Jump to content

Duálne zobrazovanie cien....


jaro61

Recommended Posts

Zdravím vás...

Chcel by som vás poprosiť o pomoc pri úprave Prestashopu. Ja osobne PHP neviem, respektíve len teraz sa začínam učiť, preto sa obraciam o pomoc na toto forum. Ako iste viete na Slovensku v súvislosti s prechodom na Euro je povinnosť zobrazovať ceny dualne, t.j. v Sk korunach a aj v Euro. Po novom roku to bude Euro a Sk koruna. A v tom je problém. Prestashop nevie naraz zobraziť dve ceny. Funkcie na konverziu tam sú,len je potrebné prestashop upraviť a zobraziť obidva ceny naraz. Ak by mi vedel niekto poradiť budem veľmi vďačný, mimochodom časom to iste bude potrebné aj v Čechách, takže si to môžete pripraviť dopredu....
Za akukoľvek pomoc vopred ďakujem...

Jaro

Link to comment
Share on other sites

Takže pri každom tovare musí byť cena v korunách aj v Euro. Malo by to byť rozlíšené ktorá je hlavna mena a ktora vedľajšia. Stači dať cenu v Euro do zátvorky alebo ju zobraziť menšim písmom. Potom musia byť obidva ceny aj v nakupnom košiku, v objednávke a vo faktúre. Skrátka v celom procese. V nakupnom košiku sice nemusi byť pri každej položke, ale celkova cena musí byť v obidvoch menach. Samozrejme aj vo faktúre. Potom je ešte nutné mať na úvodnej stránke vypísaný konverzný kurz. To ale mam vyriešené. Všetky potrebné funkcie v tomto e-shope už sú, lebo funguju pri voľbe meny, len to upraviť tak aby sa zobrazovali obidva meny. Podľa mňa je to riešené nejakým java scriptom....Po novom roku sa meny vymenia a musi sa zobrazovať ako hlavna mena euro a vedľajšia koruna....

Snaď z toho vyjdeš.....

jaro61

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...