Jump to content

Temayı Türkçeleştirmek

Recommended Posts

Selam arkadaşlar ben bir tema yükledim siteme temanın ismi gloss_theme
örnek olarak şu adresi verebilirim http://www.ilginmatbaa.com/
tema çok hoş kategoriler sepetim felan ve ana sayfa Türkçe oluyor ama kategoride urunlere tıklayıp urunlerle ilgli kısımlar felan acılınca butonlar ingilizceye donuyor.
Buradaki butonlar resim olsa anlıyacagım ve butonu degiştirecem ama butonlar text karakterli ve temadaki languages klasorundeki tr.php dosyasını actıgımda dosya Türkçeleştirilmiş acaba ben bu temayı tamamen türkçe yapmak istersem daha hangi dosyaları değiştirmem gerekli.
Yardımlarınızı bekliyorum.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar bu dil paketini nasıl kuruluma dahil ederiz? yani kurulumdan sonra içe aktar demek yerine ,ben bu dosyayı neyin içine atarsam prestashop kurulduğunda otomatik olarak bu dil paketide kurulmuş olur ?
Yardımlarınızı bekliyorum…

tema çok hoş kategoriler sepetim felan ve ana sayfa Türkçe oluyor ama kategoride urunlere tıklayıp urunlerle ilgli kısımlar felan acılınca butonlar ingilizceye donuyor.
Buradaki butonlar resim olsa anlıyacagım ve butonu degiştirecem ama butonlar text karakterli ve temadaki languages klasorundeki tr.php dosyasını actıgımda dosya Türkçeleştirilmiş acaba ben bu temayı tamamen türkçe yapmak istersem daha hangi dosyaları değiştirmem gerekli.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar bu dil paketini nasıl kuruluma dahil ederiz? yani kurulumdan sonra içe aktar demek yerine ,ben bu dosyayı neyin içine atarsam prestashop kurulduğunda otomatik olarak bu dil paketide kurulmuş olur ?
Yardımlarınızı bekliyorum…

Dil dosyalarını kurulup paketine dahil edebilirsiniz.
İzleyeceğiniz yolu aşağıda açıklıyorum.

1- Kuruluma dahil etmek istediğiniz dil paketinin bulunduğu “trgzip” klaörünü açın.
2- içinden (mails, modules, themes, translations) adında 4 adet klasör çıkacaktır.
3- bu klasörlerin alt klasörlerinde bulunan “tr.php” dosyalarını, prestashop’un
kurulum klasöründe bulunan aynı isim klasör ve alt klasörlerindeki “tr.php”
dosyalarıyla değiştirin.

Yalnız bu işlem biraz zaman ve dikkat ister.

Selamlar….

By Kuhi - 31 October 2008 02:19 AM

Hostta bulunan (mails, modules, themes ve translations) klasör,altklasör ve dosyalarına yazma izni
vermemiş olabiilirsin. Belirttiğim klasör, altklasör ve dosyaların chmod’unu 777 yaptıktan sonra,
dil pakenini yeniden import et.

• Create New...