Jump to content

Default κείμενο στα πεδία "Εμφανιζόμενο κείμενο όταν υπάρχει απόθεμα" & "όταν επιτρέπεται η κατά παραγγελία"


Recommended Posts

Για να μην τα βάζω κάθε φορά που φτιάχνω νέο προϊόν υπάρχει τρόπος αυτά τα 2 πεδία να είναι συμπληρωμένα με text που θα έχω δηλώσει απο πριν κάπου?

 

 

asdfsdafasdfsdafdsa.JPG

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις σε ποιον πίνακα αποθηκεύει τα δεδομένα της φόρμας? Αν ναι, φτιάξε ερώτημα mysql update κ εφάρμοσε το σε όλα τα νέα προϊόντα. Αν δεν ξέρεις σε ποιο πίνακα αποθηκεύει , βάλε ένα string του τύπου testXXX σε κάθε πεδίο της φορμας, αποθήκευσε, κατέβασε μετά την DB και άνοιξε την με text editor. Ψάξε το string με εύρεση, δες σε ποιο πίνακα το αποθήκευσε και μετά δες όλα τα πεδία του πίνακα, ώστε με βάση την μορφή του table, να γράψεις σωστά το mysql ερωτημα. Κάνε αυτά κ ξαναμιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το έκανα για τα προϊόντα που βρίσκονται ήδη στην βάση, Εγώ θέλω για τα νέα προϊόντα που βάζω να μην χρειάζετε να συμπληρώνω κάθε φορά αυτά τα πεδία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι πάντα συμπληρωμένα όταν φτιάχνω νέο προϊόν?

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2018 at 8:30 AM, helpdeskED said:

θα πρέπει να τροποποιήσεις την εισαγωγή, δηλαδή να προσθέσεις ακόμα ένα insert ερώτημα κατά την εκτέλεση της εισαγωγής. Υποθέτω έχεις 1 7 έκδοση.

1.6 έχω φίλε μου. Δεν κατάλαβα ακριβώς την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει ένα default value για αυτά τα πεδία.

Τα συμπληρώνεις μόνο στην περίπτωση που θέλεις να έχεις κάτι διαφορετικό.

Δεν το έχω ψάξει, αλλά θα το έψαχνα για αρχή θα κοιτούσα στα translations.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...