Jump to content

Problema la sfarsitul instalari


BaLLaNcE

Recommended Posts

Salutare,

Am tot cautat o posibilitate de a crea un magazin online si am dat peste Prestashop. Toate bune si frumoase, dar am probleme la instalare. De fapt la sfarsitul instalarii, in pasul 4, unde trebuie sa introduc din nou adresa de e-mail, parola si ce mai e pe acolo. Cand ii dau click pe Next, nu are nici un efect. Nu imi spune ceva de genul "ati instalat cu succes...", cum de altfel asta arata si in partea stanga ca ar urma la pasul 5, dar v-am spus, la mine se blocheaza la pasul 4 :|

Bun. Trec mai departe si intru pe server (localhost pentru mine) si imi arata site-ul ok, zic eu. Baza de date e creata, totul pare bine. Am redenumit folderul admin, am sters install-ul si cand vreau sa ma loghez in cpanel, imi spune ca am gresit parola sau adresa de e-mail. Daca dau la retrimite parola (sau cum e acolo, lapsus...), imi spune ca nu exista contul....

Problema banuiesc ca incepe de la Pasul 4, nu ? Ce pot sa-i fac ?

Ps : Ultima versiune.
Eroare :

31565_YV36AUu0zn98LB9wKm3O_t

Link to comment
Share on other sites

BaLLaNcE nu cauta un soft bun, el cauta oameni de treaba, prieteni pe forum.
Bafta cu aia la care ai trecut, poate ei au mai mult timp liber. Si iti recomand sa inveti sa dai Search. Intrebarea pe care ai pus-o tu afiseaza 180 de rezultate.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eu cred ca ai gresit parola :)) asta ca sa fiu uun pic ironic.

Te inseli uratule. Problema era de la chestia cu "send e-mail to verify ...." de la pasul 4 al instalarii. Din cauza asta eu nu puteam sa instalez complet prestashop. Astfel nici nu puteam sa ma loghez pt ca contul nu era creat....
Link to comment
Share on other sites

:) BaLLaNcE de unde stii ca prestarou e urat? suntem aici sa ne ajutam cand ne permite timpul si daca putem, asa ca fii un pic intelegator

Am inteles si imi cer scuze pentru cele spuse. Am vazut ca nu primesc nici un raspuns si m-am enervat. Oricum, am vazut ca sunteti baieti de treaba. Scuze si tie prestarou !
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...