Jump to content

Prosím o pomoc s importem.


Martin Ovesný

Recommended Posts

Ahoj,

Na prestě jsem uplný začátačník. Ale mám jeden eshop postavený na zenu. Všechno bych ohledne presty zvládl, jedině co mě štve je import.

u zenu to bylo tak, že jste všechny tabulky vložily přímo do souboru a zboží se hned importovalo. Potřeboval bych naimportovat žboží ale nevím vůbec jak.

Potom co přiřadím spravné tabulky jako je cena,popis, název atd tak me to napíše :

Hack attempt (Product->link_rewrite = APACER-SD-card-16GB-HC-Class-6-pouze-pro-SDHC-za��zen� for language 1)

nevíte v čem je chyba ?

Další otázka: Bylo by dobré kdyby šly importovat i obrázky a to tak, že by jste vkládali názvy obrazku např obrazek.jpg, obrazek1.jpg.

Dále bych potřeboval ,aby šlo importovat více kategorii zasebou např : Počítače/ Stolní nebo Počítače/Notebooky atd..


Za rady všem díky :)

Link to comment
Share on other sites

K importu jsem vzdy pouzival primo databazi, tzn editace pres phpmyadmin. Vestaveny import mi moc nevyhovoval nejde pres naimportovat vse.
Ale k tvym problemum:
ad 1. v link_rewrite je videt diakritika, coz je spatne. takze odstranit diakritiku a melo by to jit.

ad 2. co se tyce obrazku, tak presta si prejmenovava obrazky do formatu id_produktu-id_obrazku.jpg, id_produktu-id_obrazku-large.jpg, id_produktu-id_obrazku-home.jpg apod.
takze puvodni obrazky musis hromadne prejmenovat do takoveto podoby. Neni to zrovna rychle. Nejakou dobu mi trvalo, nez jsem prisel na zpusob jak toho docilit. Doporucuju pouzit aplikaci Renamer www.den4b.com, umi nacist nove nazvy souboru z textoveho souboru.
takze jedine manual import primo do db

ad3. mozny import jen primo do db.

Link to comment
Share on other sites

Nejlepsi import je napsat si vlastni script podle druhu vstupnich dat a zapisovat to rovnou do databaze. Soucasny import v prestashopu je spise na jednodussi veci.
Ja uz tak importoval veci parsovane z html stranek i ze souborove databaze shopu Panavis.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ahoj,nechtělo se mi zakládat nový topic ohledně problémů s importem zboží…už je jich tu dost.

Používám Prestu verze 1.2.5.0, import proběbne v pořádku, ale v popisu zboží se mi změní sloh textu z

Bluetooth V2.0 compliant.
USB V2.0 compliant.
Vestavěná anténa.
Frequence: 2.4 Ghz
Maximální tadový rate: 5 MB.
LED indikátor.
Podporuje Windows 98/98SE/Me/2000/XP.

na

Bluetooth V2.0 compliant. USB V2.0 compliant. Vestavěná anténa. Frequence: 2.4 Ghz Maximální tadový rate: 5 MB.LED indikátor. Podporuje Windows 98/98SE/Me/2000/XP.

Samozřejmě že bych to mohl změnit manuálně…. ale to bych si přidělával akorát práci.

Děkuji za pomoc

Link to comment
Share on other sites

ať to necpu nikam jinam - nestlalo se vám, že import proběhl v pohodě, všechny texty, ceny, zboží se nahodilo, ale neuplodovaly se obrázky? a dělat ručně upload u 1400 výrobků je masakr. Mám verzi 1.1.0.5 a předtím s uploadem problém nebyl. Nějaký nápad? Díky

Link to comment
Share on other sites

Co se týče uploadu obrázků, obrázky musí být uloženy na servru v nějaký tvojí složce, třeba si tam udělej složku "obrazkyimport" a importovacím souboru si pak nastav správnou cestu k těm obrázkům a mělo by to fungovat, projdi si moje posty, psal jsem návod někde v anglický části...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...