Jump to content

První obchod - objektivní kritika vítána


ramble

Recommended Posts

Zdravím, tak se mi podařilo konečně stvořit eshop k obrazu svému. Grafika je prozatimní než se vytvoří něco lepšího ale obchod je spuštěn.

Budu rád pokud napíšete komentáře, připomínky a postřehy.

Poděkování Vám všem co tady přispíváte. Naopak pokud budu schopen rád poradím.

Link to comment
Share on other sites

Proc se mi to ukazuje v anglictine ?
Proc tam pulka veci neni vubec vyplnena (terms of use, delivery, ....) z defaultu ?
Proc je tlacitko "vyhledej" mimo ramecek ?
Proc linky vedou na prazdne nebo neexistujici stranky ?
tot jest prvni pohled... dal jsem to nestudoval.

Link to comment
Share on other sites

Proc se mi to ukazuje v anglictine ?
Proc tam pulka veci neni vubec vyplnena (terms of use, delivery, ....) z defaultu ?
Proc je tlacitko "vyhledej" mimo ramecek ?
Proc linky vedou na prazdne nebo neexistujici stranky ?
tot jest prvni pohled... dal jsem to nestudoval.


Čekal jsem kritiku ale tohle je hodnocení nefunkčního shopu :) V čem jsi to prohlížel?
Testoval jsem v XP s IE8, Firefox 3.6.1, Chrome 6.0.472, Opera 10.62.

Určitě by mě zajímalo jestli má i víc lidí problém zobrazit tyhle stránky. Díky
Link to comment
Share on other sites

Ten pneumatikovej kůň mně dostal.

Na stránce http://www.good-pneu.cz/content/4-kontakty je chyba ve slovech "číslo účtu". Horní část stránky vedle loga se mi zdá zbytečně prázdná a nevyužitá. No, a ta barva pozadí není podle mého gusta, ale to je subjektivní názor.

V IE6 na 1024x768 se layout zbortil - viz příloha. A ikona lupy není OK. Ale to je známá chyba IE6 a transparentních PNG obrázků (jako lék se používá IE6 PNG Fix).

31387_Zy13UHR1JEiMLad3GTS5_t

Link to comment
Share on other sites

Tak problém defaultního jazyka jsem vyřešil pomocí tohohle threadu. Opravdu se v prohlíčečích s defaultní angličtinou zobrazila jen en verze.

Číslo účtu opravené, horní banner doplňen. Pozadí decentně ztmaveno (při tvorbě jsem měl špatně nastavený monitor :)

Teď ještě poladit tu kompatibilitu. Děkuji všem za postřehy! Máte u mě slevu na gumy - hlaste se do PM :-)

Link to comment
Share on other sites

Barva pozadí se mi zdá taky dost brutální, i po úpravě :)

Prázdné kategorie (letní pneu, motocykly..) bych z navigace vyřadil / skryl dokud nebudou obsahovat alespoň jednu položku, je dost matoucí něco si tam navolit a skončit na stránce "Zadejte klíčové slovo".

Chválím onepagecheckout, jen bych ještě přidal pop-up po přidání do košíku s možností Zpět do obchodu / Zobrazit košík, osobně mi to přijde mnohem plynulejší a usnadní cestu ke konverzi zvlášť uživatelům kteří se hůř orientují.
Jinak když už máš onepagecheckout, hodí se i předvolit automaticky defaultní volby a zaškrtnutí, aby uživatel nemusel sám klikat na Newsletter, Souhlas s podmínkami, výběr platby atd. - stejně jako u způsobu dopravy, kliká jen pokud chce změnit. Navíc tím získáš spoustu kontaktů pro newsletter - podle mých zkušeností si newsletter dobrovolně vybere jen mizivá část zákazníků, pokud je předvolený, vypínají ho jen velmi zřídka.
Omezil bych i výběr zemí, případně ho skryl úplně, pokud nemáš v plánu prodávat na Slovensko, ale to už je spíš detail.

Kůň na hlavní straně je pěknej :), jen se mi moc nezdá to záření kolem, spíš v tom trochu zaniká.

V navigaci bych ještě vylepšil kategorie, např. http://www.good-pneu.cz/7-Pneu-pro-uzitkova-auta - chybí screeny a podle textu v kategorii nic není, ale v dalším kroku Zimní je jich přitom spousta.

Je tam určitě dost věcí na kterých bude ještě potřeba zapracovat, ale osobně bych se v první řadě zaměřil na řešení navigace a design.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...