Jump to content
  • 0

Inteligentna pamięć podręczna dla CSS - problem z wyświetlaniem nagłówka strony


Lukullus1990

Question

Witam!

Wczoraj zauważyłem coś dziwnego - czy ktoś miał może podobny problem i udało mu się go rozwiązać? 

W Parametry zaawansowane -> Wydajność mam włączonych kilka opcji, w tym  także "Inteligentna pamięć podręczna dla CSS". Niedawno testowałem te ustawienia z Google PageSpeed i pozostawiłem te, które dawały najlepsze wyniki, a jednocześnie nie powodowały problemów z wyświetlaniem strony. Wczoraj odkryłem, dość przypadkowo, że na stronach CMS (regulamin sklepu, polityka prywatności itd.) znikają style CSS, odpowiedzialne za wyświetlanie modułów koszyka, górnego menu poziomego i wyszukiwarki - zamiast nich do poszczególnych elementów są przypisywane style domyślne, które powodują, że całość wygląda mało interesująco. Po wejściu na stronę produktu, kategorii czy główną wszystko jest w porządku - taki stan rzeczy ma miejsce tylko na stronach CMS...

Sprawę rozwiązuje wyłączenie wspomnianej opcji "Inteligentna pamięć podręczna dla CSS", choć trochę szkoda mi tego robić, bo sporo zmienia ona w wynikach punktowych Google PageSpeed.(z nią widok mobilny ma 80/100, a na komputery 90/100, zaś bez niej o jakieś 6-7 punktów mniej).

Poniżej zamieszczam, jak wygląda nagłówek strony wyświetlany nieprawidłowo i poprawnie.

widok-rozjechany.thumb.jpg.bb85616f8b1411b882c0aa60a5d6a3df.jpg

widok-dobry.thumb.jpg.1db29e90113280eeaecb367a1775a613.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wstępnie masz nie zamknięte coś w CSSie (w sensie brakuje }) lub zamknięte 2 razy [spam-filter] i wczytuje poprawnie tylko CSSa tylko do tego miejsca.

Jak CSS nie jest "zmniejszany" do jednego pliku to przeglądarka może sobie poradzić, a przy łączeniu już nie.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...