Vám to bude vyhazovat 11 místné číslo a Heureka chce 13místné.

'.str_replace("&", "&", $row['name']).'
'.str_replace("&", "&", $row['manufacturer_name']).'
'.str_replace("&", "and", strip_tags($row['description'])).'
'.implode('|',array_reverse($kategorie)).'
'.$row['link'].'
http://www.h-hracky.cz/img/p/'.$row['id_product'].'-'.$img['id_image'].'-home.jpg
'.($row['price']*1).'
3
'.($row['ean13']) .'
';

Kdyby bylo potřeba, ozvite se na PM a pošlu Vám celý soubor. Jinak pokud někdo potřebuje modul Ověřeno zákazníky, tak jsem ho dnes zakoupil a funguje. Můžu poskytnout nápovědu :o))


 

Použil jsem tento kód pro výpis EAN, ale místo 13-místného čísla mi to vypisuje 8-místné. Nevíte čím by to mohlo být?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

2) DELIVERY_DATE - u všech produktů se mi zobrazuje údaj 7, který napovídá že nemám nic skladem v kódu mám

($row[‘quantity’] > 0 ? '1' : '7').'

Nevíte jak to upravit aby to fungovalo správně?

 

Budu vděčný za pomoc. V PHP se nevyznám proto jsem odkázaný na Vás profíky ;)

Díky.

 

Už jsi to vyřešil? Mám stejný problém. Nějak tuším, že to bude mít souvislost s tím, že zboží má atributy a podle těchto atributů je množství na skladě.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...