Jump to content

Problem z podliczaniem kwoty zamówienia


bukajM

Recommended Posts

Witam

Mam Preste 1.6.1.16 i przy większych zamówieniach występuje problem z podliczaniem kwoty zamówienia.

Wszystkie towary mam z końcówką 90gr, a przy większych zamówieniach (od 5 produktów) presta ucina grosz, dwa na podliczeniu.

Zaokrąglenie mam ustawione na:

Tryb - Zaokrąglaj w górę na połowie

Typ - Zaokrąglenie przy sumie końcowej

 

Idzie jakoś to naprawić?

 

Link to comment
Share on other sites

Każda cena w sklepie trzymana jest w formie wartości NETTO. I to z niej przeliczane są zawsze ceny końcowe.

Zawsze liczone jest to ze wzoru :

(ilość sztuk * Cena netto) * podatek

Czyli masz np 9,99 zł netto, więc ta cena po przeliczeniu na brutto da Ci 12,29 zł. Jednak jak będziesz miał np 5x 9,99 (49,95) to już otrzymasz wartość 61,44, a tym samym już 1 grosz ucięty, bo pozmieniały się wartości ucinane przy zaokrąglaniu. 

 

Tak więc abyś miał zawsze idealne ceny musiałbyś :

- albo zapisywać wszystkie wartości cen w brutto - jednak wtedy trzeba dokonać modyfikacji sklepu, by wyliczał podatek VAT z brutto

- albo zwiększyć ilość miejsc po przecinku, zwiększając precyzję zapisu wartości  - jednak wtedy cena na stronie zamiast 2 miejsc po przecinku ma ich np 6. 

Obie opcje wymagają dość poważnych zmian w silniku sklepu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Takie sytuacje z zaokrąglaniem są standardem w sklepach czy programach do fakturowania i wynikają z podstaw matematyki.

Możesz przetestować typ zaokrąglania dla każdego przedmiotu ale ja bym tu raczej dążył właśnie do zgodności z programem do faktur/księgowym a nie do "ładnego" wyglądu końcówki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...