Jump to content

Nákup až po povrdení registrácie


reoxid

Recommended Posts

Zdravím.

Poradí prosím niekto, ako vyriešiť to, aby zákazník registrovaný ako firma mohol nakupovať až po potvrdení registrácie napr. z administrácie?

Mám eshop rozdelený na bežných zákazníkov a firmy, a pre firmy by som potreboval možnosť nákupu až po mojom potvrdení registrácie.

V CMS to býva riešené povoliť/zakázať užívateľa, ale presta nič také nemá.

Snažil som sa k niečomu dopátrať ale nič ohľadne tohto som nenašiel.


Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

Toto Presta určitě neumí. Dovedl bych si to představit jako nějaké naslouchání novým registracím ve spojení s novým polem tabulky ps_customer 'povolen'. Lidi by měli povolení od přírody a firmy by ho museli dostat. Bez povolení by se nikdo nedostal k nákupu. Takže pár slušných zásahů do kódu.

Link to comment
Share on other sites

Tak to si ma nepotešil...

Zaujímave je že to doteraz nikto nepotreboval...

Akurát rozmýšľam že v podstate by mi možno stačilo aby po registrácii zákazníka na IČO bol zákazník automaticky presmerovaný na skupinu so zľavou napr. 20%...


Len to teraz nejako doriešiť... :(

Link to comment
Share on other sites

tusim ze uz pro verzi 1.1 byl k dispozici Aj modul ktery umel ponechat zakaznika naktivovaneho(a seznam techto zakazniku byl k dispozici jako vypis) dokud ho admin nepovoli, zatim ale nemohu najit link, kdo by mel, postnete. hmm tak marrac byl rychlejsi,nakonec to jde jeste jednoduseji...Diky!

Link to comment
Share on other sites

Akurát ešte riešim, ako spraviť to, že bežný zákazník môže nakupovať hneď po prihlásení, ale pokiaľ niekto vyplní aj IČO tak aby ten mohol nakupovať až po povolení z admina...

Nedarí sa mi to nejako naviazať na to IČO... :(


Nemá niekto nejaký nápad?

Link to comment
Share on other sites

No a nastal problém...

Ono totiž táto úprava znemožní bez potvrdenia v admine nákup aj "obyčajnému zákazníkovi".
Ja by som skôr potreboval urobiť závislosť zákazníka na kolónke IČO pri registrácii.


Pokiaľ by ju zákazník nechal prázdnu, môže nakupovať ako fyzická osoba hneď po registrácii.
Pokiaľ vyplní aj IČO bude potrebné aktivovať ho cez admin panel.

Je takéto niečo možné?

Skúšal som pri registrácii nejaké previazanie poľa IČO z databázy na admin panel ale neúspešne... :(


Poradí prosím niekto?

Ďakujem.

Link to comment
Share on other sites

Jenom takový dotaz, jaký má význam potvrzovat registraci zákazníkům s IČO a ty bez IČO ne. Psal jsi o 20 % slevě pro zákazníky s IČO. A proč nemají i ti bez IČO taky takovou slevu, nějak jsem nepochopil rozdíl v zákazníkovi s IČO a bez IČO.

Link to comment
Share on other sites

Na koniec som to rozdelil tak že bežný užívateľ zľavu nebude mať, iba môže po registrácii hneď nakupovať a zákazníci s IČO by mali mať tzv. veľkoobchodnú zľavu - teda cca 20% ihneď po registrácii a odsúhlasení v admine.

No ak keď tam pustím napriamo zákazníka s IČO tak ho to šlahne do skupiny bez zľavy a je ho treba ručne preradiť do inej skupiny. Dovtedy vie nakupovať iba za bežné ceny, čo je mu na nič.

Preto som to chcel takto vytriediť...

Link to comment
Share on other sites

Já rozumím tomu, proč to chceš třídit, ale nerozumím, jaký má pro tebe význam zákazník s IČO a bez IČO. Jestli jsi plátce DPH, žádný význam třídění nemá. A jestli jsi neplátce DPH, tak to třídění pro tebe význam také nemá, akorát pro něj, že nemůže odečíst DPH na vstupu. Takže pořád nerozumím tomu, jak můžeš snížit u zákazníka s IČO zboží o 20 % a u zákazníka bez IČO to snížit nemůžeš.

Link to comment
Share on other sites

To je mi jasné že je to jedno.
Ja to ale potrebujem vyriešiť technicky.
DPH sem DPH tam... :)

Ja som totiž priamo výrobca, predávam nejaké výrobky.
Bežný zákazník sa registruje, kúpi si jeden - dva kusy a dovidenia. To ma netrápi.

Keď sa ale zaregistruje nákupca, ktorý má záujem o 100ks, tam už je zľava samozrejmá a preto si to chcem takto "automaticky" vytriediť.

To obmedzenie bežný user a veľkoodberateľ je tam kvôli tej množstevnej zľave.

Link to comment
Share on other sites

pardon, ze se vmesuji do debaty, ale to jestli nekdo ma IC nebo ne nerika vubec nic o tom, jestli je to velkoodberatel nebo ne.
Mam registrovane zakazniky s IC, kteri si koupi zbozi za 500.- za kvartal, a zakazniky bez IC, kteri nakoupi za radove vice penez. Proc tedy tomu prvnimu davat -20% jen proto, ze je firma, a druhemu nic ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...