Jump to content
  • 0

Migracja z 1.6 do 1.7


Netteria.NET

Question

Witam

Muszę przenieść działający sklep w wersji 1.6 na inny serwer i pod najnowszą wersję presty czyli 1.7. Przyznam że tego jeszcze nie robiłem i stąd prośba do Was abyście podpowiedzieli jak najsensowniej do tego się zabrać, na co zwrócić uwagę, itd. Wiem że są specjalne moduły do tego ale prawda jest taka że robię to grzecznościowo za symboliczną opłatą mniejszą niż koszt takiego modułu a i w przyszłości go nie wykorzystam ponieważ kolejną taką potrzebę może będę miał za rok, dwa albo i wcale.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę.

pozdrawiam

Sławek

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jak nigdy tego nie robiłeś to niestety najtaniej dla Ciebie wyjdzie zakup modułu do migracji.

Co do wykorzystania 1 licencja = 1 domena/użycie więc wątpię by w którymś z tych modułów dało się użyć ich kilka razy.

 

Można próbować 1 clickiem ale jak to pierwsza migracja to raczej zajmie to xxx czasu i pojawi się trochę problemów w trakcie, więc wg mnie nadal taniej wychodzi moduł.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 minut temu, xirus napisał:

więc wg mnie nadal taniej wychodzi moduł.

 

Dzięki za odpowiedź. No właśnie problem w tym że jeśli zakupie ten moduł to dopłacę do interesu. Naprawdę robię to po znajomości za symboliczne piwo. 

Pracy to się nie boję. Przynajmniej zgłębię jeszcze bardziej wiedzę o preście. Na pewno ktoś już robił takie migracje bez modułu, ręcznie. Dlatego liczę na pomoc Forumowiczów, jakieś wskazówki, podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...