Jump to content

Wykluczenie przecenionych produktów z Rabatów


tomputer

Recommended Posts

Witam zastanawiam się czy w preście 1.7 można w jakiś sposób wykluczyć produkty które są przecenione z udziału w kodach rabatowych.

Czyli jeśli w koszyku będzie jakiś przeceniony(specjalna cena)  produkt to wówczas kod rabatowy nie będzie działał dla tego zamówienia.

Mam kod rabatowy który po wpisaniu ustawia rabat na 30zł po przekreoczeniu pewnej kwoty zamówienia.

Problem w tym że niektóre produkty są sprzedawana po sporych przecenach i dodatkowe zniżki komplikują sprawę.

Próbowałem stworzyć nową kategorię która nie jest wyświetlana w sklepie i dodać tam produkty które mają być rabatowane w ramach użycia kodu. Problem w tym że jeśli klient doda choć jeden produkt z tej kategorii do koszyka a następie inne produkty np te przecenione to rabat zostaje zastosowany do całego koszyka.

 

Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Doczytałem że w prestashop jest taka opcja ale można ją stosować tylko dla przecen procentowych. W przypadku zniżki kwotowej ta opcja nie może być zastosowana.

W moim przypadku produktów nie ma zbyt wiele więc utworzyłem nowa kategorię  niewidoczną w sklepie i ręcznie przepisałem te produkty do utworzonej kategorii następnie w konfiguracji rabatu ograniczyłem użycie do tej kategorii.

Jedyny problem jest w tym że jeśli klient doda kilka produktów i jeden z nich będzie należał do tej kategorii to wówczas rabat będzie zastosowany.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlenie klientowi informacji ze dla produktów przecenionych rabat nie ma zastosowania. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...