Jump to content

Přesun shopu na jiný hosting


Barbar

Recommended Posts

Ahoj všem, chtěl bych poprosit o podrobný návod co s shopem když chci změnit hosting. Využívám kapusta.cz a už mi došla trpělivost. Už třetí den po sobě vžy navečír, se nemohu dostat na svůj shop. Když se to stalo asi před měsícem poprvé, jsem kontaktoval technickou podporu. Odpovědi jsem se dočkal a nakonec to vypadalo že to vyřešili. Teď bohužel třetí den nemám žádnou odpověď. Proto tímto všechny varuju před hostingem na kapusta.cz.
Moc prosím o navrhnutí nějakého spolehlivého hostingu a o podrobný návod jak a co udělat s shopem. Jsem začátečník a teprve se učím.
Předem moc děkuji za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tak Vás zdravím.
Mluvil jsem o tom s bratrem a on psal (výhružný) dopis na podporu kapusta.cz s tím že pokud se to bude i nadále opakovat, tak okamžitě opouštíme hosting kapusty. Chtěl bych se zeptat o jaký tarif by se jednalo a zda by bylo možné nás přidat také na Váš shop, ne do partnerů, ale do levé části pro reklamu vlozit banner. Případně Kolik by jste za ten hostyng chtěl.
Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Na onebitu je zaplaceno do března tarif web-cool. Viz screen.
Viz screen. myslel jsem to tak,že to přenechám zadarmo a zkusíme přesunout shop jinam. Mamejeradi.cz už hostuju jinde, na onebit neni žádná doména, museli bychom to zkusit tam kde hostuju teď a mam tamregnuté všechny domény. A za to bych chtěl u Vás banner....
z onebitu jsem odešel jinam, protože mám na shopu 13000 položek a když jsem pustil import běželo to celou noc, prptppže tam smí běžet cron ůloha jen minutu a další až za deset minut. když jsem měl položek míň, tak kolem 5000 nebylo co řešit. Onebit je jeden z nejsvižnějších hostingů pro menší shopy.
http://www.abload.de/image.php?img=screensnaperimage4lz6.jpg#

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 obchody u kapusty .
Prvni obchod jede zcela svizne a bez vypadku s druhym mam naprosto stejny problem jak vy.Take jsem psal,take vyhrozoval :) a take bez odpovedi :).
Nyni to jede jak ma ,ale jestli se to bude opakovat tak JDU.
Proto take varuji ostatni ke kapuste s e-shopem NE.

Link to comment
Share on other sites

Na onebitu je zaplaceno do března tarif web-cool. Viz screen.
Viz screen. myslel jsem to tak,že to přenechám zadarmo a zkusíme přesunout shop jinam. Mamejeradi.cz už hostuju jinde, na onebit neni žádná doména, museli bychom to zkusit tam kde hostuju teď a mam tamregnuté všechny domény. A za to bych chtěl u Vás banner....
z onebitu jsem odešel jinam, protože mám na shopu 13000 položek a když jsem pustil import běželo to celou noc, prptppže tam smí běžet cron ůloha jen minutu a další až za deset minut. když jsem měl položek míň, tak kolem 5000 nebylo co řešit. Onebit je jeden z nejsvižnějších hostingů pro menší shopy.
http://www.abload.de/image.php?img=screensnaperimage4lz6.jpg#



Dobrý den,
pokud to dobře chápu tak by se to zkusilo dát tam jak teď hostujete? Jinak s Tím bannerem jsem to pochopil, akorát že se nějak bratrovi nezamlouvalo dávat banner s chovatelskými potřebami na shop s elektronickým zabezpečením. Podařilo se mi ho přesvědčit že bych se s Vámi pokusil dohodnout zda by bylo možné dát banner i k Vám na shop v rámci reklamy. Psal jste že by jste nás dal mezi partnery a my jsme je nikde nemohli nalézt. Nakonec se zadařilo po dlouhé době, pokud by jsme o tom nevěděli že je tam máte tak by jsme na ně vůbec nepřišli. A teď zrovna koukám a nemohu je nalézt.
Mohli by jsme Vás zvýhodnit tak, že by jsme daly Váš banner i na nově zřizovaný shop http://www.stavebniny.japas.cz/ a dále bych rád udělal ještě jeden a tam by jste mohl mít banner také.
Zatím děkuji za informace
Link to comment
Share on other sites

Pocjhopil jste to zprávně. ten banner jsem chtěl oplátkou za pomoc a přenechání toho hostingu.
To že Vás dám do partnerů, který nejsou vidět neznamená, že to je k ničemu. Eshop mám zaregistrovaný v hodně katalozích a odkaz na vás vám bude zvyšovat počet odkazů k vám, potřebrné pro zvýšení page ranku. Odkaz u mě by měl mít už trošku hodnotu, soména má page rank 2 a srank 7...

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 obchody u kapusty .
Prvni obchod jede zcela svizne a bez vypadku s druhym mam naprosto stejny problem jak vy.Take jsem psal,take vyhrozoval :) a take bez odpovedi :).
Nyni to jede jak ma ,ale jestli se to bude opakovat tak JDU.
Proto take varuji ostatni ke kapuste s e-shopem NE.



Přesně tak, teď to jede, ale jak dlouho, pan Jeník (technická podpora) o problému určitě ví a proto neodpovídá, ale neuvědomuje si že takhle příjde o spoustu zákazníků, nehledě na to že bude mít báječnou reklamu. V součastné době máme 2 shopy a rád bych udělal ještě jeden, ale rozhodně už ne na KAPUSTĚ.
My jsme rozhodnuti že půjdem, akorát je otázka kdy a kam. Doufám že to výjde s kolegou mamejeradi.
Link to comment
Share on other sites

Pocjhopil jste to zprávně. ten banner jsem chtěl oplátkou za pomoc a přenechání toho hostingu.
To že Vás dám do partnerů, který nejsou vidět neznamená, že to je k ničemu. Eshop mám zaregistrovaný v hodně katalozích a odkaz na vás vám bude zvyšovat počet odkazů k vám, potřebrné pro zvýšení page ranku. Odkaz u mě by měl mít už trošku hodnotu, soména má page rank 2 a srank 7...


Já to s tím bannerem chápu a opravdu si velice vážím Vaší nabídky, proto Vám nabízím za jeden banner u Vás, dva bannery u nás a později až budeme na jiném hostingu i třetí. Já nejspíš s bratrem jinak nehnu.
Co se týče page ranku tak opravdu nevím o co jde. jdu si to najít na netu.
Link to comment
Share on other sites

Já bohužel banner na shop přidat nemůžu, s místem na levo nemůžu plácat, mám ještě něco v plánu, ale to je jedno to pak dořešíme.


Já Vás nechci nějak rozčílit, byl jste tak hodnej a nabídnul mi pomoc a proto se pokouším nějak dohodnout.
Jak říkate pak to dořešíme. Zatím teda dík.
Link to comment
Share on other sites

Dlho som tu nebol, kedze vsetko doteraz ficalo jedna basen. Mam podobny problem, akoby islo o "presun hostingu". Cez vikend sa mi do ineho eshopu (zalozenom este na oscommerce) nabural nejaky bastard a pomenil mi indexy na viacerych subdomenach jednej domeny. Tak som pre istotu z ftp vsetko (okrem databazy prestashopu) zmazal a nakopiroval naspat z jeden den starej zalohy (problem s oscommerce som vyriesil jeho zmazanim a zmazanim jeho databazy, kedze uz tam bol zbytocne). Vsetko ficalo OK. Ale ked som pomenil atributy na potrebne hodnoty, tak som zistil, ze mi prestal fungovat Flash Carousel v0.31, proste nezobrazi mi ziaden produkt. Skusil som ho teda nainstalovat nanovo, skusil som potom zmenit nanho atribut zo 777 na 705, skusil som nanovo vygenerovat .htaccess i robots.txt, nic nepomohlo.
Vedel by mi niekto poradit, kde je chyba? Dakujem

Link to comment
Share on other sites

Nikto nevie? Chmod som menil podľa tohto návodu:
“CHMOD 777” U následujících adresářů neaplikujte práva rekurzivně:
/config, /upload, /download, /tools/smarty/compile.
Naopak, u těchto složek aplikujte právo k zápisu rekurzivně:
/img, /mails, /modules, /themes/prestashop/lang, /translations.

Link to comment
Share on other sites

Tak na kópii eshopu ak nastavím chmod 777 na adresár modules, tak v tú ranu mi prestane tento karusel zobrazovať obrázky.
Dnes mi už z toho drbe, pozriem sa na to zajtra, možno to niekomu pomôže (ak to vyriešim).

Link to comment
Share on other sites

Tak na kópii eshopu ak nastavím chmod 777 na adresár modules, tak v tú ranu mi prestane tento karusel zobrazovať obrázky.
Dnes mi už z toho drbe, pozriem sa na to zajtra, možno to niekomu pomôže (ak to vyriešim).


A co ten modul smazat a nahrat na ftp znovu?
Link to comment
Share on other sites

Takže momentálne fungujúce riešenie:
tieto adresáre (každý ďalší je vnorený v tom predchádzajúcom) a súbor nemôžu mať chmod 777 (dal som im 755):
- modules
- homefeaturedcarousel
- files
- urunxml.php
Ak na ktorýkoľvek z nich dám chmod 777, automaticky mi tento 3D karusel prestane načítavať obrázky.
Všetky ostatné moduly môžu mať chmod rekurzívne 777, vrátane ostatných súborov modulu homefeaturedcarousel.
Vie mi to niekto vysvetliť, prečo?
Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
jj zazalohovat shop z ftp, to je v pohode. Alehorsi to je s databazi. Jak to provedu?


Záloha databáze se jmenuje DUMP na to určitě něco najdeš na googlu

Jinak se stačí připojit do phpMyAdmin otevřít databázi a vybrat Export...

a úplně stejně potom udělat import.

Dobře mi poradili kluci z OVH, kde mi běží moje prestashopy a joomly + mají dobře udělané (částečně přeložené) příručky.
Link to comment
Share on other sites

Zdravím
za týden přesunuji shop z web-zdarma.cz na onebit.cz, a nyní upravuji shop po půl roce znovu :-)
viz. zde eshop

Chci se zeptat, když po půl roce mi tam již někdo chodí, chci ale nyní přesunout z domény televize-digitalne.cz na eshop.televize-digitalne.cz ale neztratit se z výsledků vyhledávání a katalogů. V katalozích změním URL, ale ve vyhledání jsem myslel, že nejdříve web přesunu pomocí přesměrování a následně asi po 14 dnech tam umístím následující web ->

Na televize-digitalne.cz chci totiž umístit tento web ve wordpressu televizedigitalne.cz/

Díky za rady

Link to comment
Share on other sites

Zdravím
za týden přesunuji shop z web-zdarma.cz na onebit.cz, a nyní upravuji shop po půl roce znovu :-)
viz. zde eshop

Chci se zeptat, když po půl roce mi tam již někdo chodí, chci ale nyní přesunout z domény televize-digitalne.cz na eshop.televize-digitalne.cz ale neztratit se z výsledků vyhledávání a katalogů. V katalozích změním URL, ale ve vyhledání jsem myslel, že nejdříve web přesunu pomocí přesměrování a následně asi po 14 dnech tam umístím následující web ->

Na televize-digitalne.cz chci totiž umístit tento web ve wordpressu televizedigitalne.cz/

Díky za rady

jestli nebude lepši to udělat naopak, magazín dát na subdoménu....
mno, ale už jste začal, asi bych si tam dal na hlavní stránku pořádný link v H1 a dostatek odkazů z jiných částí...

provozuju www.těhotné.eu a ty mi odkazují na www.freya-shop.cz
docela to funguje
Link to comment
Share on other sites

wordpress není myšlen jako magazín, ale spíše jako úvodní strana firmy, jako příklad bych uvedl http://atoselektro.cz/ a http://shop.atoselektro.cz/
Ale napadlo mě, jestli by nebylo jednoduší udělat subdoménu firma.televize-digitalne.cz sluzby.televize-digitalne.cz ?
Struktura by byla jako ted, http://www.televizedigitalne.cz (úvodní strana firmy) a ta by odkazuje na eshop http://eshop.televizedigitalne.cz

televizedigitalne.cz - je pomocná doména, jinak má přesměrování na http://www.televize-digitalne.cz kde je funkční e-shop

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ahooj, mam někde nějakou blbou chybu a nevim kde:-( Přesunul jsem databazi, přesunul jsem ftp kompletně všechny data, zobrazují se mě jednotlive položky které jsem tam měl ale bez obrázků a když na ně kliknu tak mi napiše že stranka neexistuje. Mam ještě někde špatně navolenou cestu?? Za odpovědí předem děkuji už opravdu nevím co s tím

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja riešim problém ako presunúť DB z jedného servera (testovacieho) kde som vytvoril nový shop 1.4.2.5 na hlavný server (kde mám starú verziu ktorú chcem zrušiť).

Toto som ešte nerobil tak potrebujem radu. Jedna aj druhá DB sa ovláda cez phpmyadmin, no neviem ako mám vyexportovať tabuľky PS_ z DB a potom importovať tabuľky PS_ do druhej.
Aký formát mám zvoliť: SQL, XML alebo CSV a ako mám nadstaviť parametre exportu a importu?

Link to comment
Share on other sites

Ja riešim problém ako presunúť DB z jedného servera (testovacieho) kde som vytvoril nový shop 1.4.2.5 na hlavný server (kde mám starú verziu ktorú chcem zrušiť).

Toto som ešte nerobil tak potrebujem radu.

Po presunutí súborov obchodu na server a naimportovaní databázy mi v rýchlej objednávke nezobrazuje polia na adresu.
Kde môže byť chyba, už fakt neviem kam mám pozrieť. Ďík

47920_V32DFXlac5dHPjUfYd2b_t

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...