Jump to content

Dotazy k Prestashopu - rady a typy


Cakewalk

Recommended Posts

Zdravím všechny Presťáky,
předem upozorňuji, že jsem úplná lama, takže se zdržte prosím nejapných poznámek.
Mám několik dotazů k funkčnosti Presty. Budu rád za každou podnětnou odpověď.

1. Překlad do češtiny - zjistil jsem, že nejsou počeštěné některé položky např. v modulu Bankovního převodu (bank wire).
Po dlouhém pátrání jsem zjistil, že v souboru cs.php chybí celé dva řádky, které by tyto anglické výrazy překládaly.
Dotaz tedy zní, jak vytvořit kód, který je obsažen v příkazu překladu ($_MODULE['<{bankwire}prestashop>payment_eb1d50032721fa4c9d3518c417f91b9d'] = 'Objednávka bude zpracována po obdržení platby.';) - jde jen o ten kód "eb1d50032721fa4c9d3518c417f91b9d"
Jde to sice natvrdo přeložit v souboru payment.tpl, ale pak by byl stejný výraz i pro anglický jazyk!!!

2. Překonal jsem češtinu v PDF fakturách. Podle rad zkušených z tohoto fóra upravil i šablonu faktury. Mám jen dotaz. Diakritika se mi nezobrazuje u položek, které jsou zapsány natvrdo v souboru PDF.php
Aktuálně je tam mám raději bez diaritiky, protože když tak háčky jsou, písmenka prostě zmizí!? Kódování souboru UTF-8, takže by to mělo být ok. Tak kde je chyba?

3. modul Ship2Pay je krásná věcička, problém je, že nespolupracuje s verzí 1.3.1.1 Buď se modul nedá ovládat nebo totálně rozhodí objednávky tak, že mi zmizí kolonka s volbou stavu objednávky a dokonce i zmizí veškeré zboží. Nemáte někdo opravdu funkční verzi na verzi Presty 1.3.1.1 Upozorňuji, že nehodlám přejít na nižší verzi.

Předem děkuji všem za trpělivost.

31204_fqRg5xOjxg95hYDXobtb_t

31205_2xEEca7NaisA7ojGVrTr_t

Link to comment
Share on other sites

Přeložit jde, ale dvě položky tam prostě chybí (viz. obrázek). Abych to upřesnil. Ony ty položky chybí přímo v souboru cs.php (i v ostatních jazycích en.php, fr.php adt.). Jsou to jen dva řádky. Klidně bych si je dopsal, ale netuším jak se dá vygenerovat ten šílený kód, který určuje pozici překladu ($_MODULE[’<{bankwire}prestashop>payment_eb1d50032721fa4c9d3518c417f91b9d’] = ‘Objednávka bude zpracována po obdržení platby.’;) – jde jen o ten kód “eb1d50032721fa4c9d3518c417f91b9d”)

Ship2pay mi bohužel nejede. Zřejmě to bude nějakými změnami, které jsem prováděl. Musím ještě pohledat.

Díky za reakci.

Link to comment
Share on other sites

Tak teď jsem úplně bokem. Jaký dokoupený modul? K čemu?

Narazil jsem na jedno vlákno, kde jsi se vyjadřoval k ceně dopravy při platbě převodem. Řeší to modul Payment_Carriers_restrictions. Mám trošku ale obavy. Zasahuje to do sql. Nerad bych si rozházel celý shop. Nemáš s tímto modulem zkušenosti?

Link to comment
Share on other sites

S tím poštovným to bylo něco jako Ship2pay, ale rozšiřovalo to přímo základní modul dopravců. Ale teď to nemám čas řešit. Pořeším někdy příště.
Ten tvůj systém objednávky je moc pěkný. Asi se to nikde zdarma stáhnout nedá co? ;)

Link to comment
Share on other sites

... Řeší to modul Payment_Carriers_restrictions. Mám trošku ale obavy. Zasahuje to do sql. Nerad bych si rozházel celý shop. Nemáš s tímto modulem zkušenosti?

Zdar,
já použil tyhle dva soubory (Payment_Carriers_restrictions a Cashonpickup) z tohoto odkazu:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/33156/#156775


a šlape mi to v poho. (PS 1.3.2.3). V podstatě to bylo jedinný, co jsem "rozjel". Ani jeden Ship2pay tady z fóra mi nefungoval.

Link to comment
Share on other sites

Některý věci jsou jen pro zkušenější. Začátečník, neznalý souvislostí, může víc pokazit než vylepšit. Někdy je lepší smířit se z tím, že vše není na 100% než si přidělat haldy problémů. Můj názor.

Link to comment
Share on other sites

Tvůj názor akceptuji, ale někdy se to naučit musím. Každý byl jednou začátečník, nikdo se nenarodil s razítkem Presty na čele. Tohle fórum je plné odborníků a jistě se některý z nich podělí o cenné zkušenosti a předá své poznatky méně zkušeným ;)

Link to comment
Share on other sites

Nemyslel jsem to nijak zle. Ale když píšeš, že nevíš jak něco dát do databáze, tak to je koledování si o průšvih. S některýma věcma je lepší zacházet jen když jim rozumíš. Na auto se taky dělá řidičák a všem je jasný proč.

Link to comment
Share on other sites

Řidičák dostane bohužel ale téměř každý, i když řídit neumí. Ale to je jiná. Prostě někde se to naučit musím a tvrdit "když tomu nerozumíš, tak na to nešahej" je dosti úzkoprsé. Teorií z knížek se nic nenaučíš. Praxí dosahuješ vrcholu ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobře dobře. Už jsem zticha. Jen nevím jestli fórum PrestaShopu je ideální místo pro poskytování lekcí Úvodu do práce s SQL databázemi.

Komu není rady, tomu není pomoci. Krásné přísloví, které se hodí. Jo a ještě: každý je svého štěstí strůjce.

Hodně štestí.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Modul bankovního převodu mám origo s Presty, žádný doinstalovaný. Zkusím pohledat teda nějaký jiný. Díky za typ.
S tím ship2pay budu rád, když se podělíš. Vyzkouším ten tvůj. Je to dobrá vychytávka.

Mně také nefunguje. Všechno jsem nastavila, ale v eshopu se stále objevují všechny platební modely, vůbec se to nespárovalo. Netuším co je špatně. Ty už jsi to vyřešil?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Koukám, že se to tu trochu zvrhlo k diskuzi, ale k původnímu dotazu tady žádnou odpověď nevidím. Podařilo se Ti Cakewalku dořešit ten překlad bankovního modulu? Když se dívám na tvůj screenshot, tak mám asi stejný problém s tím rozdílem, že v překladu modulu mám vše přeloženo, ale ten celý modul je přeložen podivně. Shrnutí objednávky je v češtině, ale vše ostatní je v angličtině.

Díky

Link to comment
Share on other sites

Pošli screen, abych věděl přesně a co jde. Já to nakonec vyřešil dost triviálně. Smazal jsem původní adresář modulu bankwire v themes a vytvořil ho znova. Původně totiž Presta překládala modul přímo a nekoukala na ten upravený v themes. Po znovu vytvoření si ho načetla a jednoduchým překladem je vše počeštěno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...