Jump to content

Prestashop - počet tovarových položiek


yoky

Recommended Posts

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s tým, koľko tovarových položiek Presta reálne zvládne pri zachovaní času načítania stránok. Začal som robiť shop, ktorý bude mať reálne okolo 10000 položiek a postupne ako napĺňam tovarom, stretávam sa s javmi, ktoré mi môžu v ďalšej práci znepríjemniť život.

1, Obrázky: Keďže sa jedná o obchod v ktorom sa predávajú väčšie celky a zostavy, je potrebne k j tovarovej položke nahrať cca 5-8 obrázkov. Každý nahraný obrázok sa vygeneruje v piatich veľkostiach + originál + originál s watermarkom.
K jednemu tovaru mám teda okolo cca 40-50 obrázkových súborov zapísaných v jednom adresári. Pri 400 zapísaných tovarových položkách som uz na čísle 16000 jpeg súborov zapísaných v jednom adresári. Vyhľadávanie súboru v takom množstve sa mi zdá aj dosť zaťažujúce pre server a aj webhostiny maju limitovany počet zobrazovania počtu súborov cez ftp-ko, v mojom prípade je to 10000 suborov.
2, Kategórie v admine. Zatiaľ mam vytvorených asi 500 kategórii, ale dokopy ich bude cca asi 1500-2000, čo sa mi zdá dosť veľa pri zobrazovaní výpisu zoznamu v admin prostredí
3, Výpis kategórii priamo na stránkach obchodu - podkategórie sa zobrazujú pomocou javascriptu, to znamená, že sa musia všetky podkategórie načítať. Pokiaľ zvolím zobrazovanie podkategórii viac ako na 1 vnorenie, načítavanie stránky trvá dosť dlhý čas, a to mam v admine vloženú ešte len časť kategórií.

Stretol sa niekto z Vás s týmito problémami a ako ich riešil? Prevádzkuje niekto na Prestashope obchod vačší ako je 10000 položiek? Nie je lepšie vrátiť sa z kratšej cesty? Aká riešenie alebo shop by ste mi doporučovali?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...