Jump to content

vkládání přílohy zákazníkem přes administraci


PePe19

Recommended Posts

Dobrý den,
zákazník potřebuje vkládat si k produktům přílohy - pdf, xls .. Bohužel nemůžu přijít na to, jak to udělat - když vkládám přes administraci, jsou přílohám vygenerovány ID názvy, se kterými pak neumím dál pracovat - u produktu se příloha neukáže, když zkusím upravit link ručně, neotvíraj se - chybí přípona typu souboru ..

Zatím jsem to vyřešil, že si je uplouduju ručně přes ftp a pak ručně vložím odkaz, ale potřeboval bych to doladit nějak i pro člověka, který nechce mít s ftp nic společného. Díky !

Link to comment
Share on other sites

Ty kraaaavo, to je material tohle. Fakt se do tvorby shopu a stranek sere naprosto kazdej kdo ma do prdele diru, ale pri sebemensi odchylce od defaultu je "profesional" webmaster v prdeli a prvni co udela je forum a prdne sem otazku tohodle typu.

Jeden se pta ty voe jak nastavit bankovni ucet a ze BO je neprehledny, druhej se pta pro sveho zakaznika jak prejmenovat koruny na gramy a ted tohle. Hosi, kolik si tak rikate jako za weby? :-)

Jinak co takhle panove projet poradne BO nez nekomu zacnete delat "profesionalni" weby bez dokladu za par korun?

Mrknu do BO, kliknu na KATALOG -> PŘÍLOHY -> PŘIDAT NOVÉ. Nazev a popis je snad jasnej, prochazet vyberu pdf nebo xls nebo cokoliv jinyho dam uloz, timhle mame pulku kouzla za sebou a dostali jsme prilohu na server. Pote vybereme zbozi, ktere ma obsahovat danou prilohu. Na zalozkach 1. INFO, 2. OBRÁZKY .... se dostaneme k 7. PŘÍLOHY, klik na prilohy. Vyberu v pravem okynku prilohu, kterou mame na serveru dame pridat, hoplaaaaa a prilohu mame vedle v okenku. Jedine co nas deli od konecne faze kouzla je kliknuti na tlacitko "uprava/nahrani nove verze prilohy", klikneme a zeme se 3 mohutne otrese a tim vime ze kouzlo bylo uspesne aplikovano a prilohu jiz mame u produktu v obchode.

Link to comment
Share on other sites

Dík za kouzlo. Ne že by mi tebou popsaný postup pomohl, tak blbej jak jsi mi vyobrazil zase nejsem ... ale zdravě jsem se nasral a upravil šablonu, ve který jsem měl chybu a neukazoval se tam odkaz na stažení přílohy ..

Jinak na profesionála si nehraju, web je s dokladem a co je komu do ceny. Dělat může dneska naštěstí každej co chce ... všechno co jsem k tomu chtěl říct ;)

Link to comment
Share on other sites

Vychazel jsem z prvotniho popisu logicky, kde jsi i tak chaoticky popsal problem, nejsem jasnovidec ze se nekdo patla v sablonach a pak mu to zahadne nejde :-).

Ale i tak nemyslim, ze to bylo opravdu Tvym "zasahem do sablony" a nebo blbosti. Jelikoz prve jsi psal o jinem problemu a ted Ti to "pouze" nezobrazovalo text pro stazeni ... Stejne dneska to jsou fakt bomby hosi :-)

Link to comment
Share on other sites

Mně připadá že jasnovidec jsi, už podle toho co všechno sis vybájil o dotyčném e-shopu, aniž bys ho viděl nebo znal podrobnosti, které kritizuješ ;) Pokud ti popis problému přišel choatickej nebo nedostatečnej, popsal bych to jinak nebo popis doplnil. Nemyslim že bys na tom byl s logikou o tolik líp než já, tolik bych si zase nefandil, dnešní bomba hochu :)

Link to comment
Share on other sites

Diskuze plodná. Pepe, na doplnění. Myslím, že je to od PS 1.3 - můžeš přílohy vkládat rovnou v administraci jednotlivých produktu. Nemusíš na to jít přes Katalog - Přílohy a potom přeskakovat do zboží. Jestlimáš těch položek 500, tak ušetříš dost času.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...