Jump to content

Różne ceny produktów dla różnych języków


lukasz23nillo

Recommended Posts

Witam. Czy jest dostępny jakiś płatny dodatek do prestashop 1.7.x obsługujący funkcję różnych cen produktów dla różnych języków i walut. Chodzi o alternatywę dla tego co oferuje prestashop domyślnie czyli przeliczania wg. kursu. Dla 1 produktu cena w Polsce była by na poziomie 20 zł, dla wersji angielskiej np. 30 Funtów. dla jeszcze innej wersji np. 10Euro.

Link to comment
Share on other sites

Da się to zrobić korzystając z darmowych opcji w preście :) Konkretniej z systemu rabatowego.

Problem w tym, że nie mówisz nic na temat geolokacji strony. Czy klient ma możliwość zmiany języka i waluty ? Jeśli tak to ten pomysł jest chybiony strasznie, bo zgodnie z prawem unijnym nie możesz mieć różnych cen tego samego produktu dla różnych Państw.

Link to comment
Share on other sites

On 8.04.2018 at 10:57 PM, () Maciej () said:

zgodnie z prawem unijnym nie możesz mieć różnych cen tego samego produktu dla różnych Państw

Możesz podać konkretny przepis? Bo kojarzę, że były tego typu pomysły ale nie mogę tego znaleźć i potwierdzić, że weszło w życie.

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko odpowiadając (nie mam teraz dostępu do komputera domowego). Info mam potwierdzone przez prawnika jednego z klientów, który handluje na rynku EU i akurat jedna z klientek zrobiła o te ceny rozróbę. Dotyczy to na chwilę obecną kilku Państw UE (do których na 100% należą Niemcy), w których podciągają wszystko pod " dyrektywa o nieuczciwych praktykach handlowych".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...