Jump to content
  • 0

Presta 1.4 przeniesienie i problemu ze zdjęciami


tuskun

Question

Witam.

Przenoszę presta 1.4.4.1 na nowy serwer a później ma być aktualizacja. Tylko problem polega na tym, że już po przeniesieniu tracę zdjęcia w większości produktów.

Jak porównuje url zdjęć ze sklepem na starym serwerze, to jest tam coś dziwnego. Stary serwer ma adresy ustawione wg. starej metody (używanej w starych presta), czyli ścieżki do plików prowadzą do katalogu img/tmp/mini-zdjecie.jpg oraz do img/p/zdjecie.jpg. W silniku można przejść na nowy system plików, ale ja tego nie robiłem, a po przeniesieniu w nowym sklepie jest zastosowany nowy system plików. I robi się problem bo nowy system plików nie został utworzony, jest tylko obsługiwany w url'ach. Nowy system zaciąga pliki z adresu np. img/p/5/4/1/0/zdjęcie.jpg

Usuwałem wszystko i przenosiłem ponownie, sprawdzając czy przypadkiem nie kliknąłem tworzenia nowego systemu plików. I nadal to samo. Po przeniesieniu na nowym serwerze skrypt działa jakby miał nowy system plików, a faktycznie jest stary (w katalogach). Nie można utworzyć miniaturek bo są pogubione zdjęcia. Klikanie przejścia na nowy system plików tez już nie pomaga, bo wszystko pogubione.

Czemu tak się dzieje? Co z tym zrobić? Macie może jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam.
Jakiś czas temu udało mi się wreszcie z tym uporać i postanowiłem wrócić, uzupełnić post, gdyby ktoś miał podobny problem.

Niestety nie mogłem tego naprawić w jakiś "normalny" sposób, poprawiając jakiś błąd czy ustawienia. Musiałem zrobić to "na piechotę", czyli tak: na nowym hostingu postawiłem identyczną wersję jak na starym (i od razu oczywiście był opisany wyżej problem, mimo że nić nie zmieniałem), po przeniesieniu w obu wersjach (na starym hostingu i na nowym) kliknąłem przejście na nowy sposób zapisu zdjęć. To spowodowało, że na starym hostingu wszystko się dobrze poukładało wg. nowych zasad, a na nowym chyba też (przynajmniej w samej bazie danych), ale zdjęć nadal brakowało. Następnie przeniosłem cały katalog zdjęć na nowy hosting i zdjęcia się pojawiły w sklepie. Potem poszły aktualizacje, i wszystko działa.

Mam nadzieje, że opisany proces jest zrozumiały.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...